وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله ربّ العالمين و الصلوة و السلام علی سيّدنا و نبيّنا حبيب إله العالمين أبي القاسم محمّد و آله الطاهرين سيّما بقية الله في الأرضين. «الفقهاء حصون الإسلام» السلام عليکم و رحمةالله سخن درباره شخصيّتي است که صاحب...
جمعه: 31 / 01 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار جمعي از سپاهيان:
درخشندگي اسلام به ولايت اميرالمومنين عليه السلام و احياي دين است.

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح روز سه شنبه 17/8/90 جمعي از رؤساي دفاتر نمايندگي ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و جمعي از پرسنل سپاه را به حضور پذيرفتند.

معظم له در اين ديدار با تبريك اعياد فرخنده غدير و قربان فرمودند: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و نيروهاي مسلح در اين شرايط موجب شده است تا شكوه، عزت و عظمت بيشتري براي اسلام،‌ انقلاب، نظام و مملكت اسلامي ما فراهم شود.
ايشان با تأكيد بر ضرورت حضور روحانيت در همه‌ي ارگان‌ها و سازمان‌ها افزودند: حضوري كه روحانيت در نيروهاي مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و ديگر نهادها پيدا كرده بسيار مغتنم است و فوائد و بركات فراواني دارد و بايد از اين فرصت بهترين استفاده‌ را برد.
مرجع تقليد شيعيان جهان ادامه دادند: وجود روحانيت در نيروهاي مسلح همچون سپاه پاسداران انقلاب اسلامي سبب شده تا خط اوليه انقلاب حفظ بماند و ما در راه دين، ‌اسلام و ولايت ثابت بمانيم و جلوتر برويم و بايد اين خط تا پايان حفظ بماند.
ايشان تصريح كردند: امروز نيروهاي مسلح همچنان كه به سلاح ظاهري مسلح هستند، بايد خود را به نيروي معنوي و ايمان مسلح كنند و در صورتي كه اين دو توأمان در نيروهاي مسلح ما وجود داشته باشد، در موقع عمل با مشكل روبه‌رو نمي‌شويم.

حضرت آيت‌الله العظمي صافي بيان داشتند: اين سلاح معنوي و ايماني است كه همه را در دفاع از كشور بسيج مي‌كند و اين ايمان به خدا و علاقه به قرآن،‌ احكام ديني و مكتب اهل بيت عليهم السلام است كه سبب عزت مسلمانان در جهان شده است.
ايشان با استشهاد به آيه‌اي از قرآن كريم يادآور شدند: اگر سلاح ايمان در نيروهاي مسلح ما هميشه وجود داشته باشد، توطئه دشمنان به جايي نمي‌رسد و در كارشان با شكست روبه‌رو خواهند شد و براي مسلمانان شكستي نخواهد بود؛ زيرا كساني كه به خدا ايمان داشته و به دنبال احياي كلمه دين هستند و امر به معروف و نهي از منكر مي‌كنند، خداوند نصرت و پيروزي آن‌ها را تضمين كرده است.
مرجع تقليد شيعيان جهان با بيان اينكه «امروز مملكت اسلامي ما بايد به همان سنت‌هاي اسلامي خود پايبند بماند» اظهار داشتند: درخشندگي اسلام به ولايت اميرالمومنين عليه السلام و احياي كلمه دين است و همه بايد نسبت به احكام ديني حساس باشيم.
معظم له به اهداف تاسيس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اشاره كردند و افزودند: سپاه از همان ابتدا با هدف نگه داشتن مقاصد اسلام و حفظ هويت اسلامي تاسيس شد و امروز نيز بايد همان اهداف را دنبال كند؛ البته وظايف ديگري هم بر عهده آن‌ها سپرده شده است، اما وظيفه اصلي آن همان حفاظت از هويت ديني و مانع از خدشه‌دار شدن اين هويت است.
ايشان با انتقاد از بعضي از مطالب منتشره در نشريات بيان داشتند: متاسفانه گاهي مطالبي در برخي مجلات منتشر مي‌شود كه هويت اسلامي را زير سوال مي‌برد. هرچند آن مطالب هيچ ارزشي ندارند ولي نبايد اجازه داد چنين مطالبي عليه هويت اسلامي منتشر شود.
معظم له با اشاره به مسئوليت‌ خطير سپاه پاسداران انقلاب اسلامي افزودند: پاسداران عزيز بايد مراقب باشند و بدانند كه مسؤوليت سنگيني بردوش دارند كه نبايد به راحتي از اين مسؤوليت بگذرند و به دفاع از اسلام و شعائر اسلامي همچون امر به معروف و نهي از منكر بپردازند.
حضرت آيت‌الله صافي گلپايگاني به پاداشتن شعائر اسلامي را منحصر به سپاه پاسداران ندانستند و اظهار كردند: همه بايد در هر مسؤوليتي هستند چه در رسانه ملي، روزنامه‌ها، آموزش و پرورش، وزارتخانه‌ها، بازاريان، ادارات و درون خانه به اين شعائر اهتمام داشته باشند و همه جا بايد اسلام حفظ شود.
 

موضوع:

چهارشنبه / 18 آبان / 1390