وریز وجوهات
مشهد مقدس همزمان با سالروز شهادت امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب علیه‌السلام، سراسر اندوه و اشک بود.   هیئات و دسته‌های بزرگ عزاداری و جمعیت چند هزار نفری دوستداران و شیعیان امیرالمومنین علی علیه‌السلام با چشمانی اشکبار و قلوبی...
شنبه: 1397/04/2 - (السبت:9/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
ديدار جمعي از مسلمانان كشورهاي حوزه‌ي بالكان با حضرت آيت الله العظمي صافي

جمعي از مسلمانان كشورهاي صربستان و بوسني و هرزگوين كه جهت آموزش معارف اسلامي به شهر مقدس قم آمده‌اند، صبح امروز دوشنبه 26/10/1390 با حضور در دفتر حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار كردند.
در اين ديدار معظم له ضمن ابراز خوشحالي از حضور مسلمان ديگر كشورها در شهر مقدس قم و در حوزه علميه فرمودند: من نسبت به مسلمانان بالكان از قديم ارادت دارم و از هفتاد سال پيش نسبت به مشكلات و سختي‌هاي كه اين مسلمانان داشتند، ابراز همدردي مي‌كردم و هميشه پيگير وضعيت و مشكلات مسلمانان اين مرز و بوم بودم. اين گونه نبوده كه ما نسبت به شما بي‌تفاوت باشيم و يا آن را فراموش كنيم.
معظم له با تأكيد بر اهميت كسب معارف اسلامي افزودند: الحمدالله اين روابطي كه بين بوسني و شهر مقدس قم و جمهوري اسلامي برقرار شده است و شما اين توفيق را پيدا كرده‌ايد تا به شهر مقدس قم بياييد و معارف اسلامي را بياموزيد، فرصت بسيار مغتنم و ارزشمندي است كه بايد قدردان اين فرصت‌ها و موقعيت‌ها باشيد و بي‌تفاوت از كنار آن نگذريد.

ايشان به اتحاد و همدلي مسلمانان جهان اشاره كردند و آن را رمز موفقيت جوامع اسلامي دانستند و اظهار داشتند: همه مسلمانان با هم برادر هستند و تفاوتي ندارند. امروز آنچه كه براي مسلمانان جهان با اهميت است مسأله شناختن دين اسلام و آشنايي بيشتر با پيام‌هاي قرآن مجيد و معارف اهل بيت عليهم السلام است.
مرجع تقليد شيعيان جهان ادامه دادند: نقطه مركزي و اشتراك همه مسلمانان جهان، وحدت حول محور قرآن و ولايت ائمه اطهار عليهم السلام است و اميدواريم همه حول اين محور بزرگ گام برداريم تا انشاء الله مسلمانان در جهان، عزت و سرافرازي خود را بازيابند.
حضرت آيت الله العظمي صافي به بيداري اسلامي در جهان اسلام اشاره كردند و افزودند:‌ بيداري اسلامي مسلمانان در كشورهاي اسلامي سرآغازي براي حاكميت واقعي احكام اسلام در جهان و به خصوص در كشورهاي اسلامي است كه اميدوارم همه با وحدت و يكپارچگي، اتحاد كلمه، بصيرت كامل و نيز شناخت اهداف دشمن بتوانند در اين راهي كه انتخاب نموده‌اند پيروز و سربلند شوند.
مرجع تقليد شيعيان جهان ضمن تقدير و تشكر از مردم شبه جزيره بالكان، كه در راه حفظ دين سختي‌هاي بسياري را متحمّل شدند، افزودند: من مي‌دانم كه شما در استقامت امر دين موقعيت شاياني داشتيد و مشكلات فراواني را در دوران گذشته تحمل كرديد و دشمنان اسلام با شما مخالفت‌ها و معارضات فراواني داشتند؛ اما با استقامت و پايداري كه شما از خود نشان داديد، توانستيد به اين پيروزي مهم و با ارزش دست يابيد.
ايشان ادامه دادند:‌ شما عزيزان توانستيد در برابر تمامي ناملايمت‌ها، به دستورات اسلام و قرآن عمل كنيد و بنده از اين مقاومت و پايداري شما تقدير مي‌كنم.
معظم له در پايان بيانات خويش اظهار داشتند: اميدواريم هميشه موفق و مؤيد باشيد و براي شما دعا مي‌كنم كه در خط اسلام و قرآن ثابت قدم بمانيد و مردم بالكان روز به روز در ترقي و پيشرفت باشند.
 

موضوع:

دوشنبه / 26 دى / 1390