وریز وجوهات
روز یکشنبه 17 جمادی الأولی 1439 هـ.ق، مدیرکل و معاونان کمیته امداد استان قم با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف، از توصیه‌های معظّم‌له بهره‌مند شدند. در ابتدای این دیدار، آقای میر شکار مدیر کل کمیته امداد استان...
دوشنبه: 7 / 12 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
بيانات حضرت آيت الله العظمي صافي در جمع معتكفين مسجد گوهرشاد در مشهد مقدس

مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي روز چهارشنبه 25/5/1391 در اجتماع يك هزار نفري معتكفين در مسجد جامع گوهرشاد، در جوار مضجع شريف حضرت ثامن الحجج علي بن موسي الرضا عليه السلام حضور يافتند و براي آنان سخنان مبسوطي ايراد فرمودند.
حضور اين مرجع بزرگ در جمع اعتكاف كنندگان كه تأثير بسيار زيادي در آن گذاشته بود و با حالت شوق و اشتياق خاصي اين مرجع بزرگوار را مانند نگيني در ميان گرفته بودند غير قابل وصف مي‌باشد.
حضرت آيت الله العظمي صافي بعد از عرض ادب و سلام به پيشگاه مقدس حضرت امام رضا عليه السلام فرمودند: احساسي كه بنده در جمع شما روزه‌داران معتكف دارم، هرگز قابل توصيف نيست. من به چهره‌ي نوراني شما عزيزان كه نگاه مي‌كنم بسيار لذت مي‌برم و اين حضور را ذخيره بزرگ در روز قيامت براي خود مي‌دانم.
معظم له با توجه برنامه‌هاي انسان‌ساز دين مقدس اسلام فرمودند: اين مراسم و امثال آن دليل بر جامعيت دين اسلام است كه براي ترفيع روح و روان انسان هم برنامه‌هاي گوناگوني دارد كه همه مطابق با فطرت سليم انساني و مطابق با احتياجات بشريت به آنها مي‌باشد.
ايشان ادامه دادند: انساني كه در كارهاي دنيايي خود غرق شده است و خسته از ناملايمات زندگي است، چند روزي او را به خلوت با خداي خود و انس با پروردگار دعوت مي‌كند كه در آن با تفكر صحيح، برنامه‌هاي آينده‌ي خود را رنگ و بوي خدائي دهد و نسبت به كارهاي گذشته‌ي خود تجديدنظر نموده و از خداوند قادر متعال مدد و كمك بگيرد.

مرجع تقليد شيعيان جهان افزودند: يكي از اين برنامه‌هاي مهم اعتكاف و دعا مي‌باشد كه ارتباط مخلوق را با خالق خود برقرار نموده و خود را در ضيافت خاص الهي مي‌بيند. از اين فرصت‌ها كمال استفاده را ببريد و از دعاهاي وارده بخصوص دعاي ابوحمزه ثمالي كه سرتاسر معرفت و درس زندگي مي‌باشد،‌ بهره ببريد.
معظم له در ادامه اظهار داشتند: من خود افتخار مي‌كنم كه اگر براي معتكفين خادم بودم و اي كاش مي‌توانستم به شما خدمت كنم و از اين حال و هواي روحاني و معنوي اعتكاف بهره مي‌بردم. براي همه مسلمانان و مستضعفان دعا كنيد و از خداوند متعال فرج آقا امام زمان عليه السلام را بخواهيد تا مشكلات جوامع اسلامي برطرف شود و خودتان هم با آن حضرت تجديد عهد نماييد كه سرباز خوبي براي ايشان باشيد و از حضرت علي بن موسي الرضا عليه السلام كه در اين مكان مقدس در جوار آن حضرت معتكف شده‌ايد،‌استمداد بجوئيد و از ايشان بخواهيد كه از علوم و معارف نوراني آن حضرت استفاده نموده و مشمول لطف و عنايت خاصه ايشان باشيد.
من هم صميمانه و خاضعانه از همه شما ملتمس دعا هستم.
موفق و مؤيد باشيد.

 

موضوع:

جمعه / 27 مرداد / 1391