وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم ایام شهادت ام الائمه النقباء، حجه الله الکبری، بقیه النبوه و ثمره الرساله، سیده نساء العالمین، حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها را به محضر مقدّس حضرت بقیه الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء و دوستداران و خادمان...
پنجشنبه: 3 / 12 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار رئيس بنياد بين المللي نهج‌البلاغه:
حكومت و جامعه‌ي ما از نهج‌البلاغه درس بگيرند.

شناخت نهج‌البلاغه راه رفع مظلومیت آن است.
لزوم طرح بیشتر مباحث نهج‌البلاغه در جامعه
لزوم اداره‌ی جامعه، سیاست و اخلاق با استفاده از نهج‌البلاغه

لینك مرتبط:تصاویر این دیدار

حضرت آیت الله العظمی صافی صبح امروز دوشنبه 14/4/89، رئیس و جمعی از اعضای شورای مركزی بنیاد بین المللی نهج‌البلاغه را به حضور پذیرفتند و در این دیدار مجموعه كتاب «كاوشی در نهج‌البلاغه » توسط معظم له رونمایی شد.
حضرت آیت الله العظمی صافی در اين مراسم با بيان جملاتی از بزرگان در باب عظمت نهج‌البلاغه فرمودند: نهج‌البلاغه كتاب ارزشمندي است كه هنوز براي جهانيان ناشناخته مانده است.
ایشان با تأكید بر لزوم معرفی و ارائه معارف و علوم نهج البلاغه به جهانیان افزودند: بايد با شناخت اين كتاب ارزشمند آن را به جهانيان معرفي كرد تا همگان با اين كتاب گرانقدر آشنا شوند.
مرجع تقلید شیعیان جهان، آشنایی و درك تمام ابعاد نهج البلاغه را خارج از توان بشریت دانستند و اظهار داشتند: هر چه بخواهيم در خصوص عظمت نهج‌البلاغه سخن بگوييم تنها شايد گوشه‌اي از اين كتاب ارزشمند را بيان كرده باشيم؛ زيرا اين كتاب بسيار گرانبها و با ارزش است و به راحتي نمي‌توان عظمت آن را بيان كرد.
ایشان ادامه دادند: امروز با گذشت 1400 سال از اسلام هنوز كتاب ارزشمند نهج‌البلاغه همان جايگاه و ارزش جهاني خود را دارد.
حضرت آيت‌الله العظمی صافي از بنياد بين المللي نهج البلاغه به دليل توجه به نهج‌البلاغه و گسترش فرهنگ نهج‌البلاغه قدرداني كردند و اظهار داشتند: خوشبختانه اين مركز اقدامات ارزشمندي در ترويج فرهنگ نهج‌البلاغه داشته است كه اين اقدامات و فعاليت‌هاي ارزنده بايد رو به افزايش باشد و هر چه در اين خصوص تلاش شود بازهم اندك است.
معظم له سرمایه‌ی نهج‌البلاغه را موهبتی برای شیعیان خواندند و فرمودند: نهج‌البلاغه هويت و سرمايه ماست و امروز شيعيان به نهج‌البلاغه و اميرمومنان علیه السلام شناخته مي‌شوند.
مرجع تقلید شیعیان جهان با اشاره سرمایه‌های عظیم معارف و علوم اهل بیت علیهم السلام بیان داشتند: شيعيان از ذخاير علمي بسيار غني همچون نهج‌البلاغه و صحيفه سجاديه برخوردار هستند كه بايد آن را به جهانيان شناساند؛ ولي متاسفانه اين ذخاير ارزشمند تاكنون مغفول مانده و به خوبي شناخته نشده‌اند و حتي خود مسلمانان نيز به خوبي اين ذخاير را نمي‌شناسند.
ایشان با تأكید بر پیاده شدن معارف نهج البلاغه در جامعه يادآور شدند: نهج‌البلاغه بايد در جامعه علمي، دانشگاهي و حوزوي ما به خوبي معرفي شود تا همگان آن را بشناسند و از اين مظلوميت بيرون بيايد.
حضرت آیت الله العظمی صافی با اشاره به بیانی از مرحوم شیخ كلینی ادامه دادند: اگر تمام زبان‌های بشريت و علما بخواهند در عظمت و ارزش نهج‌البلاغه سخن بگويند باز هم نخواهند توانست ارزش اين كتاب گرانقدر را بيان كنند.
ایشان تاكيد كردند: ما تاكنون نتوانسته‌ايم شكر نعمت نهج‌البلاغه را به جا آوريم و در اين خصوص غفلت كرده‌ايم و بايد آن را بيشتر در جامعه مطرح نماييم. حكومت ما و جامعه اسلامي ما بايد از نهج‌البلاغه درس بگيرند.
معظم له با بيان اين كه زبان بشريت قاصر از بيان فضائل نهج‌البلاغه است، اظهار داشتند: هركس نهج‌البلاغه را مطالعه كند و بخواهد آن را بشناسد از عظمت آن‌متحير و سرگردان خواهد شد و اگر ما به خوبي اين كتاب را در جهان معرفي كنيم همگان از آن استقبال خواهند كرد.
مرجع تقلید شیعیان جهان افزودند: امروز  سياست ما بايد از نهج‌البلاغه درس بگيرد و اخلاقيات جامعه ما بايد براساس شيوه و روش نهج‌البلاغه اداره شود.
در ابتدای این دیدار آیت الله دین‌پرور رئیس بنیاد بین المللی نهج البلاغه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این مركز خدمت معظم له ارائه نمود.
 

 

موضوع:

دوشنبه / 14 تير / 1389