وریز وجوهات
شب قدر، شب نور، رحمت و شب نزول قرآن و مَطلع خیرات و سعادات، و هنگام نزول بركات و سرآغاز زندگی نوین بشر و مبدأ تحوّل و تاریخ كمال واقعی انسان‎هاست. * شب قدر، شب آزادی بشر شبی كه اگر نبود و نیامده بود، شب تیره بدبختی انسان به پایان نمی‎رسید و...
جمعه: 1397/04/1 - (الجمعة:8/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
آيت الله العظمي صافي در ديدار رييس مجلس شوراي اسلامي:
مجلس مستقل، نشانه رشد هر حكومت و جامعه است./عكس

آقاي دكتر لاريجاني عصر پنج شنبه 1/7/89 با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار و گفتگو كرد.

آيت الله العظمي صافي، در اين ديدار با تاكيد بر استقلال مجلس فرمودند: مجلس مستقل، نشانه رشد هر حكومت و جامعه است و اگر كشوري داراي مجلس باشد و از طريق قانون پيش برود راه ترقي و پيشرفت را طي مي‌كند.

معظم له ضمن تصريح به لزوم قانون‌مداري افراد و جريانات سياسي افزودند: مجلس در مملكت حرف آخر را مي‌زند و همه بايد قانون را رعايت نمايند.

آيت الله العظمي صافي با اشاره به عدم همخواني طرح نظارت بر عملكرد نمايندگان با استقلال آنان فرمودند: نماينده بايد آزاد و مستقل باشد تا بتواند با آزادي كامل به وظايف خود عمل نمايد و اين گونه طرح ها موجب نظارت اكثريت بر اقليت مي شود كه اين امر نيز با فلسفه ي استقلال نمايندگان مجلس در تضاد كامل است.

در ابتداي اين ديدارآقاي دكتر لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي گزارش مبسوطي از اوضاع داخل و خارج كشور ، برنامه هاي مجلس شوراي اسلامي و عملكرد خود در مقام نمايندگي مردم شريف استان قم را به محضر مرجع عالي قدر تشيع ارائه نمود.

همچنين آقاي دكتر لاريجاني قرآن نفيسي كه اخيرا توسط كتابخانه مجلس شوراي اسلامي تهيه و منتشر شده است را به حضور معظم له اهدا نمود.

آيت الله العظمي صافي پس از دريافت اين هديه ارزشمند و نفيس، آياتي از كلام الله مجيد را تلاوت فرمودند.

ادامه ي ديدار دكتر لاريجاني با آيت الله العظمي صافي به صورت محرمانه و خصوصي برگزار شد.

 

موضوع:

جمعه / 2 مهر / 1389