وریز وجوهات
▪️العلماء باقون ما بقی الدهر ▪️   از ماتم ارتحال شخصیتی بزرگ، فقیهی عالیقدر و مرجعی ولایی، که در خدمت به اسلام و تلاش در اعلای کلمه دین و امر به معروف و نهی از منکر و در یک کلمه‌ی جامع، نوکری خالص به آقایش حضرت بقیة مولانا المهدی ارواح...
يكشنبه: 30 / 07 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
ديدار سفير تركيه در ايران با حضرت آيت الله العظمي صافي

سفير تركيه در ايران، صبح دوشنبه 30/8/1390 با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار و گفتگو كرد.
سفير تركيه در اين مراسم كه به صورت خصوصي برگزار شد، ضمن ابراز علاقه به مردم ايران و روحانيت شيعه، خواهان افزايش روابط بين دو كشور در همه‌ي سطوح شد.
حضرت آيت الله العظمي صافي نيز در اين ديدار با ابراز همدردي با مردم مسلمان تركيه در حادثه زلزله اخير فرمودند: همه ما، هم‌درد و شريك غم مردم تركيه هستيم.
ايشان با اشاره به گسترش اسلامخواهي در مردم تركيه اظهار داشتند: بسيار خوشحال هستيم كه مردم تركيه به اسلام توجه خاصي پيدا كرده‌اند و اين براي كشورهاي اسلامي و منطقه حائز اهميت است.
معظم له به وجود برخي آثار اسلامي از جمله مساجد از قرن اول هجري در اين كشور اشاره كردند و افزودند: اميد است كه كشورهاي مسلمان به خصوص دو كشور دوست و همسايه ايران و تركيه ارتباطات بيشتري با يكديگر داشته باشند و مطمئناً افزايش اين ارتباطات نتايج و ثمرات بسيار خوبي براي جوامع اسلامي خواهد داشت.
مرجع تقليد شيعيان جهان، ضمن تقدير از مواضع نخست‌وزير تركيه نسبت به اهل بيت پيامبر عليهم السلام در مراسم عاشورا اظهار داشتند: اميدواريم كه به بركت توجه به اهل بيت عليهم السلام راه پيشرفت و ترقي براي مردم اين كشور بيش از پيش گشوده شود و ما از موفقيت‌ و پيشرفت مسلمانان، در هرجايي كه باشند خوشحال خواهيم شد.
معظم له در اين ديدار مطالب مهم ديگري را نيز بيان فرمودند.

 

اخباردیدارها