وریز وجوهات
  بسم الله الرحمن الرحيم‏ قالَ اللهُ تَعالى: «وَ لَقَدْ كَتَبْنا فِي الزَّبورِ مِنْ بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْارْضَ يرِثُها عِبادِي الصّالِحُونَ» مراسم شكوهمند تعظيم عيد بزرگ نيمه شعبان، ولادت يگانه منجى عالم، موعود انبيا و اوصياى صفى،...
پنجشنبه: 1398/02/5 - (الخميس:20/شعبان/1440)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار استاندار و مسئولان استان خراسان رضوي:
همراه با گسترش عمران و آبادي،‌ به رشد معنويات در مشهد توجه شود./عكس

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح امروز یكشنبه 10/5/89 استاندار خراسان رضوي و جمعي از مسئولان این استان را به حضور پذيرفتند.
در اين ديدار مرجع عاليقدر با اشاره به وجود بارگاه منور رضوي در شهر مقدس مشهد، اين شهر را مركز هدايت جهان اسلام دانستند و بر بهره‌گيري از اين فرصت استثنايي در جهت ابلاغ پيام اسلام به دنيا تاكيد كردند.
معظم له ضمن تقدير از برنامه‌هاي انجام شده در دهه مهدويت در مشهد، رشد معنوي اين شهر را خاطر نشان كرده و فرمودند: در كنار گسترش فضاي شهري و عمران و آبادي مشهد بايد به رشد معنويات در اين شهر توجه شود و ظواهر مشهد را بايد بيش از قبل پاسداري نمود.
مرجع عاليقدر جهان تشیع، مسئولان شهر مشهد را به حفظ و صيانت از هويت اسلامي اين شهر فراخواندند و افزودند: در مرحله اول بايد مسئولان مشهد مراقب شعائر دين و حفظ ارزش‌هاي آن باشند و با برنامه‌‌ريزي، مردم را نيز به اين سمت هدايت نمايند زيرا اگر زائري از شهرهاي ديگر به مشهد بيايد و با بي‌حجابي و منكرات ديگر در اين شهر مواجه شود، ممكن است هنگام بازگشت به شهر خود قبح اين اعمال از نظر او افتاده و در شهر خود مرتكب همين منكرات مي‌شود.
حضرت آيت الله العظمي صافي فرمودند: مناصب و پست‌هاي مملكتي براي هيچ كس ماندگاري ندارد و از بين خواهد رفت اما آنچه مي‌ماند، آن است كه در موقعيت يا مقامي كه داريد سنّت حسنه‌اي از خود به يادگار گذاريد و اگر سنّت سيئه‌ای هم بوده آن را از ميان برداريد.
معظم له افزودند: مشهد شهر شيعه است و بايد با همه‌ی توان، در خدمت به شيعه و اين شهر كوشيد.
آيت الله العظمي صافي در بخش ديگر بيانات خود، بارگاه حضرت ثامن الحجج را ملجاء بي‌پناهان و درماندگان دانستند و فرمودند: توسعه‌ی بارگاه امام رضا علیه السلام اسباب افتخار براي همه‌ی ما شده است و مي‌توان از مشهد و بارگاه امام رضا، معارف حَقّه‌ي شيعه را به جهان انتقال داد و منتشر كرد.
متفكر بزرگ جهان اسلام، هجرت حضرت رضا علیه السلام از مدينه به مشهد را از اسرار و آيات الهي دانسته و فرمودند: تحولي كه امروز به واسطه‌ي وجود حضرت رضا علیه السلام در مشهد براي شيعه رخ داده است يكي از اين اسرار الهي مي‌باشد و امروز به واسطه‌ي همين حضور، امر اهل بيت علیهم السلام در دنيا احيا شده است.
ايشان آستان قدس رضوي را مركزي الهي در جهان دانسته و زوار و همجواران اين بارگاه مقدس را به كسب معنويات از آن ترغيب كرده و فرمودند:لقب عالم آل محمد كه در آن زمان به حضرت رضا علیه السلام داده شد، لقبي بود كه تا امروز هم مي‌توان آثار و بركات آن را براي شيعه ديد و حضور ميليوني زوار در مشهد از شهرها و روستاهاي مختلف ايران و همچنين كشورهاي مختلف جهان همه از اسرار لقب شريف آن حضرت و از اسرار هجرت ايشان از مدينه به مشهد مي‌باشد.
حضرت آيت الله العظمي صافي، خطبه‌ها و بيانات حضرت رضا علیه السلام در باب الهيات و خداشناسي را نظير كلمات امير المؤمنين در نهج البلاغه دانسته و بر ضرورت معرفي و استفاده از اين ذخيره‌ی گرانبهاي شيعه تاكيد كردند.
در ابتداي اين ديدار آقاي صلاحي استاندار خراسان گزارشي از وضعيت شهر مشهد به محضر مرجع عاليقدر ارائه نمود.
 لینك مرتبط: تصاویر دیدار استاندار و جمعی از مسئولین استان خراسان رضوی با حضرت آیت الله العظمی صافی

موضوع:

يكشنبه / 10 مرداد / 1389