وریز وجوهات
مشهد مقدس همزمان با سالروز شهادت امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب علیه‌السلام، سراسر اندوه و اشک بود.   هیئات و دسته‌های بزرگ عزاداری و جمعیت چند هزار نفری دوستداران و شیعیان امیرالمومنین علی علیه‌السلام با چشمانی اشکبار و قلوبی...
شنبه: 1397/04/2 - (السبت:9/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت‌ الله العظمي صافي در بازديد از مسجد امام حسن عسكري عليه‌السلام:
اين مسجد يكي از شاهكارهاي هنر و معماري اصيل اسلامي است.

حضرت آیت الله العظمي صافی امروز دوشنبه 17/3/89 با حضور در مسجد امام حسن عسكری علیه‌السلام از مراحل ساخت و توسعه این مسجد بازدید كردند.
معظم له ضمن این بازدید یك ساعته اظهار داشتند: یكی از آرزوهای مرحوم حضرت آیت‌الله العظمی گلپایگانی (ره) توسعه و تجهیز مسجد امام حسن عسكری علیه السلام بود كه خوشبختانه این آرزو امروز به دست خدمتگزاران این مسجد مقدس در حال تحقق است.
ايشان افزودند: این مسجد در حال حاضر به نحو آبرومند، باشكوه و با عظمت بسیار زیاد در حال توسعه و تجدید بناست كه نیت خیر مرحوم حضرت آیت‌الله العظمی گلپایگانی (ره) در تجدید بنای آن تاثیر گذار بوده است.

حضرت آيت الله العظمي صافي امروز دوشنبه 17/3/89 با حضور در مسجد امام حسن عسكري عليه‌السلام از مراحل ساخت و توسعه اين مسجد بازديد كردند.
معظم له ضمن اين بازديد يك ساعته اظهار داشتند: يكي از آرزوهاي مرحوم حضرت آيت‌الله العظمي گلپايگاني (ره) توسعه و تجهيز مسجد امام حسن عسكري عليه السلام بود كه خوشبختانه اين آرزو امروز به دست خدمتگزاران اين مسجد مقدس در حال تحقق است.
ايشان افزودند: اين مسجد در حال حاضر به نحو آبرومند، باشكوه و با عظمت بسيار زياد در حال توسعه و تجديد بناست كه نيت خير مرحوم حضرت آيت‌الله العظمي گلپايگاني (ره) در تجديد بناي آن تاثير گذار بوده است.
مرجع تقليد جهان تشيع با حضور در ميان كارگران اين مسجد فرمودند: من دست همه كارگران و خدمتگزاران مسجد امام حسن عسكري عليه السلام را مي‌بوسم و كاش من هم يكي از كارگران اين مسجد مقدس بودم.
معظم له ضمن تأكيد بر اينكه خدمت كردن در ساخت مسجد بسيار ارزشمند است فرمودند: همان طور كه حضرت رسول اكرم صلي الله عليه و آله و سلم فرموده‌اند اينها دست‌هايي هستند كه خدا و پيغمبر آن‌ها را دوست دارد.
حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به آيه « إِنَّمَا يَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللّهِ مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلاَةَ وَآتَى الزَّكَاةَ وَلَمْ يَخْشَ ...»(توبه/آيه 18) اظهار داشتند: آباد كردن مسجد امام حسن عسكري عليه السلام بسيار ارزشمند است و الحمدلله علامت ايمان در همه‌ي عزيزاني كه در ساخت اين مسجد مقدس خدمت مي‌كنند، آشكار است.
ايشان خطاب به كارگران حاضر در اين جلسه تصريح كردند: توفيقي كه نصيب شما عزيزان شده و در اين مكان مقدس خدمت مي‌كنيد بسيار ارزشمند است و بايد قدر آن را بدانيد؛ زيرا اين مسجد به دستور امام حسن عسكري عليه السلام ساخته شده است و از ارزش خاصي برخوردار است.
معظم له ادامه دادند: هر ساعت و روز خدمت كردن شما در اين مسجد تا روز قيامت داراي اجر و ثواب است و نمي‌توان ساعت حضور و خدمت در اين مكان معنوي را از ساعات عمر برشمرد.
مرجع تقليد جهان تشيع، همچنين از مهندسان و مديران ساخت اين مسجد مقدس قدرداني كردند و اظهار داشتند: تجديد بناي اين مسجد يكي از شاهكارهاي هنر و معماري اصيل اسلامي است كه به همت جمعي از مهندسان ايران اسلامي ساخته مي‌شود .
حضرت آيت الله العظمي صافي ضمن تقدير و تشكر از كليه كساني كه در ساخت و تجهيز اين مسجد مقدس تلاش كرده‌اند فرمودند: هركس و به هر نحوي كه در ساخت مسجد امام حسن عسكري عليه السلام فعال باشد از اجر و ثواب برخوردار است و كار آن‌ها در اين مسجد از صدقه‌هاي جاري به شمار مي‌آيد و صدقه جاريه‌اي بالاتر از اين نداريم و هركسي كه در اين مكان مقدس عبادت نمايد اجر و ثوابي از آن براي بانيان و خدمتگزاران آن ثبت و ضبط خواهد شد.
ايشان تاكيد كردند: انشاء‌الله اين مسجد يكي از پايگاه‌هاي مهم تعليم و تربيت اسلامي در جهان تشيع خواهد شد كه داراي كتابخانه و بخش‌هاي مختلف فرهنگي و مذهبي و محل تدريس علما و اساتيد حوزه علميه خواهد بود.
لازم به ذكر است كه مسجد امام حسن عسكري عليه السلام در زمان حيات آن امام معصوم و به دستور آن بزرگوار به وكيل خاص خود احمد بن اسحاق قمي كه از محدثين بزرگ عالم تشيع مي‌باشد، ساخته شد و بيش از هزار سال است كه يكي از مراكز بزرگ عبادي و فرهنگي شهر مقدس قم مي‌باشد.
ساختمان جديد اين مسجد كه با زيربناي 25 هزار متر مربع در حال ساخت است مجهز به پيشرفته‌ترين امكانات و تجهيزات لازم است و علاوه بر صحن جامع، داراي كتابخانه،‌ بخش فرهنگي، سالن‌هاي تدريس و پاركينگ خودرو با ظرفيت 1500 خودرو مي‌باشد.
ساختمان جديد اين مسجد مقدس هم اكنون حسب الامر و تحت اشراف حضرت آيت الله العظمي صافي در قم آخرين مراحل ساخت و تجهيز را مي‌گذراند و انتظار مي‌رود اين مسجد يكي از پايگاه‌هاي عالم تشيع و از افتخارات شهر مذهبي قم شمرده شود.

موضوع:

دوشنبه / 17 خرداد / 1389