وریز وجوهات
بسمه تعالی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران گرامی؛‌ نظر مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی پیرامون میزان زکات فطره‌ و کفاره روزه بشرح ذیل است:   مؤمنان مبلغ معادل یک صاع  (3 کیلوگرم) گندم یا...
شنبه: 1397/04/2 - (السبت:9/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت‌الله العظمي صافي در ديدار جمعي از سپاهيان:
اگر در برابر احكام الهي كوتاه بياييم، در برابر خون شهيدان مس‍ؤوليم

حضرت آيت‌الله العظمي صافي صبح امروز دوشنبه 11/7/1390 در ديدار شمار كثيري از فرماندهان و پاسداران انقلاب اسلامي كه به منظور شركت در دوره بصيرت به شهر قم سفر كرده بودند، ضمن ابراز خرسندي از اين ديدار از رشادت‌ها و جانفشاني‌هاي رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس به بزرگي ياد كردند.
ايشان افزودند: در دوراني كه هيچ كس باور نداشت، دشمن ناجوانمردانه به سرزمين ما حمله كرد و جوانان ما را به خاك و خون كشيد و الحمدلله رزمندگان ما با جانفشاني و رشادت‌هاي خود در راه ياري رساندن به انقلاب اسلامي به خوبي مقاومت كردند و به دفاع از اين مرز و بوم پرداختند.
مرجع تقليد شيعيان جهان از خود گذشتگي و جهاد در راه خدا را نشانه‌ي ايمان بسيار بالاي جوانان در دوران هشت سال دفاع مقدس دانستند و اظهار داشتند: بر اساس برنامه‌ريزي دنيوي كه دشمنان داشتند و با تمام تجهيزات به اين جنگ آمده بودند، باورشان نمي‌شد كه در اين جنگ شكست بخوردند؛ اما جوانان ما با ايمان خود توانستند همه برنامه‌هاي آن‌ها را نقش بر آب كنند.
ايشان تاكيد كردند: پيروزي انقلاب اسلامي در دوران هشت سال جنگ تحميلي افتخار بزرگي است كه در تاريخ ثبت شده است و براي هميشه در جهان مطرح خواهد بود و فداكاري جوانان ما در اين دوران بي‌سابقه بود.

حضرت آيت‌الله العظمي صافي اظهار داشتند: امروز شما پاسداران كه ميراث‌دار جوانان رزمنده هشت سال دفاع مقدس هستيد بايد اين ميراث را به خوبي به نسل جوان امروز و آينده انتقال دهيد.
معظم له تاكيد كردند: رشادت‌هايي كه جوانان ما در هشت سال دفاع مقدس داشتند، بي‌نظير بود و خوشا به حال آناني كه در اين راه به فيض بزرگ شهادت نائل آمدند و به آرزوي ديرين خود دست يافتند و امروز با افتخار در درگاه الهي حضور مي‌يابند.
مرجع تقليد شيعيان جهان يادآور شدند: آمار رشادت‌ها و از خود گذشتگي‌هاي جوانان و پيروزي‌هاي پياپي آنان در دوران دفاع مقدس، سند افتخار بزرگي براي امروز انقلاب اسلامي است و جامعه امروز ما بايد به اين رشادت‌ها بيش از پيش افتخار كند و به حفاظت از اين ارزش‌ها بپردازد.
ايشان با بيان اينكه جوانان ما براي حفظ دين و انقلاب، به جنگي نابرابر تن دادند، افزودند: امروز وظيفه ما است كه از اين خون‌ها حفاظت كنيم؛ زيرا در روز قيامت از ما سؤال خواهند كرد كه ما با خون خود اين انقلاب را آبياري كرديم، شما چرا به حفاظت از ارزش‌ها و هويت ديني نپرداختيد.
حضرت آيت‌الله العظمي صافي فرمودند: اگر ما نسبت به احكام اسلامي و دين كوتاه بياييم، در برابر خون شهيدان مسؤول خواهيم بود. ما بايد بر مبناي خط ولايت حركت كنيم و به دنبال پياده كردن احكام الهي باشيم و هرگز در دفاع از ارزش‌هاي اسلامي كوتاه نياييم.
ايشان افزودند: امروز نبايد در هيچ نقطه‌اي از كشور ضعف ديني وجود داشته باشد. بايد هويت ديني و مذهبي خودمان را بيش از پيش حفظ كنيم؛ زيرا ما هم‌اينك در جهان به واسطه پيروزي انقلاب اسلامي و رشادت‌هاي ايثارگران و رزمندگان‌مان، شخصيت و هويت تازه‌اي يافته‌ايم و اين هويت ما تنها با حمايت و دفاع از قرآن و دين باقي خواهد ماند.
معظم له اظهار داشتند: در زماني كه اسلام تنها بود، اين رزمندگان و پاسداران ما بودند كه به دعوت خدا لبيك گفتند و به اجراي احكام الهي پرداختند و همه بايد حول همان محور حركت كنيم و تمام عظمتي كه در دنيا پيدا كرديم به وسيله رشادت‌هاي جوانان ما از احكام ديني بود.
مرجع تقليد شيعيان جهان با اشاره به رعب و وحشت دشمنان از پاسداران انقلاب اسلامي تصريح كردند: خوشبختانه افتخارات شما پاسداران سبب شده كه دشمنان هميشه در رعب و وحشت باشند و شما بايد به اين افتخار بزرگ خود بباليد و بدانيد كه شكوه و عظمت شما در سايه احكام الهي و دين اسلام بدست آمده است.

 

موضوع:

سه شنبه / 12 مهر / 1390