وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله ربّ العالمين و الصلوة و السلام علی سيّدنا و نبيّنا حبيب إله العالمين أبي القاسم محمّد و آله الطاهرين سيّما بقية الله في الأرضين. «الفقهاء حصون الإسلام» السلام عليکم و رحمةالله سخن درباره شخصيّتي است که صاحب...
شنبه: 1 / 02 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
در دیدار فرمانده و شورای فرماندهی سپاه علی بن ابی طالب علیه السلام قم:
اظهار تاثر آيت‌الله العظمي صافي از شهادت جمعي از سپاهيان انقلاب

حضرت آيت‌الله العظمي صافي، امروز يكشنبه 22/8/1390 فرمانده و جمعي از اعضاي شوراي فرماندهي سپاه علي بن ابي طالب عليه السلام قم را به حضور پذيرفتند.
معظم له در ابتداي اين ديدار با اشاره به حادثه روز گذشته در يكي از پادگان‌هاي اطراف تهران و به شهادت رسيدن جمعي از پاسداران فرمودند: با شنيدن خبر به شهادت رسيدن شماري از سپاهيان و فرزندان اين مرز و بوم بسيار متاثر شدم.
ايشان ضمن عرض تسليت به خانواده‌هاي آنان و با آرزوي علو درجات براي شهداي اين حادثه افزودند: كسي كه در راه خدا سختي‌ها را تحمل كند و در اين راه به شهادت برسد، به جايگاه والا و ارزشمندي رسيده است.
مرجع تقليد شيعيان جهان شهادت در راه خدا را بهترين مرگ دانستند و اظهار داشتند: گرچه همه، روزي از دنيا خواهيم رفت، ولي بهترين مرگ، شهادت در راه خداست؛ زيرا انسان جانش را مفت از دست نمي‌دهد و با خدا معامله مي‌كند و عزيزاني كه روز گذشته به شهادت رسيدند در حقيقت جانشان را با خدا معامله كردند و هيچ ثوابي بالاتر از اين نيست.
معظم له در بخش ديگري از سخنان خود تاكيد كردند: همه بايد به دنبال احياي دين و فرهنگ اسلامي باشيم و برهمين اساس حركت كنيم و بدانيم مردم ما براي همين حفظ دين اسلام بود كه در دوران دفاع مقدس در مقام فداكاري اظهار وجود كردند.

ايشان تصريح كردند: مردم ما مي‌دانستند كه مرگ در راه خدا با ارزش‌تر از همه كارهاست به همين دليل در راه دفاع از دين هيچ كوتاهي نكردند و هدف‌شان تنها حفظ دين خدا بود تا اين دين تا ابد باقي بماند و در زير پرچم اسلام برقرار باشند.
ايشان ضمن تبريك عيد سعيد غدير به نام سپاه علي بن ابي طالب عليه السلام اشاره كردند و افزودند: اين اسم، اسم اميرالمومنين است كه بعد از نام پيامبر از اسماي حسني شناخته مي‌شود و از اجل اسماست و با همين اسماي الهي دعا مستجاب مي‌شود؛ زيرا در روايات داريم دعا، مستجاب نمي‌شود مگر اينكه با اين نام‌ها، خداوند خوانده شود.
حضرت آيت‌الله العظمي صافي فرمودند: البته كل عالم اسم خداست؛ شجر و دريا همه اسم خدا هستند و همه آن‌ها خدا را به ياد انسان مي‌آورد؛ اسم پيغمبر هم اسم خداست و معناي والايي دارد. در روايت داريم وقتي روز قيامت مي‌شود، همين اسم انسان را نجات مي‌دهد و سبب شفاعت‌شان در درگاه الهي مي‌شود.
ايشان با انتقاد از بي‌توجهي برخي خانواده‌ها براي تعيين اسم براي فرزندانشان اظهار داشتند: متاسفانه برخي اسم‌ فرزندان خود را با نام‌هاي غير اسلامي انتخاب مي‌كنند كه براي انسان تعجب‌آور است؛ اينان كه خود را شيعه مي‌دانند چرا به چنين اسم‌هايي روي مي‌آورند و چه پاسخي در برابر خدا دارند. به گمان برخي، نام‌هاي اروپايي برايشان ارزش مي‌آورد در حالي كه از ارزش مي‌افتند.
اين مرجع تقليد خطاب به سپاهيان تصريح كردند: همه سپاهيان ما، سپاه امام زمان عليه السلام هستند، اميدوارم هميشه موفق باشيد و در خط علي بن ابي طالب عليه السلام حركت كنيد و اين خط را براي هميشه حفظ كنيد. بدانيد هيچ كسي از صراط عبور نمي‌كند مگر كسي كه جواز عبور را از حضرت علي عليه السلام گرفته باشد.
معظم له ادامه دادند: اميدوارم خدا به شما توفيق بدهد تا در مقام احياي دين و حفظ حيثيت اسلام گام برداريد و به دنبال همان حرفي كه در اول انقلاب زديم، باشيد و نگذاريد شعائر اسلامي در جامعه ضعيف شود و هر روز شاهد رونق بيشتر آن در جامعه باشيم.
حضرت آيت الله العظمي صافي با انتقاد از سست شدن بعضي از ارزش‌هاي انقلاب اسلامي در بين برخي از مسئولين افزودند: همه ما مسلمان هستيم و هميشه بايد به دنبال دستورات الهي باشيم و نگذاريم منكرات در جامعه زياد شود. متاسفانه گاهي ديده مي‌شود منكرات در جامعه افزايش مي‌يابد و بي‌بندوباري در جامعه ترويج داده مي‌شود و برخي به دعواهاي غيراخلاقي مي‌پردازند. همه بايد به دنبال عمل به دستورات و تعليمات اسلام باشند و بدانيد كه اسم شيعه را بايد تا زمان ظهور حضرت ولي عصرعجل الله تعالي فرجه الشريف گرامي بداريم.
در ابتداي ديدار سردار مهدي مهدوي نژاد ضمن عرض تسليت شهادت جمعي از پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، گزارشي از فعاليت‌ها و برنامه‌هاي سپاه علي بن ابيطالب عليه السلام قم خدمت معظم له ارائه نمود.

 

موضوع:

يكشنبه / 22 آبان / 1390