وریز وجوهات
مشهد مقدس همزمان با سالروز شهادت امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب علیه‌السلام، سراسر اندوه و اشک بود.   هیئات و دسته‌های بزرگ عزاداری و جمعیت چند هزار نفری دوستداران و شیعیان امیرالمومنین علی علیه‌السلام با چشمانی اشکبار و قلوبی...
شنبه: 1397/04/2 - (السبت:9/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار جمعي از طلاب:
اگر طلاب آمادگي كامل داشته باشند، فرق باطله نمي‌‌توانند عرض اندام نمايند

جمعي از طلاب مدرسه علميه شهيد صدوقي قم عصر روز چهارشنبه 22/4/1390 با حضور در محل اسكان حضرت آيت الله العظمي صافي در مشهد مقدس با معظم له ديدار كردند.
معظم له در اين ديدار ضمن تبريك دهه‌ي فرخنده‌ي مهدويت فرمودند: وظيفه روحانيون، طلاب و كساني كه خود را وابسته به امام عصرعجل الله تعالي فرجه الشريف مي‌دانند به حسب مراتب و مقام علمي‌شان در جامعه، در عين سنگيني از تقدس بالايي برخوردار است.
ايشان به نقل از آيت الله العظمي بروجردي (قدس سره الشريف) پيرامون افرادي كه به حوزه‌هاي علميه ورود پيدا مي‌كنند، اظهار داشتند: بايد بررسي كرد كه طلاب در چه درجه‌اي از سطوح علمي به مقصد مي‌رسند و اگر مقصد آن ها خدا باشد از همان روز نخستي كه وارد حوزه مي‌شوند، به مقصد خود رسيده‌اند؛ پيامبرگرامي اسلام در حديثي به ابوذر فرمودند « ساعتي در درس نشستن ، با خواندن تمام قرآن مطابقت دارد» و نيز در حديثي ديگر نقل شده است «تحصيل علم موجب مي‌شود كه انسان حلال و حرام را از يكديگر تشخيص دهد.»
حضرت آيت الله العظمي صافي ادامه دادند: از خواسته‌هاي امام زمان ارواحنا فداه اين است كه دين در ميان مردم گسترش و هدايت قرآن و روايات در جامعه توسعه يابد و اگر كسي بخواهد حاجات ايشان را برآورده سازد بايد ابتدا وارد عرصه تحصيل علم شود.

ايشان با يادآوري اين مطلب كه «كساني مي‌توانند شيخ طوسي شوند كه به دنبال برآورده شدن حاجات حضرت ولي‌عصر در جامعه باشند»، افزودند: افرادي مثل شيخ طوسي از طرف خدا مورد عنايت قرار گرفته‌اند و امروز دنيا براي شنيدن علوم اسلامي آمادگي دارد و با گذشت زمان علوم اسلامي از آن‌ها پيش‌تر رفته و دليل اين امر آن است كه قرآن كتابي الهي است.
معظم له در توصيه‌هايي به طلاب بيان داشتند: طلاب بايد ابتدا مطالب علمي را بياموزند و بعد آن را به دنيا ابلاغ نمايند و افراد جوياي حقيقت قطعاً سخن آنان را مي‌پذيرند.
حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني با تاكيد بر اينكه «اگر طلاب آمادگي كافي داشته باشند، فرق باطله نمي‌توانند در جامعه اسلامي عرض اندام نمايند»، افزودند: بايد به كسب اطلاعات بيشتر نسبت به اين فرقه‌ها و مذاهب توجه شود تا بتوانيم بر روي خط ولايت و ائمه معصوم عليهم السلام حركت كنيم و حق را به دنيا نشان دهيم.
مرجع تقليد شيعيان جهان با تأكيد بر استفاده‌ي طلاب از ايام تابستان فرمودند: برنامه‌هاي تابستاني بايد به گونه‌اي باشند كه در اين فصول اديان و مذاهب مختلف مورد نقد و بررسي قرار گرفته و اشكالات و شبهات پيرامون آن‌ها مورد توجه و مطالعه قرار گيرد، به گونه‌اي كه طلاب اين امور را آموزش ببيند تا هم وقت آنان تضييع نشود و هم بتوانند در مقابل شبهات پاسخ‌گو باشند.
حضرت آيت الله العظمي صافي اضافه كردند: ائمه معصومين عليهم السلام طلاب را همانند فرزند خود مي‌دانند و اگر طلاب به مقاماتي نائل شوند، ائمه اطهارعليهم السلام همانند پدري مهربان، از موفقيت آنان شادمان خواهند شد.
در ابتداي اين ديدار حجت الاسلام حسين رفيعي، مدير مدرسه علميه شهيد صدوقي به ارائه گزارشي از عملكرد دوره‌هاي تابستاني اين مدرسه پرداخت و اظهار داشت: تاكنون دو دوره علمي تابستاني در شهر هاي قم و مشهد برگزار شده و امسال نيز در حال برگزاري است و در اين دوره‌ها 120 نفر از طلاب از مباحثي كه در اين دوره مطرح مي شود بهره‌مند خواهند شد.

 

موضوع:

پنجشنبه / 23 تير / 1390