وریز وجوهات
 عصر روز پنج شنبه ۲۶ ربیع الثانی ۱۴۴۰ (۱۳ دی‌ماه)، وزیر امور اقتصاد و دارایی به همراه جمعی از معاونان، با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته، با معظّم له دیدار و از توصیه‌های ایشان بهره‌مند شدند. در...
يكشنبه: 1397/10/30 - (الأحد:13/جمادى الأول/1440)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار مدير مرکز اسلامي هامبورگ:
موج اسلام خواهي همه دنيا را فرا گرفته است

حضرت آيت الله العظمي لطف الله صافي گلپايگاني ظهر پنج شنبه 16/4/90 در ديدار مدير مرکز اسلامي هامبورگ آلمان، با اشاره به جامعيت مباني دين مبين اسلام، فرمودند: به فضل خدا امروز اسلام در کشورهاي مختلف طرفداران بسياري پيدا کرده است.
ايشان با اشاره به موج اسلام‌هراسي و اسلام‌ستيزي غرب و دشمنان، تاکيد کردند: با وجود ترفندها و نقشه‌هاي دشمنان براي جلوگيري از رشد اسلام‌خواهي در جهان، امروز گرايش به اين دين مقدس زياد شده و موج اسلام خواهي همه جا را فراگرفته است.
مرجع تقليد شيعيان جهان اين فرصت را فرصتي طلايي براي نشر معارف اهل بيت عليهم السلام توصيف کردند و تاکيد کردند: بايد از اين فرصت پيش آمده به خوبي بهره گرفت و مباني غني و جامع دين مبين اسلام را به دنياي تشنه معارف اهل بيت عليهم السلام عرضه کرد.
معظم له افزودند: در اين عرصه مي‌توان بسيار کار کرد و ما به هر ميزان در اين راستا فعاليت و تبليغ کنيم بازهم کم است و بايد با همت و تلاش اسلام را به دنيا برسانيم.
حضرت آيت الله العظمي صافي با انتقاد از وهابيون تندرو، القاعده و طالبان که با تمسک به اقدامات خشن و دور از عقل و منطق موجب بدنامي اسلام و مسلمانان شده اند، اظهار داشتند: ريشه اسلام‌ستيزي رفتاري است که از سوي اين گروه‌ها انجام شد.

ايشان ادامه دادند: اسلام دين رحمت و رأفت است و خشنونت در اسلام جايي ندارد.
معظم له تاکيد کردند: البته اين مسائل دليل نمي‌شود که ما رسالت خود را به درستي انجام ندهيم و بايد با تمام توان در راستاي نشر معارف اهل بيت عليهم السلام بکوشيم و وظيفه ديني و اسلامي خود را انجام دهيم.
مرجع تقليد شيعيان جهان بيان داشتند: مرحوم حضرت آيت الله العظمي بروجردي تاکيد مي‌کردند که ما بايد احکام اسلام را به دنيا برسانيم و با توجه به شرايط و بسترهايي که امروز فراهم شده است، بايد در راستاي تحقق اين امر مهم تلاش کنيم.
ايشان افزودند: به فضل الهي در حال حاضر در اروپا اسلام ناشناخته نيست و مسلمانان بسياري زندگي مي‌کنند و گرايش به اسلام زياد شده است.
حضرت آيت الله العظمي صافي بيان داشتند: الان انگلستان پر از الله اکبر شده است، در ساير کشورهاي اروپايي نيز وضعيت با کم و زياد اين گونه است.
معظم له با بيان توصيه هايي به مدير مرکز اسلامي هامبورگ، براي دست اندرکاران اين مرکز اسلامي آرزوي توفيق کردند و فرمودند: اميدوارم در کارتان موفق باشيد و بتوانيد اسلام ناب را به دنيا عرضه کنيد و مباني ديني را در آنجا گسترش دهيد.
ايشان افزودند: اسلام را همانطور که هست به مردم دنيا معرفي کنيم؛ اسلام دين رأفت و مهرباني و جامع سعادت دنيا و آخرت است و کساني که امروز چهره‌ي تابناک اسلام را در جهان به چهره‌ي خشونت و ترور و سخت‌گيري تغيير دادند،‌ به اسلام و مسلمين خيانت نمودند.
ايشان در بخش پاياني سخنان خود با تاکيد بر اينکه مسلمانان بايد به هويت ديني و اسلامي خود افتخار کنند، ابرازداشتند: مسلمانان بايد بدانند که عزت و عظمت آنان در گرو همين اصل است.
در ابتداي اين ديدار حجة‌الاسلام و المسلمين رمضاني مدير و امام جماعت مرکز اسلامي هامبورگ گزارشي از فعاليت‌ها و برنامه‌هاي اين مرکز را خدمت معظم له ارائه نمود.
مدير مرکز اسلامي هامبورگ با تشريح وضعيت مسلمانان در اروپا و گرايش و تمايل مردم به احکام و معارف اسلام اضافه کرد: در ايام اعتکاف ماه رجب نيز صدها نفر از مردم از راه‌هاي دور و نزديک به اين مرکز آمدند و روزهاي بسيار طولاني اين ايام را به روزه‌داري و دعا و مناجات سپري کردند.

موضوع:

پنجشنبه / 16 تير / 1390