وریز وجوهات
بسمه تعالی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران گرامی؛‌ نظر مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی پیرامون میزان زکات فطره‌ و کفاره روزه بشرح ذیل است:   مؤمنان مبلغ معادل یک صاع  (3 کیلوگرم) گندم یا...
چهارشنبه: 1397/03/30 - (الأربعاء:6/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آیت الله العظمی صافی در دیدار جمعی از اعضای کانون‌ حضرت مهدی (عج) کرمانشاه:
احياي امر اهل بيت عليهم السلام در عصر غيبت از هر عبادتي بالاتر است.

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح روز يكشنبه 27/6/1390 جمع كثيري از اعضاي كانون حضرت مهدي عليه السلام از استان كرمانشاه را به حضور پذيرفتند.
معظم له در اين ديدار با استشهاد به روايتي معروف از پيامبر گرامي اسلام، انتظار فرج را افضل جهاد امت اسلام عنوان كردند.
ايشان با اشاره به لزوم اجراي خواسته و حوائج حضرت ولي‌عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف در جامعه افزودند: انتظار فرج جلوه‌هاي بسياري دارد كه احياي امر حضرت صاحب الامر بقية الله الاعظم ارواحنا فداه يكي از اين امور است و ارزش بسياري دارد.
معظم له ادامه دادند: در شرايط فعلي كه تبليغات منفي بسياري وجود دارد، ما از نسل جوان كه آينده به دست آنها است انتظار داريم ثابت قدم بمانند و بر درجات ايمان خود بيفزايند و ما نيز براي توفيق آنان دعا مي‌كنيم.
حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني با اشاره به فضيلت حفظ ايمان و دين در عصر غيبت، يادآورشدند: در عصر غيبت هرچند مردم از فيض حضور امام محروم هستند، اما ثواب كساني كه ايمان خود را در اين عصر حفظ مي‌كنند، از ثواب كساني كه در عصر حضور امام هستند بيشتر است.
مرجع تقليد شيعيان جهان با بيان اينكه عصر غيبت، عصر امتحان و تخليص است، تاكيد كردند: خوشا به حال كساني كه در عصر غيبتِ امام زمان، صبر و شكيبايي به خرج مي‌دهند و در محبت اهل بيت و امام زمان عليهم السلام ثابت قدم هستند.
ايشان به جوانان كسب بيش از پيش معارف اهل بيت عليهم السلام را توصيه كردند و اظهار داشتند: جوانان بايد خود را به معارف و علوم اهل بيت عليهم السلام مجهز كنند تا بتوانند در آينده حافظ و نگهبان دين مبين اسلام باشند؛ بايد معارف اهل بيت و آموزه‌هاي اسلامي را براي خود امانتي بزرگ بدانند و درصدد حفظ آن برآيند.
معظم له با تأكيد بر لزوم رعايت حلال و حرام خدا در جامعه اسلامي تصريح كردند: نماز، روزه، حجاب و امر به معروف و نهي از منكر جزو احكام الهي است و مسلمان واقعي همواره در راستاي حفظ واجبات و ترك محرّمات اهتمام دارد.
ايشان حجاب و پوشاندن صورت را يك حكم مشترك در بين اكثر علماي شيعه و سني دانستند و تاكيد كردند: توصيه ما به زنان و دختران اين است كه با حفظ حجاب و عفت، شخصيت خود را حفظ كنند و بدانند كه جايگاه آنان ارزشمند است. رعايت اين احكام براي بانوان در حكم جهاد است و ارزش بسياري دارد.
حضرت آيت الله العظمي صافي احياي امر اهل بيت عليهم السلام در عصر غيبت را از هر عبادتي بالاتر توصيف و تاكيد كردند: حيات ديني و زندگي ديني جامعه بايد محفوظ بماند تا مردم به اسلام، دين و حجاب افتخار كنند و همه بايد اين‌گونه باشند.
حضرت آيت الله العظمي صافي در پايان ضمن تقدير از تلاش‌هاي صورت گرفته در جهت آشنا كردن مردم و به ويژه نسل جوان با معارف اهل بيت عليهم السلام، اينگونه اقدامات را ستودني توصيف كردند و از تلاش‌هاي كانون‌ حضرت مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف كرمانشاه تقدير و براي موفقيت آنان دعا كردند.
 

 

 

 

 

 

موضوع:

يكشنبه / 27 شهريور / 1390