وریز وجوهات
السّلام علیک یا موُسَی بنَ جَعفَرٍ اَیُّهَا الکاظِمُ یَابنَ رَسوُلِ اللّهِ به مناسبت سالروزشهادت جانسوز باب الحوائج، حضرت موسی بن جعفر علیهماالسلام و وفات پدر بزرگوار امیرالمؤمنین علیه‌‌‌‌ السلام، حضرت ابوطالب علیه السلام؛ مجلس سوگواری و عزاداری...
جمعه: 31 / 01 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
مراسم تجليل از خادمين فاطميه 1432 توسط مرجع عالي قدر/عكس

مراسم تجليل از خادمين فاطميه 1432 در شب ميلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها در محضر مرجع عالي قدر آيت الله العظمي صافي برگزار شد

در اين مراسم معنوي كه در فضايي صميمانه و در بيت مرجع عالي قدر برگزار شد آيت الله العظمي صافي طي بياناتي خدمت به آستان مقدس اهل بيت عليهم السلام را توفيقي از خداوند متعال دانستند و بر حفظ آن تاكيد كردند.

مرجع عالي قدر فرمودند: لحظاتي كه در اين كار و خدمت به اهل بيت عليهم السلام مي گذرانيد بهترين دقايق عمر شماست و آن را قدر بدانيد زيرا اين ساعات است كه در پرونده شما ثبت مي شود و براي آخرت توشه اي بهتر از اين نيست.

ايشان حاضران در اين مراسم را به حفظ و نگهداري عنوان خادمي حضرت زهرا توصيه فرموده و تاكيد كردند : حفظ و نگهداري اين عنوان مقدس از انجام اين امور سخت تر است و بكوشيد با عمل به دستورات اين بزرگان و مراقبت نفس خود با انجام واجبات و ترك محرمات اين عنوان براي شما هميشگي و ماندگار باشد .
آيت الله العظمي صافي تجليل از خادمين فاطمي را امري لازم دانسته و فرمودند : تشكر واقعي از شما توسط شخص حضرت زهرا سلام الله عليها انجام شده و مي شود و اين جلسه يك تقدير و تشكر از كساني است كه در راه احياي امر اهل بيت عليهم السلام تلاش كرده اند و پاسدار ارزش هاي ديني و هويت ديني شهر قم و مردم بوده اند.
حجة الاسلام بنايي نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي نيز در ابتداي اين ديدار ضمن خوش آمد به حاضران با اشاره به آيه¬ي شريفه «قُلْ لا أَسْئَلُكُمْ عَلَيْهِ أَجْرًا إِلا الْمَوَدَّةَ فِي الْقُرْبى» برگزاري مراسم مذهبي را امري ضروري دانست و خاطرنشان كرد: زماني كه ما براي افراد عادي و شخصيتهاي جامعه و كشور مجلس نكوداشت ميگيريم، چگونه است كه براي عباد صالح خداوند و خاندان نبوت و اهل بيت گرامي پيامبر اسلام مجلس بزرگداشت برپا نكنيم؟
حجة الاسلام و المسلمين بنايي با بيان حديثي از امام باقر افزود: با عنايت به اينكه قم حرم اهل بيت است و يكي از گرامي‌ترين فرزندان فاطمه (س) در اين شهر مدفون است، نتيجه ميگيريم هر كس كه براي تعالي و شكوفايي حرم كريمه اهل بيت خدمت كند، جزء تعظيم شعائر است.
عضو فراكسيون روحانيون مجلس با اشاره به اينكه برگزاري مراسم مذهبي تعظيم، تكريم، وفاداري و احياء امر خاندان نبوت است، خاطرنشان كرد: مديران استان و هركسي كه دل در گرو امن آستانه مقدسه دارد، بداند هر نوع خدمتي كه در قم انجام ميدهد، چه مجلس عزا و چه جشنهاي سرور و شادماني و چه ارائه خدمات، در هر سطح و نوعي كه باشد، عمل به آيه شريفه است و حب و اخلاص و نيتشان مستحق پاداش از سوي شفيعه روز محشر است.
وي ادامه داد: وقتي در اين روز مبارك شاهد هستيم كه آيت‌الله العظمي صافي از دست‌اندركاران مراسم فاطميه در شب ميلاد آن حضرت تجليل ميكنند، بالاترين عيدي و توشه آخرت به حساب مي آيد..
در ابتداي اين مراسم 40 نفر از خادمان فاطميه 1432 هداياي خود را از دست آيت الله العظمي صافي دريافت كردند.
سازندگان بزرگترين پرچم فاطمي جهان ، نيروي انتظامي ، شهرداري ، يگان حفاظت شخصيتهاي سپاه ، عوامل اجرايي سوگواره حديث غربت در كوچه هاي بني هاشم و صدا و سيماي قم و هيئت خادمين امام حسن عسگري از جمله مجموعه هايي بودند كه عصر ديروز توسط اين مرجع عالي قدر مورد تقدير قرار گرفتند.

 

 

موضوع:

سه شنبه / 3 خرداد / 1390