وریز وجوهات
روز یکشنبه 17 جمادی الأولی 1439 هـ.ق، مدیرکل و معاونان کمیته امداد استان قم با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف، از توصیه‌های معظّم‌له بهره‌مند شدند. در ابتدای این دیدار، آقای میر شکار مدیر کل کمیته امداد استان...
يكشنبه: 29/بهم/1396 (الأحد: 2/جمادى الآخر/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار جمعي از مبلغين:
بهترين عرفان، در نهج‌البلاغه و صحيفه سجاديه است.

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح روز جمعه 9/2/1390 جمعي از مبلغين اعزامي به مناطق محروم و طلاب را به حضور پذيرفتند.
معظم له در اين ديدار با تسليت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها به محضر حضرت بقية‌الله الاعظم ارواح العالمين له الفدا و همه‌ي شيعيان جهان فرمودند: انشاء الله همه ما ادامه دهنده‌ي راه ايشان باشيم و از انوار هدايت‌هاي حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها و ائمه طاهرين عليهم السلام بهره‌مند شويم.
ايشان در ادامه با اشاره به جايگاه تبليغ در نشر و گسترش معارف دين افزودند: تبليغ از جايگاه خاصي در نظام اسلامي برخوردار است؛ زيرا تبليغ به معناي بلاغ مبين و رساندن احكام و معارف دين به توده‌ي بشريت است كه شامل دورترين نقاط جهان نيز مي‌شود.
مرجع تقليد شيعيان جهان، تبليغ در مناطق محروم و دورافتاده را كاري سخت ولي مأجور خواندند و تصريح كردند: هجرت به مناطق آسيب‌پذير و تبليغ در چنين مناطقي از اهميت بسيار ويژه‌اي برخوردار است؛ زيرا يكي از مسائل مهمي است كه در اسلام به آن پرداخته شده است و از جمله حسناتي است كه در دفتر اعمال انسان نوشته مي‌شود و اجر و ثواب بسيار دارد و اسباب تقرب انسان به خدا و سبب خوشنودي قلب مقدس حضرت مهدي عجل‌الله تعالي فرجه الشريف مي‌شود.
معظم له در ادامه افزودند: براساس آيات قرآن كريم و روايات شريف ائمه معصومين عليهم السلام هدايت مردم از جايگاه والايي در نزد خداوند برخوردار است؛ بنابراين مبلغان وظيفه دارند به تبليغ معارف ديني بپردازند و با بدعت‌ها مبارزه و سنت‌ها را زنده كنند.
حضرت آيت‌الله العظمي صافي با تأكيد بر ضرورت تقويت علمي و معنوي مبلغين اظهار كردند: مبلغان بايد هميشه آماده تبليغ باشند؛ تبليغ منحصر به زمان و مكان خاصي نيست و آمادگي هميشگي مي‌طلبد و بايد هميشه به تبليغ دين و معارف اسلامي پرداخت و مردم را از گمراهي نجات داد.
ايشان افزودند: امروز طلاب و مبلغان بايد براي كسب علم، معرفت و اخلاق تلاش فراواني انجام دهند و آن را در سطح جامعه اجرا كنند تا جامعه‌اي سالم داشته باشيم.
معظم له با اشاره به جايگاه و اهميت دعا تاكيد كردند: دعا مغز عبادات و پرستش پروردگار است و دعاهاي صحيفه سجاديه از جمله بهترين دعاهايي است كه طلاب بايد آن را در جامعه ترويج دهند تا مردم به چنين ادعيه‌اي روي آورند.
مرجع تقليد شيعيان جهان ادامه دادند: متاسفانه امروزه برخي ادعاهاي دروغين در جامعه رواج يافته و عده‌اي مي‌خواهند مردم را با عرفان‌هاي دروغين از راه اصلي خود كه همان معرفت به خداوند است، دور كنند. بنابراين مبلغان وظيفه دارند مردم را هدايت و از اين گمراهي نجات دهند.
ايشان با بيان اينكه مكتب تشيع از سرمايه‌هاي علمي و معرفتي غني است تأكيد كردند: ادعيه، سرمايه مهمي براي ما مسلمانان است و بهترين منابع را در اين خصوص داريم كه نهج‌البلاغه و صحيفه سجاديه بهترين عرفان است و راه درست را به ما نشان مي‌دهد.
حضرت آيت الله العظمي صافي از مبلغان خواستند تا در انتخاب منابع تبليغي خود دقت بيشتري كنند و افزودند: يقين بدانيد اگر شما از قرآن و سنت كه همان روايات اهل بيت عليهم السلام است به خوبي بهره بگيريد و استشهادهاي خود را از اين دو منبع ارزشمند بيان كنيد، مردم سخن شما را خواهند پذيرفت و به آن جامه عمل خواهند پوشيد.
معظم له تصريح كردند: آيات قرآن كريم بشرساز است و هدايت‌ها توسط آيات قرآن صورت مي‌گيرد و فطرت‌هاي پاك هميشه اين آيات الهي را مي‌پذيرند.
مرجع تقليد شيعيان جهان با قدرداني از حضور طلاب مبلغ در مناطق آسيب‌پذير افزودند: كاش من هم توفيق سفر تبليغي داشتم و همچون شما به مناطق آسيب‌پذير مي‌رفتم و پيام دين را به مردم مي‌رساندم.
ايشان ادامه دادند: گرچه تبليغ دين از اهميت بسيار ويژه‌اي برخوردار است؛ اما حضور در مناطق دوردست و آسيب‌پذير نياز به خلوص نيت دارد كه خوشبختانه شما طلاب عزيز توفيق چنين سعادتي را پيدا كرده‌ايد و اميدوارم در ذخيره اعمالتان ثبت و ضبط شود و به يقين اسباب نجات شما در دنيا و آخرت همين سفرهاي تبليغي است.

 

موضوع:

شنبه / 10 ارديبهشت / 1390