وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَئِمَّةَ الْهُدَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ التَّقْوَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَيُّهَا الْحُجَجُ عَلَى أَهْلِ الدُّنْيَا ...   مجلس عزاداری سالروز تخریب حرم ائمه بقیع (ع). با حضور علماء، فضلا، هیئات مذهبی و...
شنبه: 1397/04/2 - (السبت:9/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
تجليل و تعظيم حضرت آيت الله العظمي صافي از مواضع اسلام‌خواهي و غرب‌ستيزي شهيد مطهري

حضرت آيت الله العظمي صافي عصر روز پنجشنبه 8/2/1390 اعضاي ستاد بزرگداشت شهيد مطهري را به حضور پذيرفتند.
در اين ديدار معظم له ضمن تشكر از برگزاري برنامه‌هاي پاسداشت خدمات و تلاش‌هاي استاد شهيد مطهري فرمودند: تمام مراحل زندگي شهيد مطهري درس است و همه بايد از راه و روش زندگي ايشان درس بگيرند.
ايشان خدمات و تلاش‌هاي علما و بزرگان را نعمتي براي جامعه‌ي اسلامي دانستند و افزودند:‌ آنچه رمز بقاي اسلام است تلاش‌ها و زحمت‌هاي بي‌دريغ علما و فقهاي دين است و اين رسالت بزرگي است كه به گردن بزرگان است تا جامعه را هدايت و به سوي كمال برسانند.
مرجع تقليد شيعيان جهان ادامه دادند: يكي از افتخارات ما داشتن علما و بزرگاني است كه براي حفظ دين فداكاري‌هاي فراوان كردند و شهيد مطهري از جمله آن‌ها به شمار مي‌آيد.
حضرت آيت الله العظمي صافي با تأكيد بر ضرورت شناساندن علما و بزرگان دين به مردم و جامعه به خصوص نسل جوان اظهار داشتند: مردم بايد فقها و افرادي همچون شهيد مطهري را به خوبي بشناسند و راه و مقصد آن‌ها را بپيمايند؛ زيرا راه سعادت بشريت در پيمودن راه بزرگان و فقهاي دين است.
معظم له با يادآوري بعضي از ويژگي‌هاي منحصر بفرد شهيد مطهري بيان داشتند: ايشان در راه اعتلاي اسلام تلاش‌هاي فراواني انجام دادند كه اسلام‌خواهي و غرب‌ستيزي از ويژگي‌هاي بارز اين شهيد بزرگوار بود و در شرايطي كه بعضي‌ها دم از نوميدي مي‌زدند، ‌اين شهيد بزرگوار در برابر طاغوت ايستاد و با روحيه قوي خود تجديد حيات دوباره‌اي به مردم دادند و با عقايد باطل به شدت مبارزه كردند.
ايشان سابقه‌ي آشنايي با شهيد مطهري را از همان ابتداي ورود به حوزه‌ي علميه قم دانستند و افزودند: از همان ابتداي آشنايي‌ام با شهيد مطهري ايشان را فردي مخلص ديدم كه تنها براي دين تلاش مي‌كند و هرگز مسائل دنيوي در او تاثيري ندارد.
معظم له ادامه دادند: ايشان فردي دلسوز براي اسلام و قرآن بودند و در اين راه از هيچ تلاشي دريغ نمي‌كردند؛ همچنين از مقامات علمي قوي برخوردار بودند.
مرجع تقليد شيعيان جهان، با اشاره به ايستادگي و مقاومت شهيد مطهري در مواضع اسلامي فرمودند: ايشان هرگز براي مبارزه با انحرافات سكوت نمي‌كردند و در ابتداي انقلاب، مواضعي انقلابي و اسلامي داشتند كه در شوراي انقلاب به خوبي مواضعشان را بيان مي‌كردند و مستحكم در برابر روشنفكران و متجددان مي‌ايستادند و اگر اين احساس مسؤوليتشان نبود به اين مقام شهادت مفتخر نمي‌شدند. اگر ايشان هم مانند بعضي از افراد ديگر سكوت مي‌كردند و يا ملاحظه كاري داشتند او را شهيد نمي‌كردند.
حضرت آيت الله العظمي صافي با تقدير و تشكر از بيت شهيد مطهري كه هنوز روحيه اسلام‌خواهي و انقلابي خود را حفظ كرده‌اند و اعتقادات اسلامي خود را ابراز مي‌دارند فرمودند: همان گونه كه استاد مطهري متوجه بود تا نقطه ضعفي در زندگي‌اش وجود نداشته باشد، امروز نيز بايد خانواده ايشان همان راه و مقصد را دنبال كنند.

 

موضوع:

جمعه / 9 ارديبهشت / 1390