وریز وجوهات
جامعه منتظر، جامعه امیدوار (یادداشت از معظّم له) بایدها و نبایدهای منتظران (گفتاری از معظّم له) بامداد اميد (نوشتاری از معظّم له) روز رهایی (سروده معظّم له)         جامعه منتظر، جامعه اميدوار (یادداشتی...
دوشنبه: 1397/02/31 - (الاثنين:5/رمضان/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
محكوميت آل سعود و آل خليفه در پي سوزاندن و اهانت به قرآن كريم و تخريب مساجد توسط حضرت آيت الله العظمي صافي

حضرت آیت‌الله العظمی صافی ظهر امروز یكشنبه، چهارم اردیبهشت ماه 1390 برگزیدگان مسابقات قرآن و عترت سازمان بسیج دانش‌آموزی كشور را به حضور پذیرفتند.
معظم له در این دیدار با محكوم كردن جنایات اخیر در بحرین، و همچنین سوزاندن قرآن كریم اظهار داشتند: این مصیبت بزرگ را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف تسلیت عرض می‌كنم.
ایشان افزودند: امروز در بحرین به وسیله آل‌سعود و آل خلیفه كه ادعای خادم الحرمینی را دارند و ادعای احترام و دفاع از قرآن كریم دارند، مساجد به آتش كشیده می‌شود و قرآن سوزی به راه می‌افتد كه هیچ عذری از این جنایت آنها پذیرفته نیست.
مرجع تقلید شیعیان جهان با بی‌نظیر خواندن این جسارت‌ها در طول تاریخ اسلام تصریح كردند: كسانی كه دم از صیانت از قرآن كریم می‌زنند، امروز در ممالك اسلامی، طغیان‌گری می‌كنند و همان حركت زشتی را كه كشیش آمریكایی انجام داد، امروز از سوی مسلمان‌نماها صورت می‌گیرد كه در هیچ زمانی از تاریخ سابقه نداشته است.
ایشان ادامه دادند: طغیان و وحشی‌گری كه امروز از سوی برخی مسلمان‌نماها در ممالك اسلامی رخ می‌دهد، نشان از قساوت دل آنهاست كه چنین اهانت‌هایی را به قرآن شریف انجام می‌دهند كه هرگز نمی‌توان آنها را به زبان آورد.
حضرت آیت‌الله العظمی صافی افزودند: آل‌خلیفه و آل‌سعود افرادی خودفروخته هستند كه فطرت حیوانی آن‌ها امروز در بحرین نمایان شده است و متاسفانه صدای حقیقت را نمی‌شنوند و گوش‌ها آن‌ها از شنیدن آیات قرآن ناشنوا شده است و در‌ آینده نزدیك در باطل خود گرفتار و مصیبت‌های عظیم آن‌ها را فرا خواهد گرفت.
ایشان نور قرآن را خاموش‌نشدنی خواندند و فرمودند: در طول تاریخ فراوان بوده‌اند افرادی كه می‌خواستند نور قرآن را خاموش كنند؛ اما غافل از این كه نور الهی هرگز خاموش شدنی نیست و هرگز به این عقیده پلید خود نخواهند رسید؛ بلكه روز به روز بر روشنایی و عظمت قرآن در جهان افزوده خواهد شد و این حامیان و نوكران آمریكا هستند كه رو به نابودی می‌روند.
معظم له اظهار داشتند: امروز حتی كسانی كه نسبت به قرآن بیگانه هستند نیز با مطالعه‌ی اندكی از قرآن كریم به عظمت آن پی برده و در برابر آن خاضع و خاشع می‌شوند؛ اما حكام خود فروخته و ظالم به دلیل این جسارت‌ها و ظلم‌ها روزی بر خاك مذلت خواهند افتاد.
حضرت آیت الله العظمی صافی با تأكید بر ضرورت آشنایی بیشتر جوانان و نوجوانان با علوم و معارف قرآن كریم و اهل بیت علیهم السلام عنوان كردند: باید قرآن در برنامه همه انسان‌ها باشد تا به هدایت برسند، جوانان و دانش‌آموزان از قرآن و عترت هرگز فاصله نگیرند؛ زیرا راه نجات و توفیقات تنها در همین راه است و رفتن به دیگر راه‌ها خطا و اشتباه است.
مرجع تقلید شیعیان جهان تصریح كردند: آشنایی با قرآن انسان را به حیات و زندگی انسانی هدایت می‌كند و هركس كه فطرتش پاك باشد از این هدایت بهره می‌گیرد.
ایشان اظهار داشتند: ما افتخار می‌كنیم كه هویت‌مان اسلامی است و شیعه امیرالمومنین علیه السلام و اهل بیت علیهم السلام هستیم و به آن می‌بالیم.
حضرت آیت‌الله العظمی صافی خطاب به بانوان حاضر در این جلسه تصریح كردند: امیدوارم در دنیای مادی‌گری امروز، با استقامت دینی به خوبی مقاومت كنید و به تبلیغ معارف اسلامی بپردازید و بدانید كه حفظ حجاب و پوشیدن چادر برای شما زنان از بزرگ‌ترین افتخارات و عبادات است.
معظم له تاكید كردند: انس خود را با قرآن كریم بیشتر كنید و بدانید راه نزدیك شدن به خدا، قرآن و اهل بیت علیهم السلام هستند.
مرجع تقلید شیعیان جهان افزودند: حجاب برای زن افتخار بزرگی است و یكی از امیتازات ویژه بانوان مسلمان داشتن همین چادر و حفظ حجاب است كه نباید آن را اندك بدانند.
در ابتدای این دیدار نیز سردار جوكار رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی گزارشی از جشنواره قرآن و عترت خدمت معظم له ارائه كرد.
در پایان این دیدار نیز برگزیدگان این مسابقات جوائز خود را از دستان حضرت آیت الله العظمی صافی گرفتند.

موضوع:

يكشنبه / 4 ارديبهشت / 1390