وریز وجوهات
صبح امروز یکشنبه 26 شعبان المعظم 1439 (23 اردیبهشت 1397) جمع زیادی از مبلّغان حوزه علمیّه قم که قرار است ماه مبارک رمضان امسال تحت اشراف دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌الوارف به کشورهای مختلف از جمله برخی کشورهای اروپایی...
دوشنبه: 1397/02/31 - (الاثنين:5/رمضان/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آیت الله العظمی صافی در دیدار وزیر علوم:
فضاي دانشگاه‌ها بايد فضاي علم، اخلاق و ديانت باشد.

صبح امروز پنج‌شنبه 15 اسفند 1392 آقاي  دكتر فرجي دانا وزير علوم و معاونين ايشان، با حضور در بيت حضرت آيت‌ الله العظمي صافي با معظم له ديدار و گفتگو كردند.
در ابتداي اين ديدار آقاي دكتر فرجي دانا گزارشي درباره‌ي روند كاري وزارت علوم و آموزش عالي ارائه نمود و سپس حضرت آيت الله العظمي صافي با تشكر از ايشان و همراهانشان،‌ درباره‌ي اهميت اين بخش بزرگ فرهنگي و علمي كشور مطالبي را ايراد نمودند.
معظم له در ابتداي بياناتشان فرمودند: اهميت اين وزارت‌خانه بر كسي پوشيده نيست و شايد بتوان گفت نسبت به ساير وزارت‌خانه‌ها از جهاتي مهم‌تر مي‌باشد.
ايشان با توجه به تعداد زياد دانشجويان و اساتيد دانشگاه‌ها بيان داشتند: مسئوليت شما بسيار سنگين است و مهمترين وظيفه‌،‌ پيشرفت علمي و اخلاقي دانشجويان است كه ما همه در جنبه‌ي علمي نياز زيادي به دانشمندان داريم و هم از نظر اخلاقي و ديانت كه اين دو از هم هرگز نبايد جدا شوند.

مرجع تقليد شيعيان جهان با اشاره به حديث «اني بعثت لاتمم مكارم الاخلاق» پيامبر گرامي اسلام اظهار داشتند: هر چه در جنبه‌ي علمي جلو برويم بايداز نظر اخلاقي هم پيشرفت بيشتري داشته باشيم و همانطور كه در حديث پيامبر گرامي اسلام فرموده‌اند هدف از بعثت و رسالت اكمال و اتمام مكارم اخلاقي در جامعه‌ي ديني و انساني مي‌باشد.
معظم له ادامه دادند: امروز صاحب اصلي اين مملكت امام زمان عليه السلام است و شما بايد ايشان را از خودتان راضي و خشنود نگه داريد. اساتيد دانشگاه‌ها و مديران بايد اساتيدي دلسوز و مسلمان و مقيد به اخلاق و ديانت باشند و فضاي دانشگا‌ه‌ها بايد فضاي علم و اخلاق باشد و هركس كوتاهي كند مقصر است.
ايشان با اشاره به اينكه نسبت به عمر جوانان مسئول هستيم و نبايد وقت آنها در رشته‌هاي بدون ارزش تلف شود فرمودند: الان بايد توجه داشته باشيد كه رشته‌هايي كه از جنبه‌ي علمي و كاربردي اهميت آن بيشتر است تقويت شود و بعضي از رشته‌ها هستند كه خيلي اهميت ندارند و لزومي هم ندارد كه هزينه‌هاي زيادي براي آنها صورت پذيرد.
حضرت آيت الله العظمي صافي در پايان خطاب به مسئولين وزارت علوم فرمودند: در هر صورت سعي كنيد كه از اين فرصت‌ها به نفع جامعه و مملكت استفاده نماييد و بايد دانشگاه‌هاي ما به طرفي برود كه ديگران محتاج علم و دانش ما باشند و اين مملكت هميشه از نظر علمي سرآمد و مقدم باشد. من هم براي همه دعا مي‌كنم و موفقيت آقايان را از خداوند متعال مسئلت دارم.

 

موضوع:

پنجشنبه / 15 اسفند / 1392