وریز وجوهات
السّلام علیک یا موُسَی بنَ جَعفَرٍ اَیُّهَا الکاظِمُ یَابنَ رَسوُلِ اللّهِ به مناسبت سالروزشهادت جانسوز باب الحوائج، حضرت موسی بن جعفر علیهماالسلام و وفات پدر بزرگوار امیرالمؤمنین علیه‌‌‌‌ السلام، حضرت ابوطالب علیه السلام؛ مجلس سوگواری و عزاداری...
پنجشنبه: 6 / 02 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي:
وظيفه اصلي نظام، تبليغ معارف اهل بيت عليهم‌السلام است.

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح روز پنج‌شنبه 12/8/1390 آقاي دكتر خرمشاد رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و معاونان ايشان را به حضور پذيرفتند.
معظم له در اين ديدار با اشاره به تحولات اخير در كشورهاي منطقه، به ويژه مصر اظهار داشتند: ما نمي توانيم نسبت به تحولات رخ داده شده در مصر بي‌تفاوت باشيم؛ زيرا اين كشور از مراكزي است كه از قديم محب و دوستدار اهل بيت عليهم السلام بوده‌اند و مشاهد مهمي كه در آنجا است، اين مدعا را ثابت مي‌كند. بايد ارتباط با اين كشورها را تقويت كنيم و از اختلافات جزئي پرهيز كنيم.
ايشان با يادآوري نقشه‌هاي استعمار براي منطقه بعد از بيداري اسلامي فرمودند: امروز استعمارگران با وجود بيداري اسلامي كه رخ داده به دنبال اسلام زدايي هستند؛ ما بايد هوشيار باشيم تا خداي نكرده ملت‌هاي مسلمان را منحرف نكنند.
معظم له ادامه دادند: بايد هويت اصيل خودمان را حفظ و آن را به دنيا عرضه بداريم؛ زيرا تشنگان معارف حقيقي اين حقيقت را خواهند پذيرفت.

مرجع تقليد شيعيان جهان با اشاره به ضرورت تربيت مبلغان ديني جهت تبليغ معارف اسلامي در حوزه بين الملل فرمودند: تبليغ در اين حوزه راهكارهاي خاص خود را دارد و از رشته‌هاي مختلفي برخوردار است. ‌افراد با بصيرت و هوشيار و آشنا به مكتب اهل بيت عليهم السلام را شناسايي و آن‌ها را متناسب با نيازهاي كشورهاي مختلف تربيت و اعزام كنيد.

ايشان با بيان اينكه هرچه در اين حيطه كار شود باز كم است ادامه دادند: توجه به تبليغ بين المللي و اعزام مبلغان به كشورهاي مختلف امري ضروري است و هر چه در اين حوزه سرمايه‌گذاري و هزينه شود باز هم اندك است؛ زيرا سرمايه علمي و فرهنگي شيعه و اهل بيت عليهم السلام فوق العاده است و هيچ مكتبي چنين سرمايه‌اي را ندارد.
معظم له افزودند: اگر در ترويج و تبليغ مكتب اهل بيت عليهم السلام در كشورهاي مختلف، موفق باشيم، كساني كه بدون علم و آگاهي با شيعه مخالفت مي‌كنند متوجه اشتباهاتشان خواهند شد و دشمنان ما كاهش خواهد يافت.
معظم له در بخش ديگري از سخنان خود در اين ديدار، تبليغ در حوزه بين المللي را مهم برشمردند و اظهار داشتند: گزارشي كه در خصوص برنامه‌ها و فعاليت‌هاي اين سازمان در جهت ترويج و تبليغ معارف اهل بيت عليهم السلام ارائه داديد، اميدوار كننده و خوشحال كننده بود.
ايشان با تأكيد بر ضرورت تبليغ معارف اهل بيت عليهم السلام در تمام دنيا افزودند: فعاليت‌هاي شما در خصوص تبليغ معارف اهل بيت عليهم السلام در حوزه‌ي بين الملل، به يقين از برگزاري جلسات سخنراني برخي افراد، كه تلاش مي‌كنند مردم را از اسلام و نظام نااميد كنند، مؤثر و مفيدتر‌ خواهد بود و مردم نيز در جهت همكاري و همياري شما كوتاهي نخواهند كرد.
معظم له ادامه دادند: تبليغ معارف اهل بيت عليهم السلام در سطح جهاني براي مردم ارزشمند‌تر از برگزاري بعضي اجلاسيه‌ها و همايش‌هايي است كه در داخل كشور انجام مي‌شود و محتواي چنداني ندارد.
مرجع تقليد شيعيان جهان خاستگاه نظام جمهوري اسلامي ايران را معارف و تعليمات اهل بيت عليهم السلام دانستند و فرمودند: هويت نظام به تبليغ معارف اهل بيت عليهم السلام است؛ ‌اگر خداي نكرده ارزش‌هاي اسلامي در كشور ضعيف شود، ما عقب خواهيم افتاد و ساسيت خارجي ما بايد براساس همين الگو و رفتار اسلامي و تبليغ معارف ديني در جهان تبيين شود.
ايشان افزودند: سياست، ديانت و نظام ما براساس پيروي از مكتب اهل بيت عليهم السلام و معارف اسلامي تبيين شده است.
معظم له اقبال و تمايل مردم دنيا را به دين اسلام و فرهنگ غني شيعه يادآور شدند و افزودند: بايد فرهنگ اصيل شيعي در جهان فراگير شود و همه با آن آشنا شوند و اين وظيفه بزرگ برعهده سازمان فرهنگ و ارتباطات است كه نبايد هرگز از اين وظيفه خطير غفلت كند.
حضرت آيت الله العظمي صافي در پايان ضمن تقدير و تشكر از مبلغين فرهنگ اهل بيت عليهم اسلام در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، براي همه آنان دعا كردند.
در ابتداي اين ديدار جناب آقاي دكتر خرمشاد رياست محترم اين سازمان گزارش مبسوطي از برنامه‌ها و فعاليت‌هاي اين سازمان خدمت معظم له ارائه كرد.
 

موضوع:

پنجشنبه / 12 آبان / 1390