وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَئِمَّةَ الْهُدَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ التَّقْوَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَيُّهَا الْحُجَجُ عَلَى أَهْلِ الدُّنْيَا ...   مجلس عزاداری سالروز تخریب حرم ائمه بقیع (ع). با حضور علماء، فضلا، هیئات مذهبی و...
پنجشنبه: 1397/03/31 - (الخميس:7/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در جمع طلاب نيشابور با تأكيد بر تمركز درسي طلاب و پيشرفت علمي حوزه :
طلاب پراكنده‌كاري نكنند.

حضرت آیت الله العظمی صافی صبح امروز یكشنبه 13/4/89 جمعی از اساتید و طلاب مدرسه علمیه فضل بن شاذان نیشابور را به حضور پذیرفتند.
معظم له در این دیدار وظيفه طلاب را بسيار سنگين برشمردند و اظهار داشتند: امروز شما طلاب كه به عنوان سربازان حضرت ولي عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف شناخته مي‌شويد بايد براي رضايت آن وجود نازنین تمام تلاش و توان خود را به كار بنديد.
ایشان وجود حوزه‌هاي علميه را بسيار بابركت دانستند و افزودند: با وجود اين كه حوزه‌هاي علميه تنها به تربيت و پرورش طلاب مي‌پردازند خوشبختانه در هر كجا كه حوزه‌ی علميه وجود دارد، تاثيرات خوبي در آن منطقه مشاهده مي‌شود.
مرجع تقليد شیعیان، خواستار توجه جدي طلاب به مباحث علمي و تحصيلي شدند و خاطر نشان كردند: امروز طلاب بايد همان سيره و روش بزرگان گذشته را در حوزه دنبال كنند تا به موفقيت‌های چشمگیری دست يابند و از پراكندگي در دروس و حاشيه‌پردازي دوري نمايند و تنها به پيشرفت‌هاي علمي خود بيانديشند.
معظم له تصريح كردند: حوزه‌هاي علميه از موجبات بقاي دين هستند و به هر ميزان حوزه‌هاي علميه‌ی بيشتري وجود داشته باشد، در حفظ دين نيز مؤثرتر خواهد بود.
حضرت آيت‌الله العظمی صافي تاكيد كردند: امروز تمام قلوب جهان تحت تاثير امام زمان و عنايت حضرت ولي عصر ارواحنا فداه قرار دارد و حوزه‌هاي علميه با عنايت و توجه خاص ايشان اداره مي‌شود.
ایشان با بيان اين كه حضرت ولي عصر ارواحنا فداه از طلاب و روحانيان انتظارات ويژه‌اي دارند اظهار داشتند: فضلا و علماي حوزه علميه كه مي توانند در برابر هجمه‌هاي دشمنان بايستند، امروز وظيفه سنگيني بردوش دارند و بايد در اين راستا انجام وظيفه كنند و با تمام توان در اين راه گام بردارند تا قلب حضرت را از خود راضي نگه دارند.
مرجع تقلید شیعیان جهان در بخش ديگري از سخنان خود به جايگاه شهر نيشابور اشاره كردند و ادامه دادند: انتظار می‌رود شهر نيشابور همان جايگاه واقعي علمي خود را مثل گذشته حفظ كند و همچون زمان حضرت رضا علیه السلام كه اين شهر به شهر علم شهرت داشت، موقعیت گذشته‌ی خود را بار ديگر احيا كند.
معظم له با اشاره به سوابق علمی درخشان شهر نیشابور افزودند: شهر نيشابور را با مشاهير آن مي‌شناسند كه فضل بن شاذان يكي از اين بزرگان و علماي مشهور آن است كه در رشته‌هاي علمي مختلفي تبحر داشت و كتاب‌های فراواني نوشت و براي اسلام و تشيع افتخارات بزرگي آفريد؛ بايد اين بزرگان علمي و اخلاقي را به جامعه به ويژه طلاب معرفي كرد و حوزه هاي علميه نيز در معرفي چنين بزرگاني بايد گام‌هاي موثري بردارند.
 

موضوع:

يكشنبه / 13 تير / 1389