وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَئِمَّةَ الْهُدَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ التَّقْوَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَيُّهَا الْحُجَجُ عَلَى أَهْلِ الدُّنْيَا ...   مجلس عزاداری سالروز تخریب حرم ائمه بقیع (ع). با حضور علماء، فضلا، هیئات مذهبی و...
شنبه: 1397/04/2 - (السبت:9/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت‌الله العظمي صافي در ديدار مدير كل و معاونين صدا و سيماي استان قم:
رسانه ملي بايد بلندگوي قرآن و دين باشد/صدا و سيما بايد مستقل از هر نهادي عمل نمايد.

 

 

  حضرت آيت‌الله العظمي صافي، امروز 18 اسفند ماه 1389 در ديدار مديركل و مديران بخش‌هاي مختلف صدا و سيمای استان قم فرمودند : صداو سيما هرگز نبايد از اصول خارج شود؛ زيرا همه انتظار دارند صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران، با اين همه شهید كه براي برقرار شدن اين نظام و جمهوري تقدیم كرده است، قدر نظام جمهوری اسلامی را بداند و در اين راه گام بردارد.

معظم له صدا و سیما را دانشگاهی بزرگ با 70 میلیون مخاطب خواندند و تصريح كردند: برنامه‌سازان و تهيه كنندگان رسانه‌ي ملي بايد به دنبال توليداتي بروند كه مكتب اسلام و اهل بیت علیهم السلام را تبليغ كنند و مبلّغي براي دین باشند و براي تربيت جوانان اسلامي گام بردارند؛ در حقيقت رسانه ملي بايد بلندگوی قرآن و دين باشد.

ايشان با تأكید بر استقلال صدا و سيما فرمودند: اين موضوع در قانون اساسي به خوبي ديده شده است تا رسانه‌ی ملی بتواند در راه حفظ دين و اسلام گام بردارد.

مرجع تقليد جهان تشيع اظهار داشتند: صدا و سيما بايد خط اصلي را كه استقلال و دفاع از اسلام و دين است، حفظ كند و از ساير نهادها تبعيت نداشته باشد؛ مديران و برنامه‌سازان اين رسانه بايد مستقل فكر كنند و تنها حمايت از دين و اهداف انقلاب اسلامي را داشته باشند و اين را براي هميشه حفظ كنند.

ايشان با اشاره به جايگاه و اهميت رسانه ملي فرمودند: كار شما مسؤولان در رسانه ملي بسيار سنگين و بزرگ است و اين مسؤوليت شب و روز نمي‌شناسد؛ زيرا جايگاه شما برنامه‌ سازان و مديران همچون ديگر ادارات نيست كه بخواهيد تنها در ساعت اداري حضور داشته باشيد و از توجه و دقت به توليدات بكاهيد، بايد همه‌ی توجه و دقت خود را در توليد برنامه‌هاي سازنده و مفید داشته باشيد.

حضرت آيت‌الله العظمي صافي تاكيد كردند: بدانيد اگر خداي نكرده در توليدات شما كوچك‌ترين انحرافي وجود داشته باشد اين انحراف به تمام جامعه سرايت پيدا خواهد كرد؛ بنابراين هر چه در ساخت توليدات فاخر تلاش كنيد باز هم اندك است و بايد كاستي‌ها و نقصان در برنامه‌هايتان را به حداقل برسانيد و اميدواريم روزي برسد كه به هيچ وجه نقصاني در رسانه ملي ديده نشود.

ايشان نقش صدا و سيما را در جامعه بسيار مهم و تاثيرگذار دانستند و تاكيد كردند: افراد شجاع، مومن و داراي موضع ديني را در رسانه ملي به كار بگيرید تا حيثيت اين رسانه حفظ شود.

معظم له عنوان كردند: هميشه در توليد برنامه‌هايتان خدا را در نظر بگيرد؛ زيرا صدا و سيما از آن اسلام و امام زمان ارواح العالمین له الفداء است و بايد اسلام، اخلاق ديني و حمايت از ضعفا را در اولويت برنامه‌هاي خود قرار دهید؛ بدانيد اگر در همين خط گام برداريد به يقين موفق خواهيد بود.

مرجع تقليد جهان تشيع با اشاره به نزديك شدن ايام نوروز بر توليد برنامه‌هاي متناسب با فرهنگ اسلامي تاكيد كردند و افزودند: نبايد عيد نوروز را با سنت‌های زرتشتي و مجوسي آمیخته كرد؛ زيرا ما كشوري اسلامي و ولايي هستيم.
در ابتدای این دیدار نیز آقای محمدی نیا مدیر كل صدا و سیمای استان قم گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های این سازمان خدمت معظم له ارائه كرد.

 
 

 

 

 

 

 

 

موضوع:

چهارشنبه / 18 اسفند / 1389