وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَئِمَّةَ الْهُدَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ التَّقْوَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَيُّهَا الْحُجَجُ عَلَى أَهْلِ الدُّنْيَا ...   مجلس عزاداری سالروز تخریب حرم ائمه بقیع (ع). با حضور علماء، فضلا، هیئات مذهبی و...
شنبه: 1397/04/2 - (السبت:9/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار رئيس بنياد بين المللي نهج‌البلاغه:
حكومت و جامعه‌ي ما از نهج‌البلاغه درس بگيرند.

شناخت نهج‌البلاغه راه رفع مظلومیت آن است.
لزوم طرح بیشتر مباحث نهج‌البلاغه در جامعه
لزوم اداره‌ی جامعه، سیاست و اخلاق با استفاده از نهج‌البلاغه

لینك مرتبط:تصاویر این دیدار

حضرت آیت الله العظمی صافی صبح امروز دوشنبه 14/4/89، رئیس و جمعی از اعضای شورای مركزی بنیاد بین المللی نهج‌البلاغه را به حضور پذیرفتند و در این دیدار مجموعه كتاب «كاوشی در نهج‌البلاغه » توسط معظم له رونمایی شد.
حضرت آیت الله العظمی صافی در اين مراسم با بيان جملاتی از بزرگان در باب عظمت نهج‌البلاغه فرمودند: نهج‌البلاغه كتاب ارزشمندي است كه هنوز براي جهانيان ناشناخته مانده است.
ایشان با تأكید بر لزوم معرفی و ارائه معارف و علوم نهج البلاغه به جهانیان افزودند: بايد با شناخت اين كتاب ارزشمند آن را به جهانيان معرفي كرد تا همگان با اين كتاب گرانقدر آشنا شوند.
مرجع تقلید شیعیان جهان، آشنایی و درك تمام ابعاد نهج البلاغه را خارج از توان بشریت دانستند و اظهار داشتند: هر چه بخواهيم در خصوص عظمت نهج‌البلاغه سخن بگوييم تنها شايد گوشه‌اي از اين كتاب ارزشمند را بيان كرده باشيم؛ زيرا اين كتاب بسيار گرانبها و با ارزش است و به راحتي نمي‌توان عظمت آن را بيان كرد.
ایشان ادامه دادند: امروز با گذشت 1400 سال از اسلام هنوز كتاب ارزشمند نهج‌البلاغه همان جايگاه و ارزش جهاني خود را دارد.
حضرت آيت‌الله العظمی صافي از بنياد بين المللي نهج البلاغه به دليل توجه به نهج‌البلاغه و گسترش فرهنگ نهج‌البلاغه قدرداني كردند و اظهار داشتند: خوشبختانه اين مركز اقدامات ارزشمندي در ترويج فرهنگ نهج‌البلاغه داشته است كه اين اقدامات و فعاليت‌هاي ارزنده بايد رو به افزايش باشد و هر چه در اين خصوص تلاش شود بازهم اندك است.
معظم له سرمایه‌ی نهج‌البلاغه را موهبتی برای شیعیان خواندند و فرمودند: نهج‌البلاغه هويت و سرمايه ماست و امروز شيعيان به نهج‌البلاغه و اميرمومنان علیه السلام شناخته مي‌شوند.
مرجع تقلید شیعیان جهان با اشاره سرمایه‌های عظیم معارف و علوم اهل بیت علیهم السلام بیان داشتند: شيعيان از ذخاير علمي بسيار غني همچون نهج‌البلاغه و صحيفه سجاديه برخوردار هستند كه بايد آن را به جهانيان شناساند؛ ولي متاسفانه اين ذخاير ارزشمند تاكنون مغفول مانده و به خوبي شناخته نشده‌اند و حتي خود مسلمانان نيز به خوبي اين ذخاير را نمي‌شناسند.
ایشان با تأكید بر پیاده شدن معارف نهج البلاغه در جامعه يادآور شدند: نهج‌البلاغه بايد در جامعه علمي، دانشگاهي و حوزوي ما به خوبي معرفي شود تا همگان آن را بشناسند و از اين مظلوميت بيرون بيايد.
حضرت آیت الله العظمی صافی با اشاره به بیانی از مرحوم شیخ كلینی ادامه دادند: اگر تمام زبان‌های بشريت و علما بخواهند در عظمت و ارزش نهج‌البلاغه سخن بگويند باز هم نخواهند توانست ارزش اين كتاب گرانقدر را بيان كنند.
ایشان تاكيد كردند: ما تاكنون نتوانسته‌ايم شكر نعمت نهج‌البلاغه را به جا آوريم و در اين خصوص غفلت كرده‌ايم و بايد آن را بيشتر در جامعه مطرح نماييم. حكومت ما و جامعه اسلامي ما بايد از نهج‌البلاغه درس بگيرند.
معظم له با بيان اين كه زبان بشريت قاصر از بيان فضائل نهج‌البلاغه است، اظهار داشتند: هركس نهج‌البلاغه را مطالعه كند و بخواهد آن را بشناسد از عظمت آن‌متحير و سرگردان خواهد شد و اگر ما به خوبي اين كتاب را در جهان معرفي كنيم همگان از آن استقبال خواهند كرد.
مرجع تقلید شیعیان جهان افزودند: امروز  سياست ما بايد از نهج‌البلاغه درس بگيرد و اخلاقيات جامعه ما بايد براساس شيوه و روش نهج‌البلاغه اداره شود.
در ابتدای این دیدار آیت الله دین‌پرور رئیس بنیاد بین المللی نهج البلاغه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این مركز خدمت معظم له ارائه نمود.
 

 

موضوع:

دوشنبه / 14 تير / 1389