وریز وجوهات
مشهد مقدس همزمان با سالروز شهادت امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب علیه‌السلام، سراسر اندوه و اشک بود.   هیئات و دسته‌های بزرگ عزاداری و جمعیت چند هزار نفری دوستداران و شیعیان امیرالمومنین علی علیه‌السلام با چشمانی اشکبار و قلوبی...
شنبه: 1397/04/2 - (السبت:9/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
بیانات مهم و توصیه‌های حضرت آیت الله العظمی صافی به روحانیون و مسئولین در آستانه‌ی ماه محرم الحرام حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار روحانيون عقيدتي ارتش:
روحانيت بايد با اخلاق اسلامي مردم را به خود جذب نمايد.

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح روز سه شنبه 1/9/1390 جمعي از روحانيون و مسئولين عقيدتي سياسي ارتش جمهوري اسلامي ايران را به حضور پذيرفتند.
معظم له در اين ديدار فرمودند: امروز پيشرفت‌هايي كه در نيروهاي مسلح داشته‌ايم نسبت به گذشته بسيار متفاوت است و اين پيشرفت‌ها در سايه روحيه خودباوري و خدامحوري صورت گرفته است و توانسته‌ايم سنگرها را يكي پس از ديگري فتح كنيم و به اين نقطه موفقيت آميز برسيم.
ايشان افزودند: ‌با توجه به اين كه نيروهاي مسلح خود را لشكر امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف معرفي مي‌كنند، بايد در پاسداري از حريم ولايت ، احكام اسلامي و مرزهاي جمهوري اسلامي هميشه آماده باشند و دشمنان هميشه در حالت رعب و وحشت باشند.
مرجع تقليد شيعيان جهان ادامه دادند: اگر روحيه خودباوري و اعتقاد به خدا در ميان نيروهاي مسلح ما نبود، ما هرگز استقلال پيدا نمي‌كرديم و همين روحيه سبب عدم وابستگي ما به بيگانگان شده است و مردم ما نيز به همين منظور در حمايت از احكام اسلام و در دفاع از شريعت به ميدان آمدند و پيروزي انقلاب اسلامي را رقم زدند و بايد اين سربلندي براي هميشه حفظ بماند.
ايشان تاكيد كردند: علاقه مردم به مكتب اسلام و تنفر آنان از رژيم استبدادي سبب شد تا انقلاب اسلامي بوجود بياييد و اين افتخار در جهان براي ايران اسلامي به ثبت برسد، كه ملت‌هاي جهان نيز به همين واسطه بيدار شدند و ما هر روز شاهد بيداري در نقاط مختلف جهان هستيم.

حضرت آيت‌الله العظمي صافي در بخش ديگري از سخنان خود فرمودند: حضور روحانيت در نيروهاي مسلح بسيار مهم است و همين حضور باعت تقويت باورها و اعتقادات ديني عزيزان ارتشي و سپاهي شده است كه استقامت و ايمان را به نيروهاي مسلح آموزش مي‌دهند و سبب شده ارتش و سپاه داراي استقلال فكري و روحي باشند.
معظم له يادآور شدند: حضور روحانيت در نيروهاي مسلح، مايه قوت و مانع نقاط ضعف مي‌شود؛ وقتي روحانيت در جايي حضور دارد، بسياري از ضعف‌ها به واسطه اين حضور پنهان و قوت‌ها خودنمايي مي‌كنند؛ زيرا وجود روحانيت آثار و بركات فراواني در جامعه دارد. وجود روحانيت در نيروهاي مسلح سبب شده تا هويت ديني و جمهوري اسلامي تاكنون حفظ شود. روحانيان هم بايد قدر اين فرصت‌ها را بدانند و با رفتار و كردار خود باعث جذب بيشتر افراد به خود شوند، زيرا رفتار درست و اخلاق حميده آنان بسيار تاثير گذار است.
ايشان تاكيد كردند:‌روحانيون وظيفه بسيار سنگيني بر دوش دارند و بايد با محبت نيروهاي سپاه و ارتش را به خود جذب كنند، به گونه‌اي كه عزيزان شيفته روحانيت شوند نه اينكه روحانيت را تحميل بر خود بدانند. حضرت رسول اكرم صلي الله عليه و اله وسلم را الگوي عملي خود قرار دهيد و به ارزش‌هاي اخلاقي بسيار پايبند باشيد.
معظم له با تلاوت آيه‌ي 159 سوره آل عمران « فَبِمَا رَحْمَةٍ مِّنَ اللّهِ لِنتَ لَهُمْ وَلَوْ كُنتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لاَنفَضُّواْ مِنْ حَوْلِكَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَشَاوِرْهُمْ فِي الأَمْرِ فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَكِّلِينَ» اظهار داشتند: آنچه باعث شد تا پيامبر اكرم صلي الله عليه و اله و سلم در دعوت خود موفقيت كسب كند، همين روش اخلاقي ايشان بود و توانستند حكومت تشكيل دهند و مردم را به نظامات ديني ملتزم كنند، پيغمبر در برابر بي‌ادبي‌ها بسيار صبر و تحمل داشتند، اگر سعه‌ي صدر نداشت و بداخلاقي مي‌كرد بسياري از مردم از او دور مي‌شدند.
ايشان خطاب به روحانيون تصريح كردند: شما عزيزان روحاني كه در نيروهاي مسلح قرار داريد، طوري برخورد كنيد كه همه عاشق و مشتاق حضور شما باشند؛ برادري مهربان براي آنان باشيد.
حضرت آيت‌الله صافي گلپايگاني افزودند: نيروهاي مسلح را طوري تربيت كنيد كه وجودشان براي اسلام مفيد باشد تا آن‌ها هميشه در برابر دشمنان آماده واز حدود و ثغور اسلامي به خوبي دفاع كنند.طوري رفتار كنيد كه همه به شما اعتماد كنند و نسبت به كل روحانيت خوش بين شوند؛ شما نماينده روحانيت در نيروهاي مسلح هستيد.
معظم با توجه به نزديكي ايام محرم، با تسليت ماه محرم اظهار داشتند: تمامي بركات و موفقيت‌هاي ما در سايه ماه محرم بدست آمده است و بايد قدردان آن باشيم.
ايشان محرم را بهترين فرصت تبليغي عنوان كردند و فرمودند: بركاتي كه اين ماه براي شيعيان و بشريت دارد، غير قابل تصور است و از گذشته تاكنون اين بركات براي مردم نازل شده است و ما بايد بهره لازم و كافي را از اين ماه ببريم.
اين مرجع تقليد، محرم را دانشگاه بزرگ براي تربيت انسان‌هاي بزرگ دانستند و افزودند: كلاس‌هاي اين دانشگاه از ابتداي محرم آغاز و تا پايان ماه ادامه دارد و تربيت شدگان اين ماه در برابر هجمه‌هاي شيطان مقاوم مي‌شوند.
حضرت آيت الله العظمي صافي افزودند: خوشبختانه تاسوعا و عاشورا نورانيت دائمي دارند و از گذشته تاكنون دشمنان در تلاش بوده‌اند تا اين نور را خاموش كنند؛ در حالي كه نور خدا هرگز خاموش شدني نيست و كسي نمي‌تواند به مبارزه با آن بپردازد.
ايشان تاكيد كردند: زماني بود كه مانع برگزاري مجالس عزاي امام حسين عليه السلام مي‌شدند، اما اينك اين نام حسين عليه السلام است كه در سراسر جهان برافراشته شده است و هيچ مكاني در ماه محرم بدون نام اباعبدالله عليه السلام وجود ندارد.
معظم له ادامه دادند: امروز وظيفه داريم همه حافظ اهداف عاشورا در اين پهناي گيتي باشيم و بايد تا ظهور حضرت ولي‌عصر عجل الله تعالي فرجه شريف اين رشته ولايت ادامه داشته باشد.
 

موضوع:

چهارشنبه / 2 آذر / 1390