وریز وجوهات
ریاست و مدیران مؤسسه پژوهشی عروة الوثقی صبح امروز شنبه، شنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۷ با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دیدار و گفتگو و از رهنمودهای معظم له بهره مند شدند.
پنجشنبه: 1397/11/4 - (الخميس:17/جمادى الأول/1440)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار اعضاي ستاد همايش نقش روحانيت در دفاع مقدس:
مهمترين عامل حضور مردم در جبهه‌ها، دفاع از اسلام و قرآن بود.

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح امروز دوشنبه 2/3/1390 اعضاي ستاد همايش نقش روحانيت و مرجعيت در دفاع مقدس را به حضور پذيرفتند.
در اين ديدار معظم له با اشاره به ايثار و فداكاري‌هاي صورت گرفته در طي هشت سال دفاع مقدس اظهار داشتند:دفاع مقدس امتحان بزرگي براي ملت ما بود و تاريخ كم‌نظيري را رقم زد.
ايشان با تأكيد بر ثبت و ضبط حال و هواي معنوي دوران انقلاب و جنگ، آنها را سرمايه‌هايي براي نسل‌هاي آينده دانستند و افزودند:‌ هشت سال دفاع مقدس درس‌هاي فراواني داشت كه براي همگان آموزنده بود و حال و هواي اين دوران بايد براي نسل‌هاي آينده حفظ شود.
مرجع تقليد شيعيان جهان نقش حوزه و روحانيت را در طول انقلاب بي‌بديل خواندند و فرمودند: روحانيت در دوران دفاع مقدس، نقشي اساسي و اصلي داشت و به سبب تشويق و ترغيب روحانيت و مرجعيت بود كه مردم در ميدان جنگ حضور مي‌يافتند.
معظم له به تبيين دلايل حضور مردم در صحنه پرداختند و ادامه دادند: دفاع از قرآن و دين هدف اصلي از مبارزه با رژيم شاهنشاهي بود كه روحانيت اين موضوع را به خوبي براي مردم روشن كرد و مردم به همين دليل، حضور جدي در اين دوران داشتند.‌ همچنين دفاع بي‌دريغ مردم از آرمان‌ها و ارزش‌هاي اسلامي و الهي هدف اصلي مردم براي حضور در جبهه بود.
حضرت آيت الله العظمي صافي به نقشه‌ي دشمنان در شروع جنگ اشاره كردند و با بيان اينكه نقشه‌ي آنان كاملاً درست و حساب شده بود ولي تنها قدرت ايمان مردم را ناديده گرفته بودند، فرمودند: صدام براساس برنامه‌ريزي كه كرده بود،مي‌پنداشت پس از فتح خرمشهر، فرداي آن روز تهران را خواهد گرفت؛ ولي دفاع جانانه‌ي مردم در برابر متجاوزان، باوركردني نبود و نقشه‌هاي آنان را نقش برآب كرد.
معظم له با اشاره به حضور اقشار مختلف مردم در دوران دفاع مقدس افزودند: امروز همه وظيفه داريم از ارزش‌هاي اسلامي و انقلاب اسلامي دفاع و آن را براي آينده حفظ كنيم.
ايشان ادامه دادند: نگهداشتن ارزشهاي انقلاب و نظام بسيار مهم است؛ زيرا اگر روزي حادثه يا جرياني انحرافي رخ دهد، همين روحانيت و جوانان هستند كه در برابر آن خواهند ايستاد و ما بايد اين ارزش‌ها را براي هميشه حفظ كنيم.
در ابتداي اين ديدار حجة الاسلام محمود ملك دار رئيس ستاد همايش نقش روحانيت و مرجعيت در دفاع مقدس گزارشي از فعاليت‌هاي اين ستاد خدمت معظم له ارائه نمود و افزود: در طول دوران دفاع مقدس حوزه و روحانيت بيش از چهار هزار شهيد تقديم انقلاب و اسلام نموده است.
 

 

موضوع:

دوشنبه / 2 خرداد / 1390