وریز وجوهات
  دبیر و اعضای محترم مجمع خیرین سلامت کشور با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف، با ایشان دیدار کردند. در ابتدای این دیدار، دکتر شهریاری دبیر کل مجمع، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این مجمع ارائه...
دوشنبه: 1397/11/1 - (الاثنين:14/جمادى الأول/1440)

نسخه مناسب چاپSend by email
در دیدارهای جداگانه‌ی امروز:
حوزه بايد با تمام توان براي نشر معارف اسلامي در دنيا بسيج شود/ اگر مسئولي بر خلاف شرع مقدس اسلام دستوري را صادر کند،‌ پذيرفتن آن از سوي ديگران جائز نيست.

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح امروز جمعه 17/4/1390 حجة الاسلام و المسلمين زماني معاونت روابط بين الملل و حجة الاسلام والمسلمين غفوري معاونت آمار حوزه علميه قم و جمعي از اساتيد حوزه علميه قم را به حضور پذيرفتند.
معظم له در اين ديدار، تبليغ دين و معارف نوراني اهل بيت عليهم السلام در ديگر کشورها و به خصوصي کشورهاي اسلامي را مورد تأکيد فراوان قرار دادند و فرمودند: حوزه‌هاي علميه و روحانيت در دنياي کنوني بايد با بهره‌گيري از تمام امکانات، پيام حيات‌بخش اسلام را به دنيا و جهانيان برسانند.
مرجع تقليد شيعيان جهان افزودند: امروز امام زمان ارواح العالمين له الفدا از ما انتظاردارند و بايد براي انجام وظيفه الهي و اسلامي خود با تمام توان فعاليت و تلاش کنيم و همه‌ نيروهاي حوزوي بايد بسيج شوند تا بتوانيم انديشه‌هاي پاک و زلال مکتب اهل بيت عليهم السلام را به مردمي که تشنه حقيقت و معنويت و اخلاقيات هستند برسانيم.
ايشان با تأکيد بر برنامه‌ريزي و مديريت حوزه در نشر معارف اهل بيت عليهم السلام در همه‌ي کشورهاي دنيا، اظهار داشتند: اينکه انسان ابتدا نقاط ضعف را شناسايي کند، يک گام براي کسب موفقيت است و امروز بايد با سفر به کشورهاي مختلف اوضاع جهان را مورد بررسي قرار داده و با رفع نقاط ضعف در تقويت و گسترش معارف اهل بيت عليهم السلام تلاش کنيم.

حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به رويکرد و گرايش مردم دنيا به علوم و معارف اهل بيت عليهم السلام افزودند: اگر تبليغ معارف اهل بيت در سراسر دنيا با جديت دنبال شود برکات و آثار بسياري به همراه خواهد داشت؛ البته در اين کار خلوص نيت بسيار مهم است و بايد کار خود را براي کسب رضاي پروردگار و امام زمان عجل الله تعالي فرجه و همچنين با هدف نشر معارف اهل بيت عليهم السلام انجام دهيد.
معظم له سفرهاي علمي اساتيد حوزه به کشورهاي مختلف جهان را اقدامي ارزشمند خواندند و بيان داشتند: بزرگان و علماي دين اسلام از قديم با کمترين امکانات براي تبيين و ترويج مباني ديني مسافرت‌هاي طاقت‌فرسايي را داشتند و اسلام را تا دورترين نقاط دنيا گسترش داده‌اند.
ايشان با توجه به امکانات و وسايل متنوعي که امروزه براي مسافرت و ارتباطات جهاني وجود دارد، ابرازداشتند: امروز انتظاراتي که از حوزه و علما و فضلاي آن است بسيار زياد است و ما بايد با تمام توان فعاليت کنيم؛ در غير اين صورت در پيشگاه خداوند مسؤول هستيم.
مرجع تقليد شيعيان جهان تصريح کردند: اگر ما نتوانيم به کشورهاي مختلف مسافرت کنيم و رسالت خود را انجام دهيم، ديگران کار خود را انجام خواهند داد که اين مساله خسارات معنوي بسياري را به همراه خواهد داشت.
معظم له با تأکيد بر لزوم بهره‌گيري از تمامي امکانات و تجهيزات علمي روز دنيا فرمودند: خوشبختانه امروز زمينه و بسترهاي تبليغ پيام‌هاي اسلام و قرآن فراهم شده و اين مساله فرصتي گرانبها را در اختيار ما قرار داده است و با توجه به عطش جهاني به کسب معنويت و معارف ناب اسلامي، بايد رسالت خود را به نحو احسن انجام دهيم.
ايشان با تاکيد بر ضرورت تربيت طلاب و روحانيون فاضل و مسلط به زبان‌هاي مختلف جهان جهت تبليغ مباني اسلامي، اظهار داشتند: حوزه بايد فضلايي را براي نشر معارف اهل بيت عليهم السلام تربيت کند که مسلط به زبان‌هاي مختلف باشند و بتوانند معارف ناب اسلامي و ديني را به زبان‌هاي مختلف تبيين و ترويج کنند.
حضرت آيت الله العظمي صافي تصريح کردند: امروز تشيع و اسلام در جهان رو به پيشرفت است، چراکه تعاليم اسلامي غني و همه جانبه است و اگر اين مباني درست عرضه و تبيين شود مورد قبول و پذيرش جهانيان واقع خواهد شد.
ايشان با توجه به خيزش و بيداري اسلامي منطقه و به خصوص مصر فرمودند: مسلمانان مصر به اهل بيت عليهم السلام بسيار علاقمند هستند و آثار اهل بيت عليهم السلام در آنجا مورد توجه و اقبال بسيار مردم مصر مي‌باشد.
معظم له با توجه به مرقد مطهر رأس الحسين و حضرت زينب سلام الله عليها و حضرت سيده نفيسه عليها السلام اظهار داشتند: اشتياق مردم مصر به اين مراقد مطهر و اماکن مذهبي آنقدر زياد است که مردم براي ولادت با سعادت حضرت امام حسين عليه السلام ده روز در آنجا جشن و سرور برپا مي‌کنند و عرض حاجت و ادب به پيشگاه اين بزرگواران مي‌برند.
ايشان افزودند: عدم حضور جمهوري اسلامي در کشور مصر در اين چند سال گذشته، براي ما خسارت بود و ما بايد مطالب ديني را بر ساير مطالب مقدم بداريم و حضور علمي و مذهبي و فرهنگي خود را در کشور مصر و ديگر کشورهاي اسلامي بيشتر کنيم.
حضرت آيت الله العظمي صافي در پايان ضمن تقدير و تشکر از فعاليت‌هاي انجام شده براي پيشرفت و موفقيت آنان دعا کردند.
در ابتداي ديدار حجة الاسلام و المسلمين زماني معاونت روابط بين الملل حوزه علميه و جمعي از اساتيد شرکت کننده در اين ديدار، گزارشي از آخرين دست‌آوردهاي مسافرت‌ علمي خود به کشورهاي سوريه و لبنان و برنامه‌ها و فعاليت‌هاي در دست انجام، خدمت معظم له ارائه نمودند.
همچنين قبل از اين ديدار نيز جمع ديگري از اساتيد حوزه با حضور در بيت معظم له با ايشان ديدار و گفتگو کردند که معظم له در بخشي از بيانات خود فرمودند: در نظام اسلامي هيچ کسي نمي‌تواند حکمي بر خلاف اسلام صادر کند و اگر مسئولي بر خلاف قرآن و دستورات شرع مقدس حکم نمايد هيچ مقامي نبايد حکم خلاف شرع وي را بپذيرد.
ايشان با توجه به روايت «لاطاعة لمخلوق في مخالفة الخالق؛ براي رضايت مخلوق نبايد غضب پروردگار را جلب نمود» فرمودند: اطاعت مخلوق در حالي که مخالفت با پروردگار مي‌باشد، جائز نيست.
ايشان در ادامه تأکيد فرمودند: اميد است که دستورات شرع مقدس اسلام مو به مو در اين مملکت اسلامي که ضامن عزت و استقلال و امنيت مي‌باشد اجرا شود.

موضوع:

جمعه / 17 تير / 1390