وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحيم «لَقَدْ مَنَّ اللهُ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ إِذْ بَعَثَ فِيهِمْ رَسُولاً مِنْ أَنْفُسِهِمْ يتْلُوا عَلَيهِمْ آياتِهِ وَ يزَكِّيهِمْ وَ يعَلِّمُهُمُ الْكِتَابَ وَ الْحِكْمَةَ وَ إِنْ كَانُوا مِنْ قَبْلُ لَفِي ضَلاَلٍ مُبِينٍ»...
پنجشنبه: 30 / 01 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آیت الله العظمی صافی در دیدار دکتر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی:
همت بلند دانشمندان ما باعث افتخار و عظمت اسلام و مملكت است.

صبح امروز پنج‌شنبه 28م آذرماه 1392 آقاي دكتر صالحي رئيس سازمان انرژي اتمي و معاونان ايشان با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار و گفتگو كردند
در ابتداي اين ديدار دكتر صالحي گزارشي از فعاليت‌ها و برنامه‌هاي سازمان انرژي اتمي، توافقنامه‌ي ژنو و سياست‌هاي ايران در اين گفتگوها را ارائه كرد.
حضرت آيت الله العظمي صافي نيز با تقدير و تشكر از دلسوزي‌ها و زحماتي كه تيم مذاكره كننده‌ي هسته‌اي ايران و مسئولين سازمان انرژي اتمي ايران كشيده اند فرمودند: در عالَم سياست هر كشوري منافع خودش را جستجو مي‌كند و بايد با سياست و تدبير در پي كسب منافع كشور خودمان باشيم. ما نبايد از آنها انتظاري جز اين داشته باشيم بلكه بايد حقوق ملت خود را پيگيري نماييم.
ايشان ادامه دادند: در مذاكره اينطور نيست كه بگوييم شرايط بايد صد در صد به نفع ما شود و ما بايد اطمينان و اعتماد پيدا كنيم و بايد جوري حركت كنيم كه مردم دنيا متوجه موضع برحق ما شوند و در مقام تعامل با آنها بتوانيم حرفمان را با مردم دنيا بزنيم.
معظم له با ذكر اين نكته كه ما با كسي لجاجت و عناد نداريم اظهار داشتند: بايد در مذاكرات، به افكار عمومي دنيا بفهمانيم كه حق با ماست و نمي‌خواهيم حق ديگري را پايمال كنيم بلكه مي‌خواهيم فقط از حقوق ملت خودمان دفاع كنيم.

مرجع تقليد شيعيان جهان به بعضي از شواهد تاريخي و تصرف بخش‌هايي از ايران توسط كشورهاي بيگانه در طول تاريخ اشاره كردند و افزودند: هرچند بسياري از گرفتاري‌هاي امروز ما ريشه در تاريخ و گذشته دارند و براي امروز ما نيست ولي تاريخ نشان داده است كه هميشه خداوند شرايطي را فراهم آورده است كه اين مملكت از بحران‌ها نجات پيدا كرده است و حالا هم همينطور است كه اميدوارم كه با تدبير و درايت مسئولين، مشكلات فعلي نيز با سربلندي ملت ايران پشت سرگذاشته شود.
ايشان به مشكلات و مصايبي كه بعضي از كشورهاي اسلامي با آنها دست به گريبان هستند اشاره كردند و افزودند: ما بايد به گونه‌اي عمل كنيم كه دچار مشكلات و گرفتاري‌هاي اينچنيني نشويم و بتوانيم مقاصد بلند اسلامي خود را پياده كنيم.
معظم له همچنين فرمودند: همّت بلند دانشمندان و اساتيدهسته‌اي ما باعث افتخار مملكت و عزّت اسلام و مسلمانان است . سلام اينجانب را به همه‌ي آنها برسانيد و ما هميشه براي موفقيت همه‌ي آنها و شما دعا مي‌كنيم. هدف اصلي شما اين باشد كه با اين كارهاي خوب خودتان، قلب مقدس آقا امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف را از خود خشنود كنيد و انشاء الله دعاي آن حضرت مشمول حال شما و اين ملت بزرگ و شيعيان باشد.
حضرت آيت الله العظمي صافي در پايان فرمودند: شما با حسن نيت و توكل بر خداوند متعال و با اخلاص كارهاي خودتان را دنبال كنيد كه انشاء الله سربلندي و عزت و عظمت اسلام را در پي داشته باشد.

 

موضوع:

پنجشنبه / 28 آذر / 1392