وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله ربّ العالمين و الصلوة و السلام علی سيّدنا و نبيّنا حبيب إله العالمين أبي القاسم محمّد و آله الطاهرين سيّما بقية الله في الأرضين. «الفقهاء حصون الإسلام» السلام عليکم و رحمةالله سخن درباره شخصيّتي است که صاحب...
پنجشنبه: 30 / 01 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت‌الله العظمي صافي: پيشرفت‌هاي علمي امروز ايران اسلامي افتخار نظام اسلامي مي‌باشد./عكس

حضرت آيت‌الله العظمی صافي امروز پنج شنبه 25/1/1390 در ديدار رييس و جمعی از مدیران جهاد دانشگاهي كشور ضمن تقدیر و تشكر از فعالیت‌ها و موفقیت‌های دانشمندان ایران اسلامی فرمودند: در مسائل علمي هر چه پيشرفت كنيم، براي نظام و جامعه اسلامی ما افتخار است.
ایشان افزودند: ما مسلمان هستيم و بايد در دانش و صنعت پيشتاز باشيم تا از وابستگي و نياز به ديگران مستغني شويم و به خودكفايي كامل برسيم.
معظم له تصريح كردند: بايد به قدري پيشرفت علمي داشته باشيم كه ديگران نيازمند ما باشند و هر چه در اين مسير طي طريق كنيم نزد خداوند متعال و حضرت بقيه‌الله الاعظم ارواحنا فداه رو سفيد خواهيم بود.
مرجع تقلید شیعیان جهان تاكيد كردند: هر چه در مسائل علمي و اكتشافات و پي‌پردن به كائنات تلاش داشته باشيم باز هم اندك است؛ زيرا مجهولات بشر فراوان است و هرچقدر در اسرار عالم و كهكشان‌ها تحقيق كنيم بازهم نياز به تحقيق است تا به آثار خلقت حضرت باري تعالي دست يابيم.
حضرت آيت‌الله العظمی صافي فرمودند: در نيم قرن اخير ترقي و اكتشافات بشري، بسيار فراوان بوده است؛ ولي دربرابر مجهولات بشري هنوز هم اين پيشرفت‌ها كافي نيست؛ زيرا قرآن مي‌فرمايد بالاتر از هر عالَمي، عالَم ديگر است و داشته‌هاي بشري پايان پذير نيستند.
ایشان ادامه دادند: امروز به كاوش نياز فراواني داريم تا آثار خلقت پروردگار را بدست آوريم و به آيات الهي پي‌ ببريم؛ زيرا قرآن انسان را به تفكر و تعقل وا مي‌دارد و كاوشگري و تحقيق نيز بخشي از تعقل و تفكر به شمار مي‌آيد.
معظم له عنوان كردند: در عصر حاضر بايد علم‌اندوزي، بيداري و آگاهي بشر افزايش يابد تا معرفت انسان به خداوند نيز بيشتر شود.
ایشان ادامه دادند: قرآن كساني را كه دو روز آنان يكسان باشد مذمت كرده است؛ بنابر اين بايد هر روز به دنبال كشف جديدي از عالم باشيم تا دو روزمان با هم يكسان نباشد.
مرجع تقلید شیعیان جهان افزودند: در عالم هستي ذره‌اي سكون و سكوت نيست ما نيز نبايد در كشف حقايق و معرفت الهي سكوت و سكون را اختيار كنيم.
در ابتدای این دیدار آقای دكتر محمد حسین یادگاری رئیس محترم جهاد دانشگاهی، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های در دست اجرای این سازمان را خدمت معظم له ارائه نمود.

موضوع:

جمعه / 26 فروردين / 1390