وریز وجوهات
السّلام علیک یا موُسَی بنَ جَعفَرٍ اَیُّهَا الکاظِمُ یَابنَ رَسوُلِ اللّهِ به مناسبت سالروزشهادت جانسوز باب الحوائج، حضرت موسی بن جعفر علیهماالسلام و وفات پدر بزرگوار امیرالمؤمنین علیه‌‌‌‌ السلام، حضرت ابوطالب علیه السلام؛ مجلس سوگواری و عزاداری...
پنجشنبه: 30 / 01 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در جمع طلاب و دانشجويان:
مدينه فاضله در عمل به معارف قرآن است.

 

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح امروز پنج‌شنبه 29/2/90، جمع كثيري از طلاب از شهرهاي قوچان و مينودشت و همچنين دانشجويان دانشگاه پلي تكنيك تهران و دانشگاه صنعت نفت را به حضور پذيرفتند.

معظم له در اين ديدار با تأكيد بر احياي امر و سنت اهل بيت عليهم السلام در جامعه فرمودند: بايد تمام تلاش خود را براي ترويج شعائر ديني و پيروي ازحضرات ائمه طاهرين صلوات الله عليهم اجمعين به كار بنديم و در راه آنها گام برداريم.
ايشان به بعضي از ويژگي‌هاي عصر حاضر پرداختند و تصريح كردند: در شرايط كنوني وسايل ارتباط جمعي افزايش يافته و فرق‌ و گروه‌هاي انحرافي با استفاده از اين وسايل به دنبال عرض اندام هستند و هر چقدر كه بيشتر خود را نشان دهند حقيقت باطل آن‌ها نمايان‌تر مي‌شود و مؤمنان بربطلان آن‌ها بيشتر پي‌ خواهند برد.

معظم له به تبيين وظايف مسلمانان در اين زمان اشاره كردند و افزودند: در چنين شرايطي مسلمانان و شيعيان بايد بيدار باشند و به وظايف خاص خود به خوبي جامعه عمل بپوشانند و نگذارند فرق انحرافي با عقايد باطل خود مردم را گمراه كنند.
ايشان ادامه دادند: امروز همه وظيفه دارند به دستورات ديني تمسك كنند؛ زيرا تعليمات واقعي در دستورات و معارف اسلامي است كه به وسيله اهل بيت عليهم السلام به ما ابلاغ شده است و ما بايد قدردان آن بوده و به وظيفه خود عمل كنيم.
معظم له با اشاره به گنجينه‌ي غني معارف و علوم اهل بيت عليهم السلام اظهار داشتند: شيعه از ذخاير فرهنگي بسيار غني برخوردار است به گونه‌اي كه هيچ مكتبي چنيني ذخايري ندارد و بايد به اين ذخاير افتخار كرد.
مرجع تقليد شيعيان جهان به پيام‌هاي اخلاقي و معرفتي دعاهاي مأثوره اشاره كردند و افزودند: پيام‌هاي دعاها تربيتي و انسان ساز است؛ اگر به درستي بهره گرفته شود جامعه را از گمراهي نجات مي‌دهد و بشر را به خدا نزديك مي‌كند.
حضرت آيت الله العظمي صافي با تأكيد بر توجه و تعهد نسبت به قرآن در جامعه فرمودند: قرآن بهترين راهگشاي امت و جامعه است و مدينه فاضله وقتي شكل مي‌گيرد كه معارف قرآني در يك جامعه به طور كامل به اجرا درآيد.
معظم له با اشاره به اين كه عمل به قرآن نبايد سليقه‌اي باشد، تصريح كردند: ما بايد امور مهمي چون توحيد، عرفان و معاد را از قرآن و كلام حضرات معصومين عليهم السلام فرا بگيريم و نبايد به عرفان‌هاي دروغين و ساختگي در اين باره توجه كنيم.
مرجع تقليد شيعيان جهان اضافه كردند: ما بايد اصول خود را در امور معنوي ، اخلاقي ، اجتماعي و سياسي و ... از قرآن فرابگيريم و شرح و تفصيل آنها را در معارف اهل بيت عليهم السلام جستجو كنيم.
ايشان ادامه دادند: هر شخصي بايد در حد خودش با علوم مختلف قرآن و تفاسير قرآن آشنا باشد و امروز در جامعه توجه به موضوع و مسائل مختلف قرآن به خوبي ترويج و تبليغ مي‌شود و اين امر نعمتي الهي است.
معظم له با اشاره به اينكه در قرآن مطلبي وجود ندارد كه براي سعادت دنيا و آخرت نباشد تصريح كردند: ورود به رشته‌ها و علوم مختلف قرآني نعمتي الهي است و افتخاري بالاتر از خدمت به قرآن و اهل بيت عليهم السلام وجود ندارد .
حضرت آيت الله العظمي صافي افزودند: آشنايي با قرآن، انسان را به حيات و زندگي انساني هدايت مي‌كند و هركس كه فطرتش پاك باشد از اين هدايت بهره مي‌گيرد.
معظم له خطاب به بانوان حاضر در اين جلسه تصريح كردند: اميدوارم در دنياي مادي‌گري امروز، در احكام و فرائض ديني استقامت داشته باشيد و به تبليغ معارف اسلامي بپردازيد و بدانيد كه حفظ حجاب و پوشيدن چادر براي شما زنان از بزرگ‌ترين افتخارات و عبادات است.

موضوع:

شنبه / 31 ارديبهشت / 1390