وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحيم «لَقَدْ مَنَّ اللهُ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ إِذْ بَعَثَ فِيهِمْ رَسُولاً مِنْ أَنْفُسِهِمْ يتْلُوا عَلَيهِمْ آياتِهِ وَ يزَكِّيهِمْ وَ يعَلِّمُهُمُ الْكِتَابَ وَ الْحِكْمَةَ وَ إِنْ كَانُوا مِنْ قَبْلُ لَفِي ضَلاَلٍ مُبِينٍ»...
پنجشنبه: 30 / 01 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني :
راه تهذيب نفس، عمل به واجبات و ترك گناه است.

حضرت آیت الله العظمی صافی صبح امروز سه شنبه 15/4/89، جمعی از دانشجویان و دانش‌آموزان بسیجی كانون‌های مساجد استان قم و همچنین جمعی از دانشجویان دانشگاه اهواز را به حضور پذیرفتند.
معظم له در این دیدار فرمودند: براساس روايات هیچ روزی نیست كه زمین بدون حجت باقی بماند و هميشه حجت خدا بر روي زمين وجود دارد و اين روايات نشان مي‌دهد كه هدایت جوامع بشری از جایگاه خاصي برخوردار است.
مرجع تقليد شیعیان جهان با بيان اين كه بشريت در عصر غيبت از برخي نعمت‌ها همچون حضور حضرت محروم است، افزودند: گرچه امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در ميان ما حضور دارند و ما ایشان را نمي‌بينيم؛ اما باید ببینیم در این وضعیت تا چه حد توانسته‌ايم به عهد و پيمان خود با ايشان پايدار باشيم.
معظم له تاكيد كردند: براساس برخي روايات كساني كه در اين عصر، غيرت اسلامي خود را حفظ كنند و به سنت‌هاي الهي جامه‌ی عمل بپوشانند، مانند كساني هستند كه در پيش روي پيامبر با دشمنان ايشان به مبارزه پرداختند.
این مهدی پژوه معاصر با بيان اين كه عصر غیبت، عصر آزمايش و امتحان الهي است، افزودند: انسان‌ها در عصر غيبت در مرحله امتحان و آزمايش الهي هستند و كساني كه در مسير دین، ثابت قدم‌تر باشند در درگاه الهي مقرب‌تر خواهند بود.
مرجع تقلید شیعیان تصريح كردند: امروز زنان ما نبايد داشتن مناصب و جايگاه دنيوي را براي خود فضيلت بدانند و نداشتن مناصب وزارتي و دنيوي را محروميت بخوانند؛ زيرا محروميت آن است كه انسان از رضاي خداوند و ائمه اطهار عليهم السلام بي‌بهره باشد و آنچه در درگاه الهي فضليت به شمار مي‌آيد حفظ حجاب، عفت و پاكدامني و عمل به دستورات ديني است.
ایشان افزودند: در زمان غيبت انسان مي‌تواند با عمل به فرايض الهي به جايگاه و مقامات بالا برسد و يا با بي‌توجهي به مسائل ديني دچار سقوط و انحطاط شود كه هيچ مسيري براي بازگشت آن وجود ندارد؛‌ بنابراين جوانان ما بايد مراقب باشند تا خداي نكرده در جايگاه انحطاط و سقوط قرار نگيرند.
معظم له رعايت شئؤنات اسلامي را براي جوانان مهم برشمردند و راه تهذیب نفس و نزديك شدن به خدا و ائمه اطهار عليهم السلام را عمل به واجبات و ترك محرمات دانستند.
حضرت آيت‌الله العظمی صافي گلپايگاني در بخش ديگري از سخنانشان، داشتن نعمت ولايت حضرت ولي عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف را بسيار ارزشمند خواندند و فرمودند: ما بايد قدردان نعمت ولايت اهل بیت علیهم السلام باشيم و به لوازم آن عمل كنيم.
ایشان تاكيد كردند: بايد با رفتار و اخلاق درست خود كاري كنيم كه زينت ائمه اطهار باشيم؛ زيرا كسي كه خود را وابسته به ائمه اطهار عليهم السلام مي‌داند بايد رفتار و كردار خود را نيز همچون آن‌ها نمايد تا مردم با ديدن آن به ياد ائمه اطهار عليهم السلام بيفتند.
وي با قدرداني از حضور فعال جوانان بسيجي در عرصه احياي جامعه مهدوي اظهار داشتند: اميدواريم در آينده شاهد پويايي فعاليت‌هاي شما در گسترش فرهنگ مهدوی باشيم.

 

موضوع:

سه شنبه / 15 تير / 1389