وریز وجوهات
روز یکشنبه 17 جمادی الأولی 1439 هـ.ق، مدیرکل و معاونان کمیته امداد استان قم با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف، از توصیه‌های معظّم‌له بهره‌مند شدند. در ابتدای این دیدار، آقای میر شکار مدیر کل کمیته امداد استان...
چهارشنبه: 2 / 12 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در دیدار آیت الله مقتدایی:
عارف واقعي كسي است كه دين را تبليغ نمايد و مردم را از گمراهي نجات دهد./طلاب نبايد روحيه گوشه گيري و انزوا را به اسم عرفان براي خود انتخاب نمايد.

آيت الله مقتدايي رياست محترم شوراي مديريت حوزه هاي علميه و حجة الاسلام والمسلمين فرخ فال مدير حوزه علميه استان قم با مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله ديدار و گفتگو كردند.
در ابتداي اين ديدار، گزارش مبسوطي از سوي مدير حوزه علميه قم درباره برنامه تحصيلي طلّاب حوزه و آموزش هاي فوق برنامه و كلاس هاي اعتقادي و اخلاقي و اردوهاي تبليغي و درسي ارائه شد.
حضرت آيت الله العظمي صافي نيز از خدمات انجام شده در حوزه علميه قم، تقدير و تشكّر كردند.
ايشان با اشاره به اهميت حوزه علميه قم و برنامه آموزش اين حوزه فرمودند: اگر طلاب علوم پايه از اول با برنامه ريزي صحيح و دقيق، خوب بخوانند، موجب تقويت علمي آنها براي درس هاي بالاتر خواهد بود و لذا مديريت حوزه بايد بيشتر به دروس ابتدايي توجه داشته باشد.

معظم له خدمت انجام شده توسّط مديريت حوزه را خوب ارزيابي كردند و فرمودند: الان براي طلاب محترم امكانات بهتر از سابق است و بايد تلاش و همّت بيشتري داشته باشند.
مرجع عاليقدر با بازگوئي شرايط زمان تحصيل خود فرمودند: در آن زمان ها نه تنها تشويق نبود بلكه موانع تحصيل زياد بود و اشخاصي بودند كه به ما مي گفتند: چرا درس ديني مي خوانيد؟ زمان اين درس ها گذشته است.
حتّي بعضي از ثروتمندان نزد مرحوم والد ما آمدند و گفتند: ما حاضريم تمام امكانات تحصيلي ايشان (حقير) را فراهم كنيم و ايشان را به لندن بفرستيم تا آنجا تحصيل نمايد؛ ولي در مقابل كسي نبود كه ما را به دروس ديني تشويق نمايد، فقط مرحوم والد و بعضي از اقوام بودند كه ما را تشويق مي نمودند. خوشبختانه الان اقبال جوانان به حوزه ها زياد شده و بايد با برنامه ريزي خوب و دقيق از اين اقبال استفاده نمود.
حضرت آيت الله العظمي صافي در بخش ديگري از سخنان خود فرمودند: آنچه براي طلبه اهميت دارد اين است كه واقعاً مبلّغ اسلام  و مكتب باشد و با گوشه گيري و انزوا نمي شود دين را تبليغ نمود. عارف واقعي كسي است كه دين را تبليغ نمايد و مردم را از گمراهي نجات دهد. طلاب نبايد روحيه گوشه گيري و انزوا را به اسم عرفان براي خود انتخاب نمايند.
معظّم له در پايان ضمن تشكر مجدد از مسئولان حوزه علميه فرمودند: اميدوارم عنايات حضرت بقية الله عجّل الله تعالي فرجه الشريف شامل حال شما باشد و من براي موفقيت بيشتر شما دعا مي كنم.

 

موضوع:

سه شنبه / 6 آبان / 1393