وریز وجوهات
همزمان با فرارسیدن موسم حج و عزیمت حجاج بیت الله الحرام به سرزمین وحی، بعثه دفتر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مد ظله العالی) در مدینه منوره آغاز به کار کرد. حجاج محترم می توانند به منظور طرح سوالات شرعی خود و آگاهی از مناسک و کیفیت...
جمعه: 27 / 05 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
بيانات آيت الله العظمي صافي گلپايگاني در خصوص حوادث يمن

 

دكتر اميرعبداللّهيان معاون عربي و آفريقايي وزارت امور خارجه، امروز با مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله العالي ديدار كرد.
ايشان در ابتداي اين ديدار، گزارشي از اوضاع جاري منطقه و حوادث تجاوز عربستان به يمن ارائه داد.
معظّم له با تشكّر از ايشان و اقدامات وزارت خارجه در اين رابطه فرمودند: حوادث مهمّي كه در منطقه رخ داده است، بايد مورد بررسي دقيق قرار گيرد و با دقت كامل و تأمل زياد، اقدام مناسب را انجام داد.
ايشان با توجّه به حوادث يمن و تجاوز جنايتكارانه عربستان سعودي به مردم مظلوم و بي دفاع يمن فرمودند: چرا بايد جوامع بين المللي و بخصوص سازمان ملل در مقابل كشتار مردم بي گناه يمن بي تفاوت باشند و چرا بجاي اينكه از مظلوم دفاع كرده و داد او را از ظالم بگيرند، اين سازمان – كه وظيفه حمايت از مظلوم بي گناه و بي دفاع را دارد- عليه آنان قطعنامه صادر مي كند و در حقيقت، دست ظالم را در ادامه جنايات خود باز مي گذارد؟

آيت الله العظمي صافي گلپايگاني در ادامه بيانات خود افزودند: حكّام عربستان بايد بدانند كه اين تجاوز جنايتكارانه سرانجام خوبي براي آنان ندارد و بايد پاسخگوي اين همه قتل و غارت باشند. مردمي بي گناه؛ اعم از كودك و زن و پير و جوان به دست ظالمين جنايتكار در اين چند روز به خاك و خون افتاده اند، آيا نبايد كشورهاي عربي و جهان اسلام از آنها حمايت كنند؟
مرجع عاليقدر با اشاره به وظيفه وزارت امور خارجه افزودند: امروز مردم يمن مظلوم هستند و وظيفه اصلي وزارت خارجه كشور اين است كه با ديپلماسي قوي وارد شده و بتواند دست ظالم را از آنها كوتاه نمايد.
خوشبختانه تا به حال هم اقدامات خوبي از طرف اين وزارتخانه انجام شده و بايد اين مسير ادامه پيدا كند و مسئولان ديپلماسي كشور، تعامل با كشورهاي منطقه و جهان اسلام را سرلوحه اصلي كارهاي خود قرار دهند.
معظّم له در خاتمه براي پيروزي مردم بي دفاع يمن و مظلومين منطقه دعا نموده و از خداوند متعال خذلان و نابودي دشمنان اسلام را مسألت نمودند و براي توفيق بيشتر آقايان وزارت خارجه جهت خدمت به اسلام و مملكت اسلامي دعا كردند.

موضوع: 
اخباردیدارها
پنجشنبه / 27 فروردین / 1394