وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَئِمَّةَ الْهُدَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ التَّقْوَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَيُّهَا الْحُجَجُ عَلَى أَهْلِ الدُّنْيَا ...   مجلس عزاداری سالروز تخریب حرم ائمه بقیع (ع). با حضور علماء، فضلا، هیئات مذهبی و...
يكشنبه: 1397/04/3 - (الأحد:10/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
در دیدار با اعضای شورای هماهنگی جامعه اسلامی مهندسین:
توصيه‌هاي حضرت آيت الله العظمي صافي به پاي‌بندي تمام مسئولين كشور به قانون، حفظ بيت المال، مهار تورم و گراني، رسيدگي به معيشت محرومين و پاسداري از خون‌هاي پاك شهدا /عكس

در دیدار با اعضای شورای هماهنگی جامعه اسلامی مهندسین:

توصيه‌هاي حضرت آيت الله العظمي صافي به پاي‌بندي تمام مسئولين كشور به قانون، حفظ بيت المال، مهار تورم و گراني، رسيدگي به معيشت محرومين و پاسداري از خون‌هاي پاك شهدا /عكس

 

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح امروز پنج‌شنبه 5/3/1390 اعضاي شوراي هماهنگي جامعه اسلامي مهندسين را به حضور پذيرفتند.
معظم له در اين ديدار ضمن تقدير از مواضع و زحمات جامعه‌ اسلامي مهندسين فرمودند: هيچ وقت نقطه ضعفي از جامعه مهندسين نشنيده‌ام تا از آن گلايه كنم؛ اين نشان مي‌دهد اين عزيزان در خدمت به دين و احكام الهي تلاش فراواني كرده‌اند و به دنبال عزت اسلام، نظام و انقلاب هستند و بايد قدردان فرصت بوجود آمده باشند.
ايشان برقراري حكومت اسلامي و شيعي را فرصتي دانستند كه مسئولين بايد از آن استفاده كنند و افزودند: امروز بايد از فرصتي كه در جهان بوجود آمده است استفاده كنيم و به دنبال تحقق مقاصد الهي باشيم؛ زيرا فرصت بوجود آمده امانتي الهي است و حفظ اين امانت بسيار ضروري است.
معظم له با بيان اينكه بايد از اين فرصت براي برافراشته شدن پرچم اسلام در سراسر جهان استفاده كرد، ادامه دادند: خيانت در امانت الهي، خيانت به جامعه، نظام، اجتماع و انقلاب است و مسؤولان بايد از موقعيتي كه براي آن‌ها فراهم شده است، براي دفاع از ارزش‌ها استفاده كنند.
ايشان با اظهار تأسف از وضع نگران‌كننده‌ي تورم و گراني، رسيدگي به وضعيت محرومان و مستضعفان جامعه را مورد تأكيد قرار دادند و فرمودند: بايد به مردم محروم و مستضعف جامعه توجه بيشتري شود و رعايت حال آنان بر همه‌ي مسئولان در اولويت مي‌باشد.
مرجع تقليد شيعيان جهان احترام و التزام به قانون را لازمه‌ي جامعه‌ي اسلامي دانستند و اظهار داشتند: احترام به قانون براي همگان ضروري است و احترام به آن از اشخاص و افراد والاتر است و همه بايد به دنبال اجراي دقيق و صحيح قانون باشند و از آن تخلف نكنند.
معظم له با تأكيد براينكه بايد قانون همه‌ي چارچوب‌ها را دقيق مشخص كرده باشد، فرمودند: بايد وظايف و اختيارات رئيس جمهور و هر يك از وزرا، مسئولين و مديران طبق قانون مشخص باشد؛ نه اينكه هر كسي كه پست وزرات و مديريت مي‌گيرد براي خودش چند معاون و مشاور بدون ضابطه انتخاب نمايد. كشور بايد به گونه‌اي باشد كه همه مسائل براساس قانون سير كند و همه قانونمند باشند و كسي نتواند از حق خود تجاوز كند؛ زيرا احترام به قانون از روز نخست اسلام مطرح بوده و شخص حضرت رسول اكرم صلي الله عليه و آله و سلم نيز بر آن تاكيد فراوان داشتند.
حضرت آيت الله العظمي صافي انقلاب را ثمره‌ي ايثار و فداكاري جواناني دانستند كه از جان و زندگي خود گذشتند و افزودند: ما شهداي فراواني را براي برپايي اين انقلاب و نظام داديم تا كشوري اسلامي و انقلابي داشته باشيم. جوانان ما براي حاكميت اسلام به جبهه‌ها رفتند و از اين نظام دفاع كردند و ما وظيفه داريم از اين خون‌ها حفاظت كنيم. اگر انگيزه‌ي آنها به غير از اسلام و ارزش‌هاي ديني چيز ديگري بود و به آنان غير از حاكميت قرآن و احكام اسلام پيشنهاد مي‌كردند، هرگز حاضر نبودند كه به جبهه‌‌ها بروند.
معظم له در بخش ديگري از سخنانشان به اهميت نگهداري از بيت المال و مصرف صحيح و درست آن اشاره كردند و فرمودند: تصرف در بيت‌المال بسيار مهم است؛ حتي مصرف بيهوده يك برگ كاغذ براي انسان مسؤوليت‌آور است و بايد در برابر خداوند پاسخگو باشد.
ايشان با بيان اينكه « حفظ بيت‌المال از حفظ اموال خود انسان مهم‌تر است؛ زيرا مصرف بي‌رويه‌ي بيت‌المال، ضمان‌آور است» اظهار داشتند: بعضي از مصارف غير ضروري و خلاف شرع و قانون، از بيت‌المال هزينه مي‌شود و گاهي آمارهاي تكان‌دهنده‌اي را در روزنامه‌ها مي‌خوانيم كه حاكي از هدر رفتن ميلياردها از پول بيت المال مي‌باشد.
مرجع تقليد شيعيان جهان با اشاره به اينكه بيت المال براي يك نفر نيست و به همه‌ي مردم تعلق دارد، بيان كردند:‌اگر اين آمارها درست باشد براي كشور فاجعه‌آور است كه برخي بدون توجه به بيت المال چنين خيانت‌هاي بزرگي را به بيت المال مي‌كنند و خيانت به بيت‌المال خيانت به همه‌ي مردم و نظام و انقلاب است.
حضرت آيت الله العظمي صافي در توصيه‌هايي به مسئولان نظام افزودند: امروز بايد مردم را به نظام و انقلاب اميدوارتر كنيم؛ زيرا اگر مردم از نظام نااميد شوند، خطرات زيادي در پي‌خواهد داشت.
معظم له ادامه دادند: جامعه ما در جهان بالنده‌ و پويا بوده و افتخارات فراواني آفريده است و در منطقه به عنوان كشوري مستقل شناخته مي‌شود و بايد اين استقلال و پويايي را براي هميشه حفظ كنيم.
حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به رواياتي از اميرالمومنين علي عليه السلام و رفتار عدالت‌خواهانه‌ي آن حضرت، توصيه‌هايي را خدمت مسئولين و حاضرين ارائه نمودند.
در ابتداي جلسه آقاي مهندس باهنر دبيركل جامعه اسلامي مهندسين گزارشي از عملكرد جامعه اسلامي مهندسين، خدمت معظم له ارائه نمود.

موضوع:

پنجشنبه / 5 خرداد / 1390