وریز وجوهات
صبح امروز 5 شعبان المعظم 1439 (2 اردیبهشت1397) آقای دکتر کنعانی رئیس جدید دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف با معظّم له دیدار کرد. ایشان در ابتدا، به تشریح بخشی...
چهارشنبه: 5 / 02 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار اعضاي ستاد رسيدگي به مساجد استان قم:
افتخار ما مكتب قرآن و اهل بيت عليهم السلام مي‌باشد.

حضرت آیت الله العظمی صافی صبح امروز دوشنبه 29/6/89 اعضای ستاد رسیدگی به مساجد استان قم را به حضور پذیرفتند.
معظم له تشكیل ستادی جهت رسیدگی به مشكلات مساجد را یكی از برنامه‌های خوب دینی دانستند و فرمودند: باید از همه‌ی كسانی كه در راه احیای دین و سنت‌های اسلامی، ترویج معارف اهل بیت علیهم السلام، امر به معروف و نهی از منكر و حفظ حدود و ثغور اسلامی تلاش می‌كنند و متحمل زحمت می‌شوند، تشكر و قدردانی نمود و كاش من هم یكی از شما بودم و در این برنامه‌ها با شما همكاری می‌كردم.
ایشان با اشاره به فرازی از دعای عهد كه در آن آمده است « خدایا ما را از كسانی قرار بده كه در برآورده شدن حوایج امام زمان(عج) سعی و تلاش می‌كنیم» فرمودند: حوایج و مقاصد حضرت همین است كه مسلمانان در خط اسلام و دین باشند، سنت‌های دینی خود را حفظ كنند، در راه هدایت دیگران تلاش كنند، مساجد را معمور و آباد نگه دارند و با هم همدلی و همراهی و همفكری داشته باشند.
مرجع تقلید شیعیان ادامه دادند:‌دستورات اساسی اسلام هم همین است و همه ما وظیفه داریم كه به فكر ترویج دین و معارف اهل بیت علیهم السلام و اعلای كلمه اسلام و احیای امر ائمه معصومین سلام الله علیهم اجمعین باشیم.
حضرت آیت الله العظمی صافی با اشاره به فساد اخلاقی موجود در كشورهای غربی فرمودند: جاهلیت در غرب و دنیا در حال پیشروی است و اگر در جایی از این فسادها نباشد می‌گویند چرا نیست.
معظم له در ادامه افزودند: ما باید شاكر باشیم كه مسلمانیم و افتخار كنیم كه نعمت قرآن و اسلام را داریم؛ این دستورات اهل بیت علیهم السلام همه برای ما افتخار است و ما باید به خود ببالیم.
ایشان موضع داشتن و موضع نگه داشتن مسلمانان را در مقابل افكار و مفاسد بیگانگان از اهم مطالب خواندند و تأكید كردند: تصور نشود كه جاهلیت و فساد فقط برای كفار است بلكه متأسفانه در جامعه‌ی اسلامی ما نیز با اینكه همه می‌گوییم غرب‌گرایی بد است، ولی در عمل به ترویج آنها پرداخته می‌شود و این نوع جاهلیت در مملكت ما نیز پیش می‌رود.
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به كامل بودن دین مبین اسلام، ترویج افكار جاهلی و باستانی را مورد انتقاد قرار دادند و فرمودند:‌ روزی رسول گرامی اسلام در دست فردی صفحه‌ای از تورات را دیدند كه مطالعه می‌كرد. بسیار غضبناك شدند و او را مورد خطاب قرار دادند كه آیا مگر در شك و تردید قرار داری؟ من همه چیز را برای شما آورده‌ام ولی تو به تورات رجوع می‌كنی؟ اگر حضرت موسی هم زنده بودند امروز از من تبعیت و پیروی می‌كردند.
معظم له در ادامه با اشاره به تلاش‌هایی كه قبل از انقلاب برای ترویج ملی‌گرایی صورت گرفته بود، فرمودند: در قبل از انقلاب تلاش بسیاری صورت گرفت تا این برنامه‌ها پیاده شود ولی الحمدلله موفق نشد و شكست خورد و روز به روز نور اسلام تابنده‌تر شد.
ایشان با بیان اینكه قدرت دین و ایمان را همگان در جنگ تحمیلی بر علیه ایران همه دیدند افزودند: آن طور كه صدام حساب كرده بود و به حساب دنیایی درست هم بود، باید ایران سه روزه تسلیم می‌شد ولی نمی‌دانست كه قدرت دین و ایمان در این مملكت چه می‌كند و همه‌ی این فداكاری‌ها برای این بود كه مملكت اسلامی و دین اسلام و نوامیس دینی حفظ شود و باقی بماند.
 

موضوع:

دوشنبه / 29 شهريور / 1389