وریز وجوهات
بحر عرفان عید میلاد امام عسکری است آن که شمس آسمانِ سروری است   آنکه بعد از حضرت هادی به حق متکی بر متّکای رهبری است   نام نیکویش حَسن، خُلقش حَسن پای تا سر حُسن و نیکو منظری است   الامام بن الامام بن...
دوشنبه: 1398/09/18 - (الاثنين:12/ربيع الثاني/1441)
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی در دیدار اعضای شورای نشست اساتید سطوح عالی و خارج حوزه:
استقلال حوزه هميشه بايد محفوظ باشد و هيچ قانوني نبايد آن را خدشه دار كند.

صبح شنبه 10/12/92 اعضاي شوراي مركزي اساتيد سطوح عالي و خارج حوزه، با مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار كردند.
در ابتداي اين ديدار، برخي از اساتيد محترم حاضر در جلسه، گزارشي از برنامه ها و طرح هاي آتي اين شورا ارائه دادند.
معظم له نيز با تشكّر و قدرداني از ايشان فرمودند: اميدوارم همه بتوانيم در اين دوره و زماني كه قرار گرفته ايم طوري عمل كنيم كه اسباب افتخار دين و مكتب و پيشرفت مقاصد ديني فراهم شود.
ايشان با اشاره به برخي برنامه هاي مطرح شده در اين جلسه بيان كردند: برنامه ها بايد طوري اجرا شود كه تمام اساتيد حوزه بتوانند فعاليت كنند و فضا براي همه مدرسين كه مي خواهند همكاري بكنند باز باشد.
حضرت آيت الله العظمي صافي در قسمت ديگري از رهنمودهاي خود با اشاره به لزوم حفظ استقلال حوزه افزودند: يكي از نكات مهم اين است كه در تمامي برنامه ها، استقلالي كه حوزه داشته و دارد حفظ شود و اگر كسي در اين مسير خدمتي بكند، ما هم از آنها حمايت مي كنيم.

اين مرجع عاليقدر، اهتمام به حفظ مسير سلف حوزه را لازمه كار در مسير پيشرفت دانست و فرمودند: بايد به دنبال حوزه با همان كيفيتي كه علماي بزرگ ما بر آن بودند باشيم و طوري نشود كه مسير و راهمان تغيير كند، بافت قديمي حوزه ها بايد محفوظ بماند و روش و سيره علماء بزرگوار، الگو و روش و سيره ما باشد.
معظم له يكي از نشانه هاي استقلال در حوزه ها را حضور از كشورها و مليت هاي مختلف در آن دانستند و اضافه كردند: در حوزه و مرجعيت، ملّيّت و مملكت خاصي مطرح نيست. حوزه از قديم اين طور نبوده كه فقط ايراني يا عرب باشند، بلكه از كشورهاي مختلف مانند ايران، عراق، افغانستان و ... مجتهد و مرجع تقليد داشته اند و دارند؛ و اكنون هم بايد مراقب بود از كارها و برنامه هايي كه به استقلال در حوزه ضربه مي زند جلوگيري شود.
ايشان با اشاره به اينكه صاحب اصلي حوزه ها حضرت ولي عصر عليه السلام هستند فرمودند: در تمام اهداف و سياست هايي كه براي فعاليت ها در نظر مي گيريد، رضايت و خشنودي وجود مبارك حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف را در نظر بگيريد و براي خاطر مبارك ايشان گام برداريد.
حضرت آيت الله العظمي صافي در پايان اين ديدار فرمودند: من هم نسبت به آقايان محترم اعتماد دارم و مورد تأييد مي باشند و از خداوند متعال توفيق خدمت به دين و حوزه هاي علميه را براي شما مسألت مي نمايم.

موضوع:

يكشنبه / 11 اسفند / 1392