وریز وجوهات
السّلام علیک یا موُسَی بنَ جَعفَرٍ اَیُّهَا الکاظِمُ یَابنَ رَسوُلِ اللّهِ به مناسبت سالروزشهادت جانسوز باب الحوائج، حضرت موسی بن جعفر علیهماالسلام و وفات پدر بزرگوار امیرالمؤمنین علیه‌‌‌‌ السلام، حضرت ابوطالب علیه السلام؛ مجلس سوگواری و عزاداری...
جمعه: 31 / 01 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آیت الله العظمی صافی در دیدار مسئولان صدا و سیمای مركز قم:
صدا و سيما بايد جامعه را به طرف خداوند متعال سوق دهد.( به همراه متن كامل بيانات معظم له)

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح روز چهارشنبه 7/10/1390 مدير و معاونان بخش‌هاي مختلف صدا و سيماي مركز قم را به حضور پذيرفتند.
معظم له در اين ديدار با اشاره به فعاليت‌هاي فراگير صدا و سيما فرمودند: صدا و سيما، مدرسه و دانشگاه بزرگ و عظيمي است و بايد طوري باشد كه مردم را بسازد، و جامعه را به طرف خداوند متعال سوق دهد.
مرجع تقليد شيعيان جهان با اشاره به نقش بي‌بديل صدا و سيما در اثرگذاري بر مردم اظهار داشتند: نهادي نيست كه با عقايد و افكار و اخلاق مردم، مثل صدا و سيما ارتباط مستقيم داشته و اثرگذار باشد و اگر اين مركز درست كار كند، خيلي از نواقص و نقاط ضعفي كه در جامعه وجود دارد برطرف مي‌شود.

معظم له وظيفه و مسئوليت مديران و برنامه‌ريزان صدا و سيما را بسيار خطير ارزيابي كردند و فرمودند: هر چه روي برنامه‌هاي صدا و سيما كار شود و مسئولان آن اهتمام داشته باشند، واقعاً سزاوار است. از طرف ديگر اگر مسامحه هم باشد، كم آن هم بسيار زيانبار و خطرناك است.

ايشان ضمن ابراز تأسف از برخي برنامه‌هاي صدا و سيما به مسئولان تذكر دادند: بايد همه مواظب باشيم و اين موقوف به اين است كه از صدر تا ذيل، همه احساس مسئوليت كنند و هدفشان اجراي دستورات و معارف اهل بيت عليهم السلام، اخلاق اسلامي، استقلال و مبارزه با غرب‌گرايي، و نيز مبارزه با آن‌هايي كه اسلام‌زدايي مي‌كنند، باشد.
حضرت آيت الله العظمي صافي در بخش ديگري از بيانات خويش با تأكيد بر حفظ و پاسداري از ارزش‌هاي اسلام و انقلاب افزودند: فرهنگ اختلاط و عدم تفكيك جنسيتي در جامعه، فرهنگ غير اسلامي است. فرهنگ ما غير از اين فرهنگ است؛ فرهنگ ما، فرهنگ قرآن است، فرهنگ اسلام است، فرهنگ «وَ إِذَا سَأَلْتُمُوهُنَّ مَتَاعاً فَاسْأَلُوهُنَّ مِنْ وَرَاءِ حِجَابٍ » است.
معظم له در پايان ضمن آرزوي موفقيت براي همه‌ي خدمتگزاران به اسلام اظهار داشتند: اميدوارم همه موفق باشيد و بتوانيد در اين شرايط، طوري عمل كنيد كه موجب شوكت نظام اسلامي در خارج و داخل شود و برنامه‌هايي بسازيد كه به مردم روح و نشاط اسلامي بدهد
در ابتداي اين ديدار، مدير صدا و سيماي مركز قم، گزارشي از فعاليت‌هاي اين مركز ارائه، و آمادگي خود را جهت انجام دستورات مراجع معظم تقليد اعلام نمودند.

موضوع:

پنجشنبه / 8 دى / 1390