وریز وجوهات
شب قدر، شب نور، رحمت و شب نزول قرآن و مَطلع خیرات و سعادات، و هنگام نزول بركات و سرآغاز زندگی نوین بشر و مبدأ تحوّل و تاریخ كمال واقعی انسان‎هاست. * شب قدر، شب آزادی بشر شبی كه اگر نبود و نیامده بود، شب تیره بدبختی انسان به پایان نمی‎رسید و...
چهارشنبه: 1397/03/30 - (الأربعاء:6/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار جمعي از اعضاي موسسه شهرياران جوان:
امر مقدس خدمت به مردم، با اغراض شخصي آلوده نگردد.

حضرت آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني روز پنجشنبه 14 مهرماه 1390 جمعي از اعضاي موسسه خانه شهرياران جوان شهرداري تهران را به حضور پذيرفتند.
ايشان در اين ديدار با اشاره به اهميت و ضرورت فعاليت جوانان در برنامه‌هاي اجتماعي فرمودند: وجود نهادهاي اجتماعي و مردمي در هر جامعه ضروري است و امروزه نياز به نهادهاي مردمي بيش از پيش احساس مي‌شود تا به صورت مستقل و به دور از غرض‌هاي شخصي به فعاليت و خدمت به مردم بپردازند و موجبات رضايت خدا و مردم را بدست بياورند.
معظم له با استشهاد به آيات و روايات به يادآوري اجر و ثواب خدمت به خلق خدا پرداختند و افزودند: همه بايد براي خدمت رساني به مردم احساس مسؤوليت كنيم و هر چه در توان داريم در اين خصوص گام برداريم تا قلب مقدس حضرت ولي عصر عليه السلام را خوشحال كنيم و به يقين وقتي ايشان از ما راضي شوند مردم هم به تبع آن رضايت خواهند داشت.
ايشان قوام و ثبات جامعه را منوط به ايجاد نهادهاي مردمي دانستند و اظهار داشتند: نهادهاي مختلفي با عناوين گوناگون در جامعه فعاليت مي‌كنند و خدمات مختلفي را به مردم ارائه مي‌كنند كه مي‌بايست اين نهادها با حضور افراد با صلاحيت و كاردان اداره شود.
مرجع تقليد شيعيان جهان ادامه دادند: كساني كه در در نهادهاي اجتماعي و مردمي فعاليت مي‌كنند، بايد در كارهاي خود مديريت صحيح،‌ اخلاص و پاكي را مدنظر قرار دهند، تا بتوانند با مديريت درست به مردم و جامعه خدمت كنند.

حضرت آيت الله العظمي صافي وجود نهادهاي مردمي همچون شهرداري را در جامعه ضروري دانستند و تصريح كردند:بسياري از مشكلاتي كه در جامعه وجود دارد تنها با همكاري نهادهاي اجتماعي برطرف مي‌شود كه شهرداري و پليس از جمله آن‌ها به شمار مي‌آيد و اين مسائل هميشه در جامعه وجود داشته است.
ايشان به تأكيدات اسلام در خصوص وجود نهادهاي اجتماعي اشاره كردند و افزودند:اصول تمامي اين برنامه‌ها در اسلام بيان شده و از آن به عنوان خير رساندن و بندگي ذكر كرده‌اند؛ كساني كه هم در اين نهاد‌ها خدمت مي‌كنند بايد الگو و روش كاري خود را در اسلام دنبال كنند.
معظم له بر ضرورت حضور مديران مجرّب و آگاه به مسائل روز در موسسات و نهادها تأكيد كردند و ادامه دادند: مديران مخلصي در نهادهاي اجتماعي انتخاب شوند كه وظيفه شناس باشند تا به دنبال انجام كارهاي خيرخواهانه باشند و ارزش كار مردمي را بدانند.
مرجع تقليد شيعيان در توصيه‌هايي به زحمت‌كشان در شهرداري‌هاي سراسر كشور فرمودند: مراقب باشيد معنويت كه در كارهاي اجتماعي و مردمي وجود دارد،‌ هرگز با اغراض شخصي توام نشود؛ حتي شهرداري‌ها كه در امر خدمت رساني به مردم مبادرت مي‌كنند بايد غرض‌هاي شخصي را كنار بگذارند و رضايت الهي را مدنظرقرار دهند؛ زيرا خدمت‌رساني و كمك‌ به مردم كار مقدسي است كه بايد از هر آلودگي‌ دنيوي به دور باشد.
معظم له ادامه دادند: شما عزيزاني كه در فعاليت‌ها و برنامه‌هاي اجتماعي كار مي‌كنيد و ارتباط با مردم داريد، به گونه‌اي رفتار كنيد كه مردم فعاليت‌هاي شما را در تضاد با منافع خودشان ندانند. بايد حسن نيّت خود را در عمل به مردم نشان دهيد و اثبات كنيد كه شما به مردم تعلق داريد.
حضرت آيت الله العظمي صافي در بحث دريافت ماليات، ضمن تأكيد بر شفافيت هزينه‌هاي شهرداري‌ها افزودند: بايد شهرداري‌ها پولي را كه از مردم مي‌گيرند در راه درست مصرف كنند و به گونه‌اي رفتار كنند كه مردم به آنها اطمينان داشته باشند.‌ اگر شهرداري‌ها در عمل اين كار را ثابت كنند به يقين مردم در همكاري با آن‌ها تمام همت خود را به كار خواهند بست .
ايشان با تأكيد بر رسيدگي به اقشار ضعيف جامعه اظهار داشتند: رسيدگي به امور شهري، فقر زدايي و خدمت‌رساني به مردم وظيفه شهرداري است و بايد مستمر نسبت به اين مسائل احساس مسؤوليت كنند تا مردم به آن‌ها اعتماد كامل داشته باشند.
در پايان حضرت آيت الله العظمي صافي ضمن تقدير و تشكر از فعاليت‌هاي اين موسسه در ترويج فرهنگ حجاب و عفاف و خدمت رساني به مردم، براي موفقيت همه‌ي آنان دعا كردند.

 

موضوع:

پنجشنبه / 14 مهر / 1390