وریز وجوهات
 صبح امروز جمعه ۲۶ شعبان المعظم ۱۴۳۹، مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌الوارف، طی تماس تلفنی با حجة الاسلام آقای سید آفتاب حیدر امام ‌جماعت مسجد جامع اهل البیت علیهم‌السلام کیپ تاون، حادثه تروریستی مسجد امام حسین علیه‌السلام...
جمعه: 1397/03/4 - (الجمعة:9/رمضان/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
در دیدار اعضای ستاد همایش غدیر شناسی:
تأكيد حضرت آيت الله العظمي صافي بر برگزاري باشكوه‌تر مراسم غدير امسال.

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح روز پنج‌شنبه 21/7/1390 اعضاي ستاد برگزاري همايش غدير شناسي در مشهد مقدس را به حضور پذيرفتند.
معظم له با ابراز خرسندي از اين ديدار فرمودند: براي بنده توفيق بزرگي است كه امروز شما عزيزاني كه در ستاد غدير شناسي فعاليت مي‌كنيد را زيارت كردم. اميدوارم اين كوشش شما در احياي امر اهل بيت عليهم السلام مورد توجه حضرت حق قرار بگيرد.
ايشان توفيق خدمت به اهل بيت عليهم السلام را عنايت حضرات معصومين سلام الله عليهم اجمعين به بعضي از بندگان خاص دانستند و افزودند: كساني كه خود را در احياي امر اهل بيت عليهم السلام وقف كرده‌اند بايد قدر خويش را بدانند و از اين فرصت بهترين بهره‌ها را بگيرند و بدانند كه چنين توفيقي براي هركسي به راحتي فراهم نمي‌شود و نشان مي‌دهد عنايت ويژه‌اي به شما وجود دارد تا چنين موقعيتي را بدست آورده‌ايد.
مرجع تقليد شيعيان جهان با فراخوان همه مسلمانان جهان به خدمت و احياي امر اهل بيت عليهم السلام ادامه دادند: همه مسلمانان بايد براي احياي امر اهل بيت عليهم السلام تلاش كنند و بدانند اين مساله از مهم‌ترين موضوعات است.

معظم له با تأكيد بر مشاركت مردم در برگزاري مراسم‌هاي مذهبي به خصوص عيد غدير و حفظ شعائر و سنّت‌هاي اسلامي فرمودند: تلاش براي بزرگداشت غدير و برگزاري جشن‌هاي غدير، نياز به ذوق و اشتياق فراوان دارد كه از عهده هركسي بر نمي‌آيد و تنها كساني كه مشتاق اهل بيت عليهم السلام هستند چنين توفيقي را بدست مي‌آورند؛ زيرا اين كار بسيار سنگين است و بدون عشق به اهل بيت عليهم السلام اين كار محقق نمي‌شود.
ايشان افزودند: احساسات و شوقي كه براي هفته غدير در ميان مسلمانان وجود دارد، قابل توصيف نيست؛ زيرا همه خود را وقف اين امر كرده‌اند و مي خواهند با جان و دل در اين راه گام بردارند. بنابراين هر چه در اين راه تلاش كنيم باز هم اندك است.
حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به دشمني‌هاي فراواني كه عليه اسلام و مكتب تشيع صورت مي‌گيرد، بر ضرورت شناساندن علوم و معارف غني اهل بيت عليهم السلام به جوامع دنيا و نسل‌هاي آينده تأكيد كردند و اظهار داشتند: امروز با توجه به وجود جريانات مختلف در جامعه و برخي موضعگيري‌هايي كه عليه فرهنگ و معارف اسلامي صورت مي‌گيرد، ابراز وجود، موضعگيري و اعلام موجوديت در برابر اين جريانات ضروري است تا بدانند فرهنگ اهل بيت عليهم السلام جاودان است و هرگز با سخنان گزاف عده‌اي محدود از بين نمي‌رود.
معظم له احكام و معارف اهل بيت عليهم السلام را مطابق با فطرت بشر دانستند و افزودند: اسلام و معارف اسلامي كه با فضائل اهل بيت عليهم السلام توأم است از منطق بسيار قوي برخوردار است و اگر اين فرهنگ را بتوانيم به خوبي به جهان عرضه كنيم به يقين همه آن را خواهند پذيرفت و كسي نمي‌تواند حاشا كند.
ايشان با بررسي سير تاريخي توطئه‌هاي دشمنان اهل بيت عليهم السلام فرمودند: در طول تاريخ جريانات مختلفي در تلاش بوده‌اند تا فرهنگ اهل بيت عليهم السلام را به گونه‌اي كم‌رنگ جلوه دهند، اما خوشبختانه شكوه و عظمت آنان سبب شد تا تمامي برنامه‌هاي آن‌ها خنثي و فرهنگ اهل بيت عليهم السلام بيش از پيش در جهان جلوه گري كند.
مرجع تقليد شيعيان جهان، ترويج فرهنگ اهل بيت عليهم السلام در جامعه را ضامن سلامتي و ارتقاي علمي و معنوي جامعه دانستند و ابراز داشتند: معارف و سيره و روش اهل بيت عليهم السلام هر چه در جامعه بيشتر ترويج داده شود و مردم با اين فضايل بيشتر آشنا شوند، رويكرد مردمي به اين فرهنگ افزايش خواهد يافت، همچنان كه در مصر و كشورهاي منطقه اين تحولات را شاهد هستيم كه چگونه به اين فرهنگ گرايش پيدا كرده‌اند.
معظم له بر برگزاري با شكوه‌تر مراسم غدير امسال تأكيد كردند و فرمودند: امسال همچون سال‌هاي پيش بايد برنامه‌هاي غدير با شكوه و عظمت خاصي در سراسر كشور برگزار شود و مردم با معارف اهل بيت عليهم السلام بيش از پيش آشنا شوند؛ زيرا به هر ميزاني كه مردم شناخت شان با معارف اسلامي بيشتر شود به همان اندازه از گمراهي مصون مي‌مانند.
ايشان با اشاره به برنامه‌هايي كه دشمنان حضرت علي عليه السلام براي محو فضايل حضرت داشتند ولي الحمدلله هر كدام از آنها سندي بر حقانيت و فضايل حضرت شدند، افزودند: امروز حقيقت و نورانيت اميرالمومنين عليه السلام و ائمه اطهار بركسي مخفي نمانده‌ است؛ به گونه‌اي كه شرق و غرب به دنبال آن هستند و مي‌خواهند از اين مكتب كسب معرفت كنند.
حضرت آيت الله العظمي صافي ضمن تقدير و تشكر از برگزاري همايش غدير در مشهد مقدس اظهار داشتند: همه شيعيان در هر نقطه از دنيا كه باشند بايد غدير را گرامي داشته و تجليل كنند؛ ولي شهر مشهد مقدس با توجه به سابقه تشيع و ولايت‌مداري و به مناسبت وجود حرم حضرت رضا عليه السلام اختصاصاتي دارد كه شايسته است برنامه‌هاي ديني صورت گرفته در مشهد مورد الگو و سرمشق ديگران باشد.
 

موضوع:

پنجشنبه / 21 مهر / 1390