وریز وجوهات
شب قدر، شب نور، رحمت و شب نزول قرآن و مَطلع خیرات و سعادات، و هنگام نزول بركات و سرآغاز زندگی نوین بشر و مبدأ تحوّل و تاریخ كمال واقعی انسان‎هاست. * شب قدر، شب آزادی بشر شبی كه اگر نبود و نیامده بود، شب تیره بدبختی انسان به پایان نمی‎رسید و...
چهارشنبه: 1397/03/30 - (الأربعاء:6/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار جمعي از مستبصرين:
پيروي از اهل بيت عليهم السلام تنها راه كمال است.

جمعي از مستبصرين و هدايت يافتگان به مكتب اهل بيت عليهم السلام صبح روز چهارشنبه 4/8/1390 با حضور در دفتر حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار كرده و از رهنمودهاي ارزشمند ايشان بهره بردند.
مرجع تقليد شيعيان جهان در اين ديدار با اشاره به ويژگي‌هاي مكتب حقه اهل‌بيت‌ عليهم السلام خطاب به آنان گفتند: اين توفيق بزرگي است كه نصيب شما شده است، چرا كه متمسك به حبل‌الله شده‌ايد.
ايشان با بيان اين كه حبل‌الله، ولايت ائمه‌ عليهم السلام است، افزودند: در روايتي از پيامبر‌گرامي اسلام آمده است كه «علي‌(ع) با حق است و حق با علي كه اين دو از همديگر جدا نمي‌شوند»؛ بنابراين هر كس بخواهد حق را بشناسد و از آن دفاع كند بايد بداند كه حق، راه اهل‌بيت‌ عليهم السلام است.
معظم له خاطرنشان كردند: علومي كه از سوي اهل‌بيت‌ عليهم السلام به جامعه ارائه شده گواه اين است كه در حقيقت، منصب امامت براي آنان است و جز آنها كسي نمي‌تواند عهده‌دار اين منصب شود.

ايشان ادامه دادند: تمام علماي مسلمان و مسيحي و يا ساير كساني كه اسلام را مورد مطالعه قرار داده‌اند اولين چيزي كه متوجه مي‌شوند، علم اهل‌بيت‌ عليهم السلام است.
حضرت آيت‌الله العظمي صافي‌ با اشاره به علوم و معارف غني اهل بيت عليهم السلام خاطرنشان كردند: نهج‌البلاغه بخشي از هدايت‌هاي اميرالمومنين‌ علي عليه السلام است كه مضامين آن به قدري بلند است كه اگر همه علما جمع شوند تا كلمه‌اي مانند آن را به جامعه تحويل دهند، نخواهند توانست.
معظم‌له ادامه دادند: صحيفه سجاديه نيز حاوي دعاهاي داراي معاني بسيار بلندي است كه اگر كسي مي‌خواهد به سير و سلوك برسد، هر آنچه نياز دارد در اين كتاب وجود دارد.
مرجع تقليد شيعيان جهان با بيان اين كه مكتبي مانند مكتب اهل‌بيت‌ عليهم السلام در دنيا وجود ندارد، اظهار داشتند: نويسنده كتاب « الامام علي‌(ع) صوت العدالة الانسانيه» كه جرق جرداق مسيحي است، وقتي حالات اميرالمومنين‌ عليه السلام را بررسي مي‌كند مي‌گويد حالاتي در زندگي بدست آورده‌ام كه هيچ وقت بدست نياورده‌‌ام.
حضرت آيت‌الله صافي با بيان اين كه سعادت دنيا و آخرت در خانه اهل‌بيت‌ عليهم السلام است با اشاره به حديث ثقلين افزودند: كساني كه مكتب اهل‌بيت‌ عليهم السلام را انتخاب مي‌كنند موفقيت بزرگي را كسب كرده‌اند؛ چرا كه قدم گذاشتن در اين وادي به كمال و سعادت منتهي مي‌شود.
اين مرجع تقليد اذعان داشتند: كساني كه شهادتين را گفته‌اند بايد آن را به كمال برسانند و راه كمال، پيمودن مكتب اميرالمومنين‌ عليه السلام است.
 

موضوع:

چهارشنبه / 4 آبان / 1390