وریز وجوهات
بي‎ترديد كساني كه مي‎خواهند اسلام را در آينه اعمال و رفتار اجتماع مسلمانان اين عصر ببينند و آن جمال نوراني و خورشيد جهان تاب را در چنين منظر و آيينه تيره و تار زيارت كنند، سخت در اشتباه‌اند. اگر تصوير چهره اسلام ممكن بود و يك نفر آگاه به تمام...
چهارشنبه: 7 / 04 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آیت الله العظمی صافی در اولین جلسه درس خارج فقه در سال تحصیلی جدید:
حوزه در دفاع از احكام و حفظ موجوديت اسلامي و سنت‌هاي مذهبي كوتاهي نكند.

حضرت آيت الله العظمي صافي روز يكشنبه 27/6/1390 در اولين جلسه درس خارج فقه در سال تحصيلي جديد با تأكيد بر ضرورت حفظ ميراث حوزه و تحويل دادن آن به آيندگان خاطرنشان كردند: حوزه‌هاي علميه از ابتداي شكل‌گيري اسلام به وجود آمده اند و ارائه دهنده معارف ناب اسلامي به جامعه مي‌باشند. امروز هم ما وظيفه داريم كه معارف ناب را كه در اختيار داريم، به جامعه ارائه كنيم.
اين مرجع تقليد مكتب تشيع را مكتبي بر اساس علم و معرفت معرفي كردند و افزودند: از هر جهت كه به مكتب تشيع مي‌نگريم، مشاهده مي‌كنيم كه مكتبي بر اساس عقل و معرفت است كه سخنان ائمه اطهار عليهم السلام و مناجات آنها گواه اين مسئله است.
ايشان تصريح كردند: حوزه‌هاي علميه همواره پربار بوده و در دوران غيبت حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف از بركت معارف اهل بيت عليهم السلام بهره جسته و پاسخ‌گوي نيازهاي مختلف علمي، معرفتي و ديني جامعه بوده است.
حضرت آيت الله العظمي صافي در ادامه اظهار داشتند: امروز با توجه به هجمه گسترده و همه جانبه استكبار در نابودي و تضعيف آموزه‌هاي اسلامي،‌ حوزه‌ وظيفه سنگيني در دفاع از احكام و حفظ موجوديت اسلامي و سنت‌هاي مذهبي دارد كه نبايد در آن كوتاهي كند.
خاطرنشان مي‌شود درس خارج فقه حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني در سال تحصيلي جديد، پيرامون مسئله نماز احتياط و احكام آن مي‌باشد.
 

موضوع: 
اخباردیدارها
دوشنبه / 28 شهریور / 1390