وریز وجوهات
بسمه تعالی ضمن ارزوی قبولی طاعات و عبادات کلیه‌ی مؤمنین خداجوی به اطلاع می‌رساند که رؤیت حلول ماه شوال در شامگاه پنجشنبه 24 خرداد بر حضرت ایت الله العظمی صافی گلپایگانی مد ظله العالی ثابت گردید و جمعه 25 خرداد 1397 عید سعید فطر و برابر با اول...
پنجشنبه: 1397/03/31 - (الخميس:7/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آیت الله العظمی صافی در دیدار اعضای انجمن تخصصی مهدویت: تأليف كتب مهدوي ضعيف، آسيب جدي به مهدويت است.

حضرت آيت‌الله العظمي صافي، شامگاه چهارشنبه 30 شهريور ماه 1390 حجة‌الاسلام و المسلمين قرآئتي و اعضاي انجمن تخصصي مهدويت را به حضور پذيرفتند.
مرجع تقليد جهان تشيع در ابتداي بيانات خويش با ابراز مسرّت و خوشحالي از فعاليت‌هاي انجام شده اظهار داشتند: بنده از اين كه شما اين همه افتخار آفريده‌ايد و به امام زمان عليه السلام خدمت كرده‌ايد بسيار مسرور و خوشحالم و در حقيقت بايد اين خدمت را به حضرت ولي عصر عليه السلام تبريك عرض ‌كنم. كار شما در عرصه مهدويت بي‌سابقه و بي‌نظير است كه در حوزه علميه چنين افرادي براي امام زمان عليه السلام اين گونه فعاليت مي‌كنند. شما بايد قدر فعاليت‌‌ها و جايگاه خود را بدانيد.
معظم له خدمات انجام شده را لطف و عنايت حضرت ولي‌عصر دانستند و يادآور شدند: كساني كه باني مي شوند تا اين فعاليت‌هاي با ارزش در حوزه براي امام زمان عليه‌السلام انجام بگيرد و سبب رونق و گسترش آن مي‌شوند بايد به خود افتخار كنند. كاش من هم مي توانستم در خدمت شما باشم.
ايشان با اشاره به لزوم فعاليت‌هاي علمي و پژوهشي طلاب پيرامون مهدويت تاكيد كردند: امروز حوزه‌هاي علميه بايد در مسائل مهدويت گام‌هاي اساسي را بردارد و طلاب عزيز نيز نبايد خود را از فعاليت‌هاي علمي و پژوهشي مهدويت محروم كنند.

معظم له ادامه دادند: طلاب بايد از اين برنامه‌ها و فرصت‌ها بهترين استفاده را ببرند؛ ولي متاسفانه گاهي ديده مي‌شود برخي در طول سال هيچ فعاليت علمي انجام نمي‌دهند و ‌برنامه‌ي خاصي ندارند كه اين براي يك طلبه پذيرفتني نيست.
حضرت آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني با بيان اينكه متأسفانه برخي از كتب تأليف شده در حمايت از مهدويت به ضرر اسلام و مهدويت تمام مي‌شود، افزودند: انتشار كتاب‌هاي مختلف در عرصه مهدويت، سخنراني، تحقيق و بررسي مسائل مهدويت، از جمله كارهايي است كه طلاب حوزه علميه نبايد از آن غافل شوند؛ زيرا هويت حوزه علميه فقط به واسطه‌ي وجود مبارك حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف است و بالواقع هويت حوزه‌هاي علميه ما مهدوي مي‌باشد.
مرجع تقليد شيعيان جهان تصريح كردند: گرچه قلم زدن در اين عرصه ضروري به نظر مي‌رسد؛ اما تأليف كتاب‌هاي ضعيف آسيب جدي به مهدويت وارد مي‌كند؛ گاهي ديده مي‌شود كتاب‌هايي در اين موضوع منتشر مي‌شود كه از اتقان كاملي برخوردار نيستند و بايد جلوي اين گونه ضعف‌ها گرفته شود.
معظم له تصريح كردند: امروز دشمنان تلاش دارند به هويت اصلي ما مسلمانان كه همان مهدويت است خدشه وارد كنند به همين دليل از طرق مختلف وارد مي‌شوند كه فعال كردن وهابي‌ها و بهائي‌هاي مزدور از جمله اين اقدامات به شمار مي‌آيد. البته بحمدلله معارف اهل بيت عليهم السلام و مذهب تشيع روز به روز در حال گسترش است و دشمنان از اين گسترش خوف و وحشت دارند، به همين دليل دست به چنين اقداماتي مي‌زنند.
ايشان در ادامه بيان داشتند: طلاب همگي بايد در زمينه‌ مهدويت وارد شوند و آشنا به مسائل مهدوي شوند و خود را مستثني ندانند؛ بي‌اطلاعي نسبت به فرقه‌هاي نوظهور براي طلاب پذيرفتني نيست. تمام حوزه علميه بايد فعال شود، و آماده پاسخگويي به شبهه‌ها و سؤالات باشند.
حضرت آيت‌الله صافي گلپايگاني افزودند: وظيفه همه ما در حقيقت احياي امر ولايت و نشر معارف ولائي و مهدوي است و بايد آن را به تمام دنيا برسانيم.
در خاتمه معظم له از جناب حجة الاسلام و المسلمين آقاي قرائتي كه در جهات مختلف براي تبليغ و هدايت و ارشاد مردم زحمات فراواني كشيده‌اند تقدير نموده و از ايشان تجليل كردند و براي همه حاضران مزيد توفيقات را از خداوند متعال مسئلت نمودند.
در ابتداي اين ديدار حجة الاسلام و المسلمين قرآئتي گزارشي از فعاليت‌هاي اين موسسه خدمت معظم له ارائه نمود و سپس حجة الاسلام كلباسي مدير اين موسسه نيز گزارشي از برنامه‌هاي اين موسسه به خصوص همايش انتظار و آموزه‌هاي رضوي خدمت معظم له ارائه نمود.

موضوع:

پنجشنبه / 31 شهريور / 1390