وریز وجوهات
دسته بزرگ عزای فاطمی علیهاالسلام السّلام علیک أیّتها الصّدیقة ‌الشّهیدة به‌مناسبت ایّام شهادت مظلومانه حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها، مراسم عزاداری با حضور علماء، فضلا، هیئات مذهبی و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت علیهم‌السلام در دفتر...
پنجشنبه: 3 / 12 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار اعضاي ستاد همايش نقش روحانيت در دفاع مقدس:
مهمترين عامل حضور مردم در جبهه‌ها، دفاع از اسلام و قرآن بود.

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح امروز دوشنبه 2/3/1390 اعضاي ستاد همايش نقش روحانيت و مرجعيت در دفاع مقدس را به حضور پذيرفتند.
در اين ديدار معظم له با اشاره به ايثار و فداكاري‌هاي صورت گرفته در طي هشت سال دفاع مقدس اظهار داشتند:دفاع مقدس امتحان بزرگي براي ملت ما بود و تاريخ كم‌نظيري را رقم زد.
ايشان با تأكيد بر ثبت و ضبط حال و هواي معنوي دوران انقلاب و جنگ، آنها را سرمايه‌هايي براي نسل‌هاي آينده دانستند و افزودند:‌ هشت سال دفاع مقدس درس‌هاي فراواني داشت كه براي همگان آموزنده بود و حال و هواي اين دوران بايد براي نسل‌هاي آينده حفظ شود.
مرجع تقليد شيعيان جهان نقش حوزه و روحانيت را در طول انقلاب بي‌بديل خواندند و فرمودند: روحانيت در دوران دفاع مقدس، نقشي اساسي و اصلي داشت و به سبب تشويق و ترغيب روحانيت و مرجعيت بود كه مردم در ميدان جنگ حضور مي‌يافتند.
معظم له به تبيين دلايل حضور مردم در صحنه پرداختند و ادامه دادند: دفاع از قرآن و دين هدف اصلي از مبارزه با رژيم شاهنشاهي بود كه روحانيت اين موضوع را به خوبي براي مردم روشن كرد و مردم به همين دليل، حضور جدي در اين دوران داشتند.‌ همچنين دفاع بي‌دريغ مردم از آرمان‌ها و ارزش‌هاي اسلامي و الهي هدف اصلي مردم براي حضور در جبهه بود.
حضرت آيت الله العظمي صافي به نقشه‌ي دشمنان در شروع جنگ اشاره كردند و با بيان اينكه نقشه‌ي آنان كاملاً درست و حساب شده بود ولي تنها قدرت ايمان مردم را ناديده گرفته بودند، فرمودند: صدام براساس برنامه‌ريزي كه كرده بود،مي‌پنداشت پس از فتح خرمشهر، فرداي آن روز تهران را خواهد گرفت؛ ولي دفاع جانانه‌ي مردم در برابر متجاوزان، باوركردني نبود و نقشه‌هاي آنان را نقش برآب كرد.
معظم له با اشاره به حضور اقشار مختلف مردم در دوران دفاع مقدس افزودند: امروز همه وظيفه داريم از ارزش‌هاي اسلامي و انقلاب اسلامي دفاع و آن را براي آينده حفظ كنيم.
ايشان ادامه دادند: نگهداشتن ارزشهاي انقلاب و نظام بسيار مهم است؛ زيرا اگر روزي حادثه يا جرياني انحرافي رخ دهد، همين روحانيت و جوانان هستند كه در برابر آن خواهند ايستاد و ما بايد اين ارزش‌ها را براي هميشه حفظ كنيم.
در ابتداي اين ديدار حجة الاسلام محمود ملك دار رئيس ستاد همايش نقش روحانيت و مرجعيت در دفاع مقدس گزارشي از فعاليت‌هاي اين ستاد خدمت معظم له ارائه نمود و افزود: در طول دوران دفاع مقدس حوزه و روحانيت بيش از چهار هزار شهيد تقديم انقلاب و اسلام نموده است.
 

 

موضوع:

دوشنبه / 2 خرداد / 1390