وریز وجوهات
در کتاب شريف و گرانسنگ عيون اخبار الرضا عليه آلاف التحیة و الثناء، محدّث جليل و شیخ اعظم صدوق رضوان‌الله تعالي عليه از عبدالسّلام بن صالح هروي روايت مي‌کند که امام رضا علیه السلام فرمود: «رَحِمَ اللهُ عَبداً أحيی أمرَنا؛ فَقُلتُ لَه: وَ کَيفَ يُحيی...
سه شنبه: 1399/04/17
نسخه مناسب چاپSend by email
تجليل و تعظيم حضرت آيت الله العظمي صافي از مواضع اسلام‌خواهي و غرب‌ستيزي شهيد مطهري

حضرت آيت الله العظمي صافي عصر روز پنجشنبه 8/2/1390 اعضاي ستاد بزرگداشت شهيد مطهري را به حضور پذيرفتند.
در اين ديدار معظم له ضمن تشكر از برگزاري برنامه‌هاي پاسداشت خدمات و تلاش‌هاي استاد شهيد مطهري فرمودند: تمام مراحل زندگي شهيد مطهري درس است و همه بايد از راه و روش زندگي ايشان درس بگيرند.
ايشان خدمات و تلاش‌هاي علما و بزرگان را نعمتي براي جامعه‌ي اسلامي دانستند و افزودند:‌ آنچه رمز بقاي اسلام است تلاش‌ها و زحمت‌هاي بي‌دريغ علما و فقهاي دين است و اين رسالت بزرگي است كه به گردن بزرگان است تا جامعه را هدايت و به سوي كمال برسانند.
مرجع تقليد شيعيان جهان ادامه دادند: يكي از افتخارات ما داشتن علما و بزرگاني است كه براي حفظ دين فداكاري‌هاي فراوان كردند و شهيد مطهري از جمله آن‌ها به شمار مي‌آيد.
حضرت آيت الله العظمي صافي با تأكيد بر ضرورت شناساندن علما و بزرگان دين به مردم و جامعه به خصوص نسل جوان اظهار داشتند: مردم بايد فقها و افرادي همچون شهيد مطهري را به خوبي بشناسند و راه و مقصد آن‌ها را بپيمايند؛ زيرا راه سعادت بشريت در پيمودن راه بزرگان و فقهاي دين است.
معظم له با يادآوري بعضي از ويژگي‌هاي منحصر بفرد شهيد مطهري بيان داشتند: ايشان در راه اعتلاي اسلام تلاش‌هاي فراواني انجام دادند كه اسلام‌خواهي و غرب‌ستيزي از ويژگي‌هاي بارز اين شهيد بزرگوار بود و در شرايطي كه بعضي‌ها دم از نوميدي مي‌زدند، ‌اين شهيد بزرگوار در برابر طاغوت ايستاد و با روحيه قوي خود تجديد حيات دوباره‌اي به مردم دادند و با عقايد باطل به شدت مبارزه كردند.
ايشان سابقه‌ي آشنايي با شهيد مطهري را از همان ابتداي ورود به حوزه‌ي علميه قم دانستند و افزودند: از همان ابتداي آشنايي‌ام با شهيد مطهري ايشان را فردي مخلص ديدم كه تنها براي دين تلاش مي‌كند و هرگز مسائل دنيوي در او تاثيري ندارد.
معظم له ادامه دادند: ايشان فردي دلسوز براي اسلام و قرآن بودند و در اين راه از هيچ تلاشي دريغ نمي‌كردند؛ همچنين از مقامات علمي قوي برخوردار بودند.
مرجع تقليد شيعيان جهان، با اشاره به ايستادگي و مقاومت شهيد مطهري در مواضع اسلامي فرمودند: ايشان هرگز براي مبارزه با انحرافات سكوت نمي‌كردند و در ابتداي انقلاب، مواضعي انقلابي و اسلامي داشتند كه در شوراي انقلاب به خوبي مواضعشان را بيان مي‌كردند و مستحكم در برابر روشنفكران و متجددان مي‌ايستادند و اگر اين احساس مسؤوليتشان نبود به اين مقام شهادت مفتخر نمي‌شدند. اگر ايشان هم مانند بعضي از افراد ديگر سكوت مي‌كردند و يا ملاحظه كاري داشتند او را شهيد نمي‌كردند.
حضرت آيت الله العظمي صافي با تقدير و تشكر از بيت شهيد مطهري كه هنوز روحيه اسلام‌خواهي و انقلابي خود را حفظ كرده‌اند و اعتقادات اسلامي خود را ابراز مي‌دارند فرمودند: همان گونه كه استاد مطهري متوجه بود تا نقطه ضعفي در زندگي‌اش وجود نداشته باشد، امروز نيز بايد خانواده ايشان همان راه و مقصد را دنبال كنند.

 

موضوع:

جمعه / 9 ارديبهشت / 1390