وریز وجوهات
السّلام علیک یا موُسَی بنَ جَعفَرٍ اَیُّهَا الکاظِمُ یَابنَ رَسوُلِ اللّهِ به مناسبت سالروزشهادت جانسوز باب الحوائج، حضرت موسی بن جعفر علیهماالسلام و وفات پدر بزرگوار امیرالمؤمنین علیه‌‌‌‌ السلام، حضرت ابوطالب علیه السلام؛ مجلس سوگواری و عزاداری...
پنجشنبه: 30 / 01 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت‌الله العظمي صافي در ديدار جمعي از بانوان:
جامعه زنان ما بايد زهرايي باشند./ حفظ حجاب براي زن يك ارزش است.

حضرت آیت الله العظمی صافی صبح امروز چهارشنبه 12/3/89 جمعی از بانوان سرپرست خانوار كمیته‌ی امداد امام خمینی شهرستان ساوه را به حضور پذیرفتند.
معظم له در این دیدار كه در آستانه‌ی ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار شد، فرمودند: امروز اگر مي‌خواهيم از بركات ولايت اهل بيت علیهم السلام بهره‌مند شويم بايد هميشه در خط ولايت ائمه طاهرین زندگي كنيم.
معظم له در ادامه از بانوان خواستند حضرت زهرا سلام الله علیها را الگوي خود قرار دهند و تصريح كردند: جامعه زنان ما بايد زهرايي باشند و از سيره اين بانوي عالم اسلام الگو بگيرند و به ايشان تأ‌سي كنند.
حضرت آيت‌الله العظمي صافي، اهتمام به حفظ حجاب و عفاف و دوري از اختلاط زن و مرد را از جمله ويژگي‌هاي حضرت زهراعلیها السلام خواندند و تاكيد كردند: زنان ما نيز بايد همچون ايشان اين سيره را دنبال كنند.
ايشان از بانوان خواستند كه به آداب قرآني مودب شوند و افزودند: اسلام زنان را از حقارت و نكبت نجات داد و زنان ما بايد قدردان اين نعمت بزرگ الهي باشند و خود را به آداب قرآني مودب نمايند.
معظم له خاطرنشان كردند: اسلام زنان را در ارزش‌هاي انساني با مردان برابر مي‌داند و شرف انساني را در ايمان، اسلام، صبر و ياد خدا مي‌داند و براساس مباني اسلام هركس كه برخوردار از كرامات انساني و معنوي باشد، در درگاه الهي مقرب‌تر است.
حضرت آيت‌الله العظمي صافي، خانه‌داري، تربيت فرزند و شيردادن كودك را از بسياري از عبادات براي زنان ارزشمندتر خواندند و اظهار داشتند: امروز زنان ما بايد با حفظ كرامات انساني به خود ببالند و به دنبال ارزش‌هاي الهي و اسلامي باشند.
ايشان با تأكید بر حفظ حجاب در جامعه‌ی اسلامی فرمودند: حجاب براي زن يك ارزش است و زنان محجبه با حفظ حجاب، ارزش خود را در سطح بين‌المللي حفظ مي‌كنند و امروز كساني كه خود را كنيز حضرت زهرا سلام الله علیها مي‌دانند بايد همچون ايشان عمل نمايند و به حفظ حجاب و كرامات انساني ارزش قائل شوند.
ايشان در بخش دیگری از سخنان خود به خدمات كميته امداد اشاره كردند و اظهار داشتند: فعاليت‌ها و خدمات كميته امداد امام خميني(ره) بركات فراواني را به همراه داشته كه كمك به قشر محروم و رسيدگي به اين افراد، بخشي از خدمات ارزشي اين مركز به شمار مي‌آيد.
مرجع تقليد جهان تشيع با بيان اين كه همه ما بايد با هم باشيم و از همديگر كمك بگيريم و يار و ياور همديگر باشيم، ‌اظهار داشتند: خدمات كميته امداد امام خميني(ره) نيز در راستاي همين امر بوده و انشاء الله با اخلاصی كه در مسئولین آن وجود دارد، بیش از پیش در انجام مسئولیت‌های دینی موفق شوند.

موضوع:

چهارشنبه / 12 خرداد / 1389