وریز وجوهات
مشهد مقدس همزمان با سالروز شهادت امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب علیه‌السلام، سراسر اندوه و اشک بود.   هیئات و دسته‌های بزرگ عزاداری و جمعیت چند هزار نفری دوستداران و شیعیان امیرالمومنین علی علیه‌السلام با چشمانی اشکبار و قلوبی...
پنجشنبه: 1397/03/31 - (الخميس:7/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آیت الله العظمی صافی در دیدار فرمانده و معاونان نیروی انتظامی استان قم:
موفقيت پليس در امنيت اجتماعي، منوط به برنامه‌هاي فرهنگي و رسانه‌اي است.

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح امروز چهارشنبه 20/7/1390 فرماندهي و معاونان فرماندهي نيروي انتظامي استان قم را به حضور پذيرفتند.
معظم له در اين ديدار به اهميت امنيت در كشور اشاره كردند و ضمن تأكيد بر توجه بيشتر به امنيت جامعه اظهار داشتند: اميدوارم شما عزيزان كه در اين جايگاه فعاليت مي‌كنيد در راه رضاي الهي و حضرت ولي عصر عليه السلام گام برداريد.
ايشان با بيان اين كه امنيت در هر جامعه و كشوري ضروي است، افزودند: امنيت نقش اول را در هر جامعه‌اي دارد و حفظ جامعه و عدم انقراض آن در سايه امنيت بدست مي‌آيد، بنابراين در اين خصوص هر چقدر هزينه و برنامه‌ريزي كنيم، باز هم اندك است.
معظم له به فعاليت‌هاي ارزنده نيروي انتظامي در بخش‌هاي مختلف اشاره‌اي داشتند و يادآور شدند: اگر به دنبال پيشرفت و ارتقاي كشور هستيم بايد سطح امنيت را در كشور ارتقا دهيم، زيرا اگر امنيت نباشد پيشرفت هم حاصل نمي‌شود و همه مسائل جامعه متوقف بر امنيت در آن جامعه است.

مرجع تقليد جهان تشيع، شكوفايي استعدادها و پيشرفت‌هاي بين‌المللي كشور را در سايه امنيت و آرامش در جامعه دانستند و تصريح كردند: كساني كه در نيروي انتظامي و امنيت كشور فعاليت مي‌كنند، شغل ارزشمندي را انتخاب كرده‌اند و بايد قدردان اين فرصت و موقعيت خود باشند و از آن به خوبي استفاده كنند.
حضرت آيت‌الله العظمي صافي با تجليل از خدمات و موفقيت‌هاي نيروي انتظامي در عرصه‌هاي مختلف فرمودند: امروز نيروهاي مسلح به دنبال حفظ امنيت، پاسداري از جان، مال و آبروي مردم هستند و اين كار بسيار مهمي به شمار مي‌آيد كه اسلام تاكيد فراواني به آن دارد.
ايشان با بيان اين كه امنيت جوانب مختلفي دارد و همه‌ نهادها، ارگان‌ها و سازمان‌ها بايد در اين بخش همكاري داشته باشند و نمي‌توانند نسبت به اين مساله بي‌تفاوت باشند، ادامه دادند: اگر همكاري و هماهنگي ميان نهادها نباشد، امنيت هم به راحتي محقق نمي‌شود. اين كه نيروي انتظامي بخواهد به مبارزه با مفاسد اجتماعي بپردازد و برخي خلاف آن حركت كنند، هرگز امنيت در كشور ايجاد نمي‌شود.
معظم له به نقش رسانه‌ها به ويژه رسانه ملي در ايجاد امنيت و آرامش در كشور اشاره‌اي داشتند و افزودند: متاسفانه برخي برنامه‌هاي رسانه ملي مناسب نيست و صدا و سيما بايد در توليد و پخش برنامه‌هاي خود دقت بيشتري انجام دهد، زيرا انعكاس برخي مناظر در حفظ يا متزلزل كردن امنيت جامعه، نقش بسزايي دارد، از اين رو تلاش جهت برنامه‌هاي مفيد و سازنده بسيار ضروري است.
ايشان يادآور شدند: اين كه برخي نهادها خود به دنبال ترويج بي‌بندباري و بدحجابي بپردازند و سبب شوند تا مفاسد اجتماعي در كشور افزايش يابد و از سوي ديگر از نيروي انتظامي بخواهيم به مبارزه با اين مفاسد بپردازد، اين نوع رفتار كاملا در تناقض است.
مرجع تقليد جهان تشيع، مبارزه با مفاسد اجتماعي را ضروري خواندند و خواستار توجه جدي نيروي انتظامي به اين مساله شدند و تصريح كردند: وجود مفاسد اجتماعي به همه لطمه مي‌زند و مبارزه با آن ضروري است، و مبارزه كردن با مفاسد در حقيقت كمك كردن به افراد مفسد و نجات آن‌ها از بي‌بندباري است تا به خودشان بيش از اين خسارت نزنند.
معظم له افزودند: تبليغات رسانه‌اي بايد متناسب با فضاي اخلاقي، اسلامي و معنوي كشور باشد، متاسفانه برخي تبليغات رسانه‌اي از غرب الگو مي‌گيرند و آن را به جامعه معرفي مي‌كنند و اين حركت آن‌ها سبب ترويج فرهنگي غربي در كشور مي‌شود.
ايشان تاكيد كردند: نيروهاي مسلح از همان اوائل انقلاب اسلامي تاكنون نسبت به ساير نهادها در انجام وظايف‌شان در مسير خود ثابت مانده است و توانسته عملكرد مناسب از خود به جاي بگذارد و اميدواريم در آينده نيز چنين باشد و به وظايف اصلي خود به خوبي جامعه عمل بپوشاند.
حضرت آيت‌الله العظمي صافي فرمودند: امر به معروف و نهي از منكر واجب است، كسي نمي تواند خود را نسبت به اين مساله بي‌تفاوت بداند، نيروي انتظامي هم نبايد در مبارزه با پديده بدحجابي به نهي ديگران توجهي كند؛ زيرا هيچ كسي نمي‌تواند انسان را از انجام واجبات نهي كند و بخواهد مانع اجراي فرامين الهي شود.
معظم له افزودند: نيروي انتظامي بايد جلوي بدحجابي را در جامعه بگيرد و از نهي ديگران نترسد، زيرا كسي كه سخنانش خلاف موازين شرعي باشد، اطاعتش واجب نيست، حتي فرمانده نيروي انتظامي هم نمي‌تواند ماموران خود را در اين خصوص منع كند.
ايشان يكي از دلايل افزايش مفاسد اجتماعي واخلاقي را در جامعه، ترويج فرهنگ غربي در كشور خواندند و اظهار داشتند: متاسفانه برخي سفرهاي غيرضروري كه به كشورهاي غربي با عناوين مختلف صورت مي‌گيرد، سبب مي‌شود كه فرهنگ غلط غرب در كشور ترويج داده شود، زيرا كساني كه به اين كشورهاي سفر مي‌كنند به طور طبيعي از فرهنگ آن كشورها متاثر مي‌شوند و اين تاثير در جامعه خود را نشان خواهد داد.
حضرت آيت‌الله العظمي صافي تاكيد كردند: اگر مي‌خواهيم جامعه ما از فرهنگ غربي دور شود بايد از سفرهاي غيرضروري به غرب بپرهيزيم؛ نمي‌شود غرب گرايي را نهي كنيم، ولي خودمان غرب‌گرا باشيم، كساني كه به اين سفرها مي‌روند رفت و آمد آن‌ها در فرهنگ ما هم تاثير مي‌گذارد، از اين‌رو بايد در اين خصوص اقدام شايسته‌اي صورت بگيرد تا بتوانيم با مفاسد اجتماعي و اخلاقي در كشور مبارزه كنيم.
در پايان معظم له از خدمات نيروي انتظامي در تأمين امنيت و رفاه مردم تقدير و تشكر كردند و همچنين براي موفقيت آنان دعا كردند.
در ابتداي اين ديدار سردار توكلي فرمانده انتظامي استان قم گزارشي از فعاليت‌هاي نيروي انتظامي قم خدمت معظم له ارائه كرد.

 

 

موضوع:

پنجشنبه / 21 مهر / 1390