وریز وجوهات
صبح یکشنبه ۱۱ رجب المرجب ۱۴۳۸ (مطابق با ۲۰ فروردین ۱۳۹۶)، مسئول و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف دیدار کردند. در ابتدای این دیدار، حجه الاسلام آقای معرفت...
دوشنبه: 11 / 02 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
ديدار طلاب غير ايراني مدرسه امام خميني با حضرت آيت الله العظمي صافي/عكس

حضرت آیت الله العظمی صافی صبح روز چهارشنبه 19/8/89 جمعی از طلاب مجتمع آموزش عالي امام خميني(ره) را به حضور پذیرفتند.
در این دیدار معظم له با اشاره به مهیا بودن شرایط برای علاقمندان به فراگیری علوم اهل بیت علیهم السلام از سراسر جهان، فرمودند: امروز شما در موقعيت بسيار خوبي قرار داريد و بايد از اين فرصت بهترين بهره را بگيريد.
ایشان با بيان اين كه اجتماع طلاب غير ايراني در شهر مقدس قم همچون اجتماع عظيم حجاج در عربستان است، افزودند: حضور طلاب غير ايراني در شهر مقدس قم جهت فراگيري علوم ديني و معارف اسلامي انسان را به ياد اجتماع عظيم حجاج در عربستان مي‌اندازد كه چگونه با هم اتفاق دارند و امروز طلاب غير ايراني بايد اين فرصت را غنيمت بدارند.
حضرت آیت الله العظمی صافی خطاب به طلاب غير ايراني تصريح كردند: بايد تمامي فعاليت‌ها و برنامه‌هاي شما بر محور قرآن و عترت باشد؛ زيرا سعادت دنيا و آخرت بشريت در اين دو گوهر بزرگ رقم زده مي‌شود.
ایشان قرآن و عترت را، تنها راه نجات تمامي انسان‌هاي جهان دانستند و بیان داشتند: انسان‌ها اگر مي‌خواهند خوشبختي دنيا و آخرت را بدست بياورند بايد آموزه‌هاي خود را از معارف اسلامي و ديني بگيرند.
حضرت آيت‌الله العظمی صافي تاكيد كردند: امروز بايد از مكتب اهل بيت عليهم السلام بهترين و كامل‌ترين بهره‌ها را فرا گرفت تا بتوان جهانيان را با اين معارف غني آشنا كرد.
معظم له همچنين در بخش ديگري از سخنان خود به عيد غدير و عيد قربان اشاره كردند و با تبريك اين ايام فرمودند: در آستانه دو عيد بزرگ قرار داريم كه بايد همه مسلمانان از اين فرصت بهره بگيرند و در اجتماعات عظيم اين دو مناسب بزرگ را گرامي بدارند.
مرجع تقليد شیعیان جهان، نعمت ولايت را بسيار مهم برشمردند و افزودند: بايد نعمت ولايت را قدر بدانيم و تمامي برنامه هاي خود را ولايي كنيم.

موضوع: 
اخباردیدارها
پنجشنبه / 20 آبان / 1389