وریز وجوهات
صبح یکشنبه ۱۶ مهرماه ۱۳۹۶، سردار اشتري فرمانده محترم نيروي انتظامي با هیئت همراه، با حضور در بیت مرجع عاليقدر حضرت آية الله العظمی صافي گلپايگاني مدّ ظله الوارف ديدار کردند. در ابتداي اين ديدار، سردار اشتري گزارشي از فعاليت‌ها و برنامه های نيروي...
دوشنبه: 1 / 08 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار مدير مرکز اسلامي هامبورگ:
موج اسلام خواهي همه دنيا را فرا گرفته است

حضرت آيت الله العظمي لطف الله صافي گلپايگاني ظهر پنج شنبه 16/4/90 در ديدار مدير مرکز اسلامي هامبورگ آلمان، با اشاره به جامعيت مباني دين مبين اسلام، فرمودند: به فضل خدا امروز اسلام در کشورهاي مختلف طرفداران بسياري پيدا کرده است.
ايشان با اشاره به موج اسلام‌هراسي و اسلام‌ستيزي غرب و دشمنان، تاکيد کردند: با وجود ترفندها و نقشه‌هاي دشمنان براي جلوگيري از رشد اسلام‌خواهي در جهان، امروز گرايش به اين دين مقدس زياد شده و موج اسلام خواهي همه جا را فراگرفته است.
مرجع تقليد شيعيان جهان اين فرصت را فرصتي طلايي براي نشر معارف اهل بيت عليهم السلام توصيف کردند و تاکيد کردند: بايد از اين فرصت پيش آمده به خوبي بهره گرفت و مباني غني و جامع دين مبين اسلام را به دنياي تشنه معارف اهل بيت عليهم السلام عرضه کرد.
معظم له افزودند: در اين عرصه مي‌توان بسيار کار کرد و ما به هر ميزان در اين راستا فعاليت و تبليغ کنيم بازهم کم است و بايد با همت و تلاش اسلام را به دنيا برسانيم.
حضرت آيت الله العظمي صافي با انتقاد از وهابيون تندرو، القاعده و طالبان که با تمسک به اقدامات خشن و دور از عقل و منطق موجب بدنامي اسلام و مسلمانان شده اند، اظهار داشتند: ريشه اسلام‌ستيزي رفتاري است که از سوي اين گروه‌ها انجام شد.

ايشان ادامه دادند: اسلام دين رحمت و رأفت است و خشنونت در اسلام جايي ندارد.
معظم له تاکيد کردند: البته اين مسائل دليل نمي‌شود که ما رسالت خود را به درستي انجام ندهيم و بايد با تمام توان در راستاي نشر معارف اهل بيت عليهم السلام بکوشيم و وظيفه ديني و اسلامي خود را انجام دهيم.
مرجع تقليد شيعيان جهان بيان داشتند: مرحوم حضرت آيت الله العظمي بروجردي تاکيد مي‌کردند که ما بايد احکام اسلام را به دنيا برسانيم و با توجه به شرايط و بسترهايي که امروز فراهم شده است، بايد در راستاي تحقق اين امر مهم تلاش کنيم.
ايشان افزودند: به فضل الهي در حال حاضر در اروپا اسلام ناشناخته نيست و مسلمانان بسياري زندگي مي‌کنند و گرايش به اسلام زياد شده است.
حضرت آيت الله العظمي صافي بيان داشتند: الان انگلستان پر از الله اکبر شده است، در ساير کشورهاي اروپايي نيز وضعيت با کم و زياد اين گونه است.
معظم له با بيان توصيه هايي به مدير مرکز اسلامي هامبورگ، براي دست اندرکاران اين مرکز اسلامي آرزوي توفيق کردند و فرمودند: اميدوارم در کارتان موفق باشيد و بتوانيد اسلام ناب را به دنيا عرضه کنيد و مباني ديني را در آنجا گسترش دهيد.
ايشان افزودند: اسلام را همانطور که هست به مردم دنيا معرفي کنيم؛ اسلام دين رأفت و مهرباني و جامع سعادت دنيا و آخرت است و کساني که امروز چهره‌ي تابناک اسلام را در جهان به چهره‌ي خشونت و ترور و سخت‌گيري تغيير دادند،‌ به اسلام و مسلمين خيانت نمودند.
ايشان در بخش پاياني سخنان خود با تاکيد بر اينکه مسلمانان بايد به هويت ديني و اسلامي خود افتخار کنند، ابرازداشتند: مسلمانان بايد بدانند که عزت و عظمت آنان در گرو همين اصل است.
در ابتداي اين ديدار حجة‌الاسلام و المسلمين رمضاني مدير و امام جماعت مرکز اسلامي هامبورگ گزارشي از فعاليت‌ها و برنامه‌هاي اين مرکز را خدمت معظم له ارائه نمود.
مدير مرکز اسلامي هامبورگ با تشريح وضعيت مسلمانان در اروپا و گرايش و تمايل مردم به احکام و معارف اسلام اضافه کرد: در ايام اعتکاف ماه رجب نيز صدها نفر از مردم از راه‌هاي دور و نزديک به اين مرکز آمدند و روزهاي بسيار طولاني اين ايام را به روزه‌داري و دعا و مناجات سپري کردند.

اخباردیدارها