وریز وجوهات
بسمه تعالی ضمن ارزوی قبولی طاعات و عبادات کلیه‌ی مؤمنین خداجوی به اطلاع می‌رساند که رؤیت حلول ماه شوال در شامگاه پنجشنبه 24 خرداد بر حضرت ایت الله العظمی صافی گلپایگانی مد ظله العالی ثابت گردید و جمعه 25 خرداد 1397 عید سعید فطر و برابر با اول...
شنبه: 1397/04/2 - (السبت:9/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
رسانه‌ها براي نهادينه كردن اخلاق در جامعه تلاش كنند.

حضرت آيت ‌الله العظمي صافي، امروز 26 ارديبهشت ماه 90، مدير مسئول و اعضاي هيات تحريريه روزنامه فرهنگ آشتي را به حضور پذيرفتند.
معظم له در اين ديدار با اشاره به اهميت و جايگاه رسانه‌ها در جامعه اظهار داشتند: اصحاب قلم، رسانه و مطبوعات كشور بايد در راه خدا، صلاح كشور و خير جامعه به ويژه طبقه ضعيف قلم بزنند.
ايشان ادامه دادند: رسانه‌ها بايد خبر را به صورت صحيح و درست منتشر كنند و مطالب آن‌ها به نفع مردم و بيداري جامعه باشد و همچنين براي نهادينه كردن اخلاق در جامعه تلاش كنند.
مرجع تقليد شيعيان جهان با بيان اينكه «نوشتن يك صفحه مطلب درست و مفيد كاري بس دشوار است چه برسد به شانزده صفحه » افزودند: فعاليت در مطبوعات و رسانه كار دشواري است و شما اهل رسانه مسؤوليت سنگيني را بردوش داريد و اين كه روزنامه شما هر روز منتشر مي‌شود و بايد براي پركردن مطالب درست و دقيق در آن تلاش كنيد، مسؤوليت مهمي را براي شما رقم مي‌زند؛ بنابراين وظيفه بزرگي متوجه شما است.
ايشان مسئوليت رسانه‌ها را كاري دشوار و خطير خواندند و بيان داشتند: تلاش كنيد وظيفه‌اي كه به عنوان اهل قلم و رسانه براي شما نهاده شده به نحو احسن انجام دهيد؛ زيرا هر كس كاري را به عهده مي‌گيرد در برابر آن مسؤوليت دارد و شما بايد نسبت به آنچه در رسانه‌هاي خود منتشر مي‌كنيد پاسخگو باشيد.
معظم له با ذكر توصيه‌هايي اخلاقي به اصحاب قلم و رسانه تأكيد كردند:شما اهل رسانه اگر مطالب خير بنويسيد اجر و ثواب آن در نامه اعمالتان ثبت خواهد شد؛ اما اگر مطالب شما مضر و فساد اخلاقي را در جامعه ترويج دهد، سبب تنزل و انحطاط خواهد شد.
مرجع تقليد شيعيان جهان ادامه دادند: رسانه‌هايي كه قلم بدست هستد در پيشرفت و صعود و سقوط جامعه نقش بسزايي دارند و اگر راه صحيح را طي كنند، بسياري از مفاسد برطرف مي‌شود؛ بنابر اين اهل قلم بايد براي هدايت مردم و جامعه گام بردارند.
معظم له افزودند: صاحب قلم بايد متعهد باشد و احساس مسؤوليت كند و اميدوارم همه شما كه در اين مسير حركت مي‌كنيد خدا را مد نظر قرار بدهيد و بدانيد آنچه را مي‌نويسيد روزي از سوي خدا بازخواست مي‌شويد.
حضرت آيت الله العظمي صافي ضمن تقدير از رويكرد فرهنگي اين نشريه و اختصاص يك صفحه «فرهنگ اسلامي» در اين روزنامه فرمودند: اين كه شما به اين مسائل روي آوريد امري پسنديده است؛ اما توجه داشته باشيد كه بايد متخصصان در اين رشته قلم بزنند؛ زيرا معارف ديني داراي رشته‌هاي فراواني است كه هر رشته متخصص خود را مي‌خواهد.
معظم له با دعوت از رسانه‌ها به بيان حق و دوري از غرض‌هاي سياسي فرمودند: در انتشار مطالب ديني بسيار دقت كنيد و از آنچه كه مورد اختلاف است دوري نماييد و مطالبي را بيان كنيد كه مورد پذيرش همگان باشد.
ايشان ادامه دادند: آنچه را نمي‌دانيد و به آن يقين نداريد منتشر نكنيد؛ زيرا شما در برابر مطالب منتشر شده مسؤوليت داريد و نبايد غرض‌هاي شخصي و سياسي را در نظر بگيريد و تنها بايد به دنبال بيان حق باشيد.
 

 

موضوع:

سه شنبه / 27 ارديبهشت / 1390