وریز وجوهات
  بسم الله الرحمن الرحیم قال الله تعالی: «وَ ذَكِّرْهُمْ بِأَیّامِ الله» السَّلام علی مولانا صاحب العصر و الزّمان بقية الله ارواح العالمين له الفداء و علی آبائه الطّاهرين و علی شيعته، المتمسِّکين بأمره، الفائزين بولايته و المنتظرين لظهوره...
دوشنبه: 1397/08/28 - (الاثنين:11/ربيع الأول/1440)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي در ديدار طلاب:
در را ه دفاع از دين، از كسي نهراسيد./ حوزه در برابر رفتارها و سخنان غير ديني مقاومت كند تا دين، منحرف نگردد./عكس

جمعي از طلاب حوزه علميه، عصر شنبه 9/5/89 با حضور در محل اقامت حضرت آیت الله العظمی صافی در مشهد با معظم له ديدار كردند.
آيت الله العظمي صافي در اين ديدار، حوزه‌هاي علميه را پاسداران مرزهاي عقيدتي شيعه دانستند و فرمودند: امروزه به بركت وجود حوزه‌ی علميه، معارف شيعه در جهان در حال گسترش است و طلاب بايد با همت و تلاش، همه‌ی وقت خود را صرف احياي امر اهل‌بيت علیهم السلام و رساندن پيام شيعه به جهان نمايند.
ايشان با اشاره به دسترسي آسان همه‌ی مردم دنيا به وسايل ارتباطي، وظيفه‌ی حوزه‌ها و طلاب را جهاني دانسته و فرمودند: امروز طلاب بايد با شبهه‌ها و عقايد باطله آشنا شوند و تحت نظر اساتيد مجرب و مسلط، جواب اين شبهات را فرا گيرند تا با شبهاتي كه از طریق ماهواره‌ها و سايت‌هاي اينترنتي منتشر مي‌شود مقابله نمايند و برخورد علمي با اين گونه افكار باطل انجام شود.
معظم‌له، طلاب را فرزندان معنوي حضرت ولي عصر دانسته و با اشاره به برخی رفتارها و سخنان مغایر دین در جامعه فرمودند: اگر مي‌خواهيم اسباب خوشحالي حضرت ولي عصر كه صاحب اين حوزه‌ها مي‌باشند را فراهم كنيم بايد در برابر اين اعمال مقاومت نماييم تا دين در كشور، از مسير اصلي خود منحرف نشود.
آيت الله العظمي صافي با تاكید بر عدم هراس از فرد يا گروهي در برابر حفظ ارزش‌هاي اسلامي فرمودند: در راه دين و دفاع از حدود و ثغور اسلام و هويت اسلامي از كسي نهراسيد و رضايت حضرت ولي عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف را سرلوحه‌ی عمل خود قرار دهيد.
معظم له در پايان بيانات خود، بر بهره‌گيري طلاب از فرصت حضور در مشهد مقدس و جوار بارگاه حضرت امام رضا علیه السلام در جهت رشد معنويات خود تاكيد كردند.
 لینك مرتبط: تصاویر دیدار جمعی از طلاب حوزه علمیه با حضرت آیت الله العظمی صافی

موضوع:

يكشنبه / 10 مرداد / 1389