وریز وجوهات
به اطلاع عموم مؤمنین می رساند برای مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف، امروز (چهارشنبه) به عنوان اوّل ماه ذی الحجة الحرام ثابت شده است. ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه پر خیر و برکت برای همه دوستداران اهل البیت...
چهارشنبه: 1 / 06 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
ديدار امام جمعه كربلا با حضرت آيت الله العظمي صافي

علامه شیخ عبدالمهدی كربلایی امام جمعه‌ی كربلا چهارشنبه شب 27/5/89 با حضور در محل اقامت حضرت آیت الله العظمی صافی در مشهد مقدس با معظم له دیدار و گفتگو كرد.
حضرت آیت الله العظمی صافی در این دیدار با اشاره به اهمیت و حساسیت اوضاع كنونی عراق، از همه‌ی شیعیان آن كشور خواستند تا تحت لوای مرجعیت شیعه با اتفاق و اتحاد، مشكلات موجود را برطرف كرده و برای تشكیل حكومت جدید تلاش نمایند.
ایشان با توجه به ناراحتی دشمنان اسلام و تشیع از تشكیل حكومتی قانونی در عراق فرمودند: دشمنان اسلام و تشیع از اتحاد و همدلی كه در عراق پدید می‌آید كاملاً ضربه خورده و منافع خود را در خطر می‌بینند و لذا از هر راه ممكن با آن مخالفت می‌نمایند و حتی از را‌ه‌های خشن ِترور و جنایت و شهید كردن عده‌ی زیادی از مسلمانان و شیعیان بی‌دفاع، اهداف غیر قانونی و غیر شرعی خود را پیش می‌برند.
معظم له در ادامه افزودند: با توجه به تجربه مردم عراق و امتحاناتی كه دوستداران اهل بیت علیهم السلام در این كشور تاكنون داشته‌اند، هرگز از این تحریكات دشمنان نهراسیده و برای انجام وظیفه خود جانفشانی می‌كنند.
مرجع تقلید شیعیان جهان با اشاره به شهدای عراق فرمودند: شهدایی كه در این راه تقدیم اسلام می‌شوند، همه در درگاه خداوند متعال عزیز و سربلند هستند و ملت مسلمان ایران همه‌ی آنان را شهیدان راه اسلام و دفاع از كیان تشیع می‌داند.
ایشان در خاتمه برای نصرت اسلام بخصوص شیعیان و نابودی دشمنان اسلام دعا كرده و فرمودند: ما در غم و اندوه همه‌ی بازماندگان شهیدان عراق همدرد هستیم.
در ابتدای این دیدار علامه شیخ عبدالمهدی كربلایی كه از طرف آیت الله العظمی سیستانی سرپرستی حرمین حضرت سیدالشهدا و حضرت عباس علیهما السلام را بر عهده دارد، گزارشی پیرامون شیعیان عراق و عتبات عالیات خدمت معظم له ارائه نمود.

 

موضوع: 
اخباردیدارها
پنجشنبه / 28 مرداد / 1389