وریز وجوهات
شب قدر، شب نور، رحمت و شب نزول قرآن و مَطلع خیرات و سعادات، و هنگام نزول بركات و سرآغاز زندگی نوین بشر و مبدأ تحوّل و تاریخ كمال واقعی انسان‎هاست. * شب قدر، شب آزادی بشر شبی كه اگر نبود و نیامده بود، شب تیره بدبختی انسان به پایان نمی‎رسید و...
شنبه: 1397/04/2 - (السبت:9/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
در بیانات مهم حضرت آیت الله العظمی صافی عنوان شد:
اهميت و فضيلت ماه مبارك رمضان / ضرورت برخورد قاطع قوه‌ي قضائيه با روشنفكري‌هاي تصنّعي و اهانت‌كنندگان به مقدسات و تعزير آنها

جمعي از اساتيد و طلاب مدرسه خاتم الاوصياء (عج) تهران، عصر روز پنج‌شنبه 27/5/1390 با حضور در محل اقامت حضرت آيت الله العظمي صافي در مشهد مقدس با معظم له ديدار كردند.
معظم له در اين ديدار، مطالب مهمي را پيرامون فضيلت ماه مبارك رمضان، فلسفه‌ي دعا و نيايش، ضرورت بهره‌بردن از آثار و بركات اين ماه بزرگ و همچنين اهانت بعضي از سست عقيده‌ها و روشنفكران تصنّعي به مقدسات اسلامي بيان فرمودند.
حضرت آيت الله العظمي صافي با استشهاد به آيات و روايات متعدد درباره اين ماه مبارك و نيز اهميت دعا فرمودند: مهمترين فايده‌اي كه اين ماه براي انسان دارد؛ رسيدن به عالي‌ترين مقام عبوديت و بندگي، معرفت، خودسازي و تكامل روح و جان انسان است كه وجود اين همه آداب انسان سازي، خود دليل اَكمل است بر اينكه دستورات اسلام همه از عالم غيب و مطابق با فطرت پاك انساني مي‌باشد.

ايشان با اشاره به فوائد و بركات اين ماه شريف افزودند: در اين ماه با تلاوت قرآن كريم و استفاده از ادعيه وارده از معصومين عليهم السلام، روح ايثار، گذشت، فداكاري و مواسات با برادران ديني در انسان پديد مي‌آيد و رذايل اخلاقي از بين رفته و انسان با اطاعت از فرمان الهي به درجه اعلاي بندگي مي‌رسد.
معظم له با تأكيد بر الگوبرداري از شيوه و منش زندگي مولاي متقيان علي عليه السلام اظهار داشتند: نكته مهمي كه ما بايد از اين ماه بزرگ برداشت كنيم، شناخت روش و سيره ائمه معصومين عليهم السلام بخصوص مولاي متقيان حضرت اميرالمومنين عليه السلام مي‌باشد. روش حكومت‌داري، عبادت، زهد و پارسائي آن بزرگوار براي همه درس است و محاسبه‌ي نفس، تواضع، انكار منكر و ابطال باطل از ويژگي‌هاي مهم و آموزنده‌ي آن حضرت مي‌باشد.
مرجع تقليد شيعيان جهان در ادامه افزودند: عدالت به معناي واقعي كلمه را آن امام مظلوم در جامعه پياده كردند؛ عدالتي كه فقط با عمل و رفتار قابل تحقق است نه اينكه فقط شعار بدهيم و به آن عمل نكنيم.
حضرت آيت الله العظمي صافي در توصيه‌اي به طلاب محترم فرمودند: در حالي كه مشغول تعليم و تدريس هستيد، بايد به آن چه در جامعه مي‌گذرد توجه داشته باشيد و بدانيد كه دشمن از فرصت‌هاي مختلف درصدد ضربه زدن به اسلام و نظام اسلامي و باورهاي ديني مردم است.
ايشان با انتقاد از رويكرد دين‌ستيزي مجله‌اي كه اخيراً با پول بيت‌المال مسلمين و در تيراژ بسيار زياد و به طور رايگان منتشر گرديده فرمودند: عده‌اي به جاي اينكه مشكلات مردم مانند گراني، تورم، بيكاري و ... را برطرف كنند، به مقدسات جسارت مي‌كنند. اهانت بزرگي كه بعضي از نويسندگان اين مجله به ساحت مقدس اسلام كرده‌اند دل هر انسان مؤمن و شيعه‌ي اميرالمومنين عليه السلام را به درد مي‌آورد.
معظم له با بيان اينكه همه مسئولند و بايد از دين در مقابل اين هجمه‌ها دفاع كنند، ادامه دادند: چه شده است كه عده‌اي در اين زمان به خود جرئت مي‌دهند اين چنين به مقدسات مذهب توهين كنند؟ چرا دادستاني و قوه‌ قضائيه به وظيفه اصلي خود عمل نمي‌كنند؟ چرا بايد بنام روشنفكري همه مقدسات اسلام را زير سوال برد؟ اين اشخاص از كجا پيدا شدند كه اين چنين به احكام الهي حمله مي‌كنند و هر روز درصدد تغيير هويت اسلامي جامعه هستند؟
حضرت آيت الله العظمي صافي با بيان اينكه اين اشخاص قلب مقدس امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف را آزردند، فرمودند: بايد قوه‌ي قضائيه اين افراد را تعزير كند تا براي كساني كه قصد تعرض به مقدسات را دارند درس باشد. اين آقايان نمي‌دانند كه مملكت صاحب دارد و اينجا مملكتِ امام زمان عليه السلام و مملكتِ هزاران شهيد انقلاب اسلامي است. در اين شب‌هاي قدر از خدا بخواهيد كه خداوند اينها را هدايت كند و اگر قابل هدايت نيستند به جزاي اعمال خود برساند.
مرجع تقليد شيعيان جهان با بيان اينكه حجاب و چادر براي زن افتخار است و كرامت و شخصيت واقعي زن در حفظ حجاب، عفاف و عدم اختلاط زن و مرد است فرمودند: مردم مسلمان ايران هرگز فريب اين اشخاص را نمي‌خورند و با هوشياري و بيداري و با امر به معروف و نهي از منكر از دستورات شرع مقدس اسلام و آرمان‌هاي مقدس نظام اسلامي دفاع مي‌كنند.
ايشان در بخش ديگري از سخنان خود با تقدير و تشكر از طلاب محترم مدرسه خاتم الاوصياء عليه السلام اظهار داشتند: شما خودتان را به امام زمان عليه السلام فروخته‌ايد و سرباز آن آقا مي‌باشيد. سعي كنيد كه رضايت حضرت را با درس خواندن، تهذيب نفس، كسب اخلاق حميده اسلامي و بيان صحيح احكام و تبليغ دين بدست آوريد. من براي موفقيت شما دعا مي‌كنم و از شما هم ملتمس دعا هستم.

موضوع:

پنجشنبه / 27 مرداد / 1390