وریز وجوهات
اعضای کمیته علمی «همایش بین‌المللی امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام، الگوی عدالت و معنویت برای جهان امروز» صبح امروز چهارشنبه، ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی با معظم له دیدار و از رهنمودهای...
يكشنبه: 1397/11/28 - (الأحد:11/جمادى الآخر/1440)

نسخه مناسب چاپSend by email
ديدار جمعي از طلاب فيروز كوه با حضرت آيت الله العظمي صافي

حضرت آیت الله العظمی صافی صبح امروز پنج‌شنبه 20/8/89 جمعی از طلاب مدرسه علمیه فیروز كوه را به حضور پذیرفتند.
حضرت آيت‌الله العظمی صافي در این ديدار اظهار داشتند: حوزه‌هاي علميه و طلابي كه در آن تربيت شده‌اند، از آغاز عصر غيبت كبري تا به امروز، نگهدارنده‌ی احكام و برنامه‌هاي ديني بوده و هستند.
معظم له افزودند: در رواياتي كه از اهل بيت علیهم السلام وجود دارد و در حال حاضر در اختيار ماست، مطلبي را نمي‌توانيم بيابيم كه قابل استفاده نباشد و همين‌ها به عنوان ذخاير علمي ما شيعيان محسوب مي‌شود.
ایشان ادامه دادند: روايات اهل بيت علیهم السلام كه ما آنها را به عنوان ذخاير ارزشمند تشيع مي‌شناسيم، به وسيله همين حوزه‌هاي علميه و علماي بزرگي كه در آنها پرورش يافته‌اند و عمر خود را در راه معارف اسلامي صرف كرده‌اند، باقي مانده است و امروز به سهولت در اختيار ما قرار گرفته‌ است
مرجع تقليد شیعیان جهان افزودند: لازم است كه قدردان اين روايات و احاديثي كه واقعا گنجينه‌هاي ارزشمندي هستند، باشيم و تا مي‌توانيم آنها را به درستي فرا بگيريم.
حضرت آيت‌الله العظمی صافی خاطرنشان كردند: قرآن، نهج البلاغه، صحيفه سجاديه، روايات، احاديث و... سرمايه‌هاي علمي شيعيان هستند كه بايد حفظ شوند.
ایشان با بيان قسمتي از مجاهدت‌هاي علماي بزرگي چون شيخ صدوق كه براي فراگيري برخي احاديث سفرهاي طاقت فرسايي را به جان مي‌خريد، فرمودند: امروز كار حفظ، حراست و ترويج روايات اهل بيت علیهم السلام به عهده ما و حوزه‌هاي علميه است، از اين رو بدانيم از نعمتي كه خداوند در اختيار ما قرار داده است، بايد بهترين استفاده را داشته باشيم.
مرجع تقليد شیعیان خطاب به طلاب شهر فيروزكوه فرمودند: نگوييد حوزه علميه فيروزكوه حوزه كوچكي است، چه بسا در آينده همين حوزه افرادي را تحويل مذهب تشيع دهد كه به عنوان قله‌هاي علمي شناخته شوند.
معظم له افزودند: براي مثال آيت‌الله العظمي حاج شيخ عبدالكريم حائري از روستاي دور افتاده‌اي در شهر يزد بود كه با جديت در تحصيل به درجه‌اي رسيد كه توانست حوزه علميه عظيم قم را تأسيس كند.
حضرت آیت الله العظمی صافی تأكيد كردند: طلاب جوان بايد با نگاه به علماي بزرگ راه آنها را ادامه داده و بدانند كه اگر جديت در تحصيل داشته باشند، حتما موفق خواهند شد و اين امر ربطي به حوزه كوچك و بزرگ ندارد.
 

موضوع:

پنجشنبه / 20 آبان / 1389