وریز وجوهات
بحر عرفان عید میلاد امام عسکری است آن که شمس آسمانِ سروری است   آنکه بعد از حضرت هادی به حق متکی بر متّکای رهبری است   نام نیکویش حَسن، خُلقش حَسن پای تا سر حُسن و نیکو منظری است   الامام بن الامام بن...
چهارشنبه: 1398/09/20 - (الأربعاء:14/ربيع الثاني/1441)
نسخه مناسب چاپSend by email
محكوميت جنايات وحشيانه‌ي دولت بحرين توسط حضرت آيت الله العظمي صافي

حضرت آیت الله العظمی صافی عصر امروز یكشنبه 1/12/89 جمعی از علمای بحرین مقیم حوزه‌ی علمیه قم را به حضور پذیرفتند.
معظم له در این دیدار ضمن محكومیت اعمال وحشیانه‌ دولت بحرین، با خانواده‌های شهدا و مجروحین حوادث اخیر بحرین ابراز همدردی نموده و به ملت مقاوم و مظلوم بحرین تبریك و تسلیت گفتند.
ایشان مراتب انزجار عمیق و تألم و تأثر شدید خود را به عموم روحانیون و مردم متدین بحرین ابراز داشتند و فرمودند: مردم بحرین با توكل بر خداوند، متعال انشاء الله در این حركت و قیام مردمی پیروز شده و به حقوق واقعی خود خواهند رسید.
معظم له با اشاره به بیداری مسلمانان در همه‌ی كشورهای اسلامی فرمودند: بالاخره ظلم و ستم عاقبت خوبی ندارد و ستمگران در همین دنیا با ذلت و خواری از بین خواهند رفت.
مرجع تقلید شیعیان جهان با تأكید بر خواسته‌ی به حق مردم بحرین افزودند: مردم مسلمان بحرین حقوق اولیه‌ی خود را می‌خواهند و خواهان این هستند كه معدودی از یك خاندان بر اكثریت قریب به اتفاق آنان حكومت ظالمانه و استبدادی نداشته باشند.معدودی كه برای حفظ سلطه‌ی خود، به بیگانگان وابسته و دست‌نشانده‌ی سیاست‌های استكباری می‌باشند.
ایشان ادامه دادند: مردم بحرین در این قیام فقط حقوق مشروع و قانونی و پایمال شده‌ی خود را مطالبه می‌نمایند و متأسفانه دولت بحرین به جای اینكه به شهروندان خود جواب درست و صحیح بدهد، آنان را به خاك و خون كشیده است.
معظم له با دعوت از مجامع بین المللی و اسلامی به محكوم كردن این فجایع، اظهار داشتند: ما این حوادث دردناك و این جنایات وحشتناك را محكوم نموده و از كشورهای مستقل و سازمان‌های بین المللی به خصوص از سازمان كنفرانس اسلامی می‌خواهیم كه این جنایات را محكوم نمایند و از حكومت بحرین بخواهند به حقوق مشروعه‌ی مردم جواب مثبت داده و مردم مظلوم بحرین را از ظلم و ستم ظالمین نجات دهند.
و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون
در ابتدای این دیدار تنی چند از علمای بحرین حوادث دردناك و جنایات ظالمانه‌ و برخوردهای وحشیانه‌ی دولت بحرین را به استحضار حضرت آیت الله العظمی صافی رساندند و از ایشان درخواست نمودند كه برای به ثمر رسیدن قیام مسلمانان بحرین دعا كنند.

موضوع:

يكشنبه / 1 اسفند / 1389