وریز وجوهات
بسمه تعالی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران گرامی؛‌ نظر مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی پیرامون میزان زکات فطره‌ و کفاره روزه بشرح ذیل است:   مؤمنان مبلغ معادل یک صاع  (3 کیلوگرم) گندم یا...
شنبه: 1397/04/2 - (السبت:9/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي: قرآن كتاب حيات و زندگي و نسخه‌ي كامل درمان دردهاي اجتماعي است.

صبح امروز چهارشنبه 31/1/89 حضرت آیت الله العظمی صافی، حجة الاسلام سید معصوم حسینی معاون دانشگاه علوم قرآنی كشور را به حضور پذیرفتند.
معظم له در این دیدار با تجلیل از فعاليت‌هاي اين مركز قرآني فرمودند: فعاليت‌های اين مركز براي كشور بسيار مفيد و ارزنده است و بايد اينگونه برنامه‌ها در كشور روز به روز بیشتر شود.
ایشان با تشكر و قدرداني از مسؤولان و دست‌اندركاران دانشگاه علوم قرآني تصريح كردند: جامعه‌ی امروز به آموزه‌هاي قرآني نياز فراواني دارد و كساني كه در اين برنامه‌ها فعاليت مي‌كنند قدردان كارهاي خود باشند؛ زيرا گام برداشتن براي اعتلاي فرهنگ قرآني ارزشي والا و ماندگار است.
مرجع تقليد شیعیان جهان، با بيان اين كه همه‌ی احكام و معارف در قرآن وجود دارد، اظهار كردند: اگر به دنبال اخلاق و تربيت اسلامي هستيم بايد آن را از قرآن استخراج كرد؛ زیرا همه‌ی آموزه‌ها را می‌توان در این كتاب آسمانی پیدا كرد.
ایشان آيه‌هاي قرآن كريم را همچون اعلاميه‌هايی دانستند كه براي بشريت تا روز قيامت نورافشاني مي‌كنند.
حضرت آيت‌الله العظمی صافي تاكيد كردند: آنچه در قرآن آمده است در هيچ كتاب نمي‌توان آن را يافت. قرآن مجيد، وحي الهي و كتاب دين و عقيده و توحيد و نسخه كامله‌ی درمان دردهاي اجتماعي وكتاب حكمت، بشارت، موعظه و هدايت است.
ایشان ادامه دادند: قرآن كتاب حيات و زندگي و راهنماي راه كمال دنيا و آخرت و عروج به معارج بلند انساني و روحاني است.
مرجع تقليد شیعیان جهان افزودند: قرآن كريم نسخه‌اي بي‌بديل و شفابخش براي نجات جوامع بشري و اصلاح روش‌هاي زندگي است و بشر را به استوارترين راه رهنمون مي‌شود.
معظم له بیان قرآن را مطابق فطرت انسان خواندند و اظهار داشتند: كساني كه در قلوب‌شان مرضي وجود نداشه باشد، با شنيدن يك آيه از قرآن به خداوند ايمان مي‌آورند.
ایشان تصريح كردند: ما هميشه به قرآن نياز داريم و بايد قرآن و عترت را هميشه با هم دانست؛ زيرا قرآن بدون عترت معنايي ندارد و بدون مراجعه به اهل بيت عليهم السلام كه مفسران راستين قرآن هستند، نمي‌توان قرآن را فهميد.
معظم له با تأكید بر پیاده كردن بیش از پیش احكام و دستورات قرآن در متن جامعه یادآور شدند: قرآن برترين راهنما براي همه سطوح جامعه است و بايستي با نگاه عالمانه و وسيع و گسترده و عميق به مفاهيم قرآني به بهره‌مندي از آن در تمام حوزه‌ها اعم از برنامه‌ريزي، ‌تربيتي، ‌مشاوره‌اي و اجتماعي پرداخت تا گامي در راه رسيدن به مدينه فاضله و تحقق حيات طيبه باشد.
حجة الاسلام حسینی در ابتدای این دیدار گزارشی از فعالیتهای این مركز خدمت معظم له ارائه نمود.

موضوع:

چهارشنبه / 31 فروردين / 1390