وریز وجوهات
بحر عرفان عید میلاد امام عسکری است آن که شمس آسمانِ سروری است   آنکه بعد از حضرت هادی به حق متکی بر متّکای رهبری است   نام نیکویش حَسن، خُلقش حَسن پای تا سر حُسن و نیکو منظری است   الامام بن الامام بن...
دوشنبه: 1398/09/18 - (الاثنين:12/ربيع الثاني/1441)
نسخه مناسب چاپSend by email
بيانات مهم حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار دكتر قاليباف

آقاي دكتر قاليباف شهردار تهران و يكي از كانديداهاي رياست جمهوري چهارشنبه شب 8/3/1392 با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار كرد.

در اين ديدار، معظم له مطالب مهمي را پيرامون اوضاع جهان اسلام و كشورهاي همسايه و همچنين وضعيت داخلي كشور بيان فرمودند.

حضرت آيت الله العظمي صافي در ابتداي اين ديدار، با اشاره به مسئوليت سنگين رياست جمهوري فرمودند: مسئوليت‌ بسيار سنگين است و بايد با اخلاص و توجه به خداوند متعال و استمداد از آقا امام زمان عليه السلام انجام وظيفه نمود كه اگر اين‌چنين باشد، خداوند هم انسان را ياري مي‌نمايد.

ايشان در ادامه به مشكلات مردم و ضرورت توجه و ريشه‌يابي آنها اشاره كردند و افزودند: اوضاع كنوني و وضعيت بد اقتصادي و سياسي كه الان با آن روبرو هستيم همه به واسطه‌ي عمل نكردن به احكام اسلام و توجه ننمودن به نظرات مردم با ايمان و دلسوزان مي‌باشد.

معايب كنوني و نواقص موجود هيچ ارتباطي با قرآن و اسلام ندارد، بلكه به خاطر فاصله گرفتن از اسلام و ارزش‌هاي اصولي انقلاب است.

معظم له يكي از دلايل دين‌گريزي جوانان را سوء مديريت برخي مسئولان دانستند و ادامه دادند: اگر مديريت صحيح، دلسوز و كارآمد در كشور باشد، بسياري از مشكلات به تدريج برطرف مي‌گردد.

حضرت آيت الله العظمي صافي مسئولان را به پاسخگويي در پيشگاه خداوند فراخواندند و اظهار داشتند: اگر به خاطر كارهاي نسنجيده، براي مردم و كشور مشكلي درست شود و مردم، حكومت اسلامي را مقصر بدانند و اين امر موجب جدايي بعضي از دين و نظام گردد، اين گناه بزرگي است و بايد مسئولان در پيشگاه خداوند پاسخگو باشند.

ايشان به توان و پتانسيل بالاي مكتب و علوم اهل بيت عليهم السلام اشاره كردند و فرمودند:‌ ما بايد با مديريت صحيح و در زير سايه‌ي احكام اسلام و مكتب اهل بيت عليهم السلام به دنيا اعلام كنيم كه سعادت واقعي و رفاه و آسايش در التزام و پايبندي به دين و قرآن است.

معظم له همه‌ي مسؤولان را به عمل دعوت نمودند و افزودند: زمان شعار، گفتار و داد زدن گذشته است و مردم عمل مي‌خواهند و بايد با عمل، نشان داد كه دين و نظام اسلامي مي‌تواند كشوري مستقل و با عزت و سربلند داشته باشد و مردم را اميدوار كنند.

مرجع تقليد شيعيان جهان با انتقاد از ديپلماسي ضعيف چند ساله فرمودند: نمي‌شود همه‌ي كشورها را از خود جدا نمود و با همه قهر شد. همه‌ي‌ شيعيان جهان چشم اميدشان را به ايران اسلامي دوخته‌اند.

ايشان با اشاره به اوضاع تأسف‌بار بعضي از كشورهاي اسلامي فرمودند: مي‌شود با تدبير و درايت كامل و ارتباط همراه با عزت با كشورها، بسياري از مشكلات را برطرف نمود.

حضرت آيت الله العظمي صافي در ادامه فرمايشات خود تأكيد كردند كه مردم ما متدين و با ايمان هستند و مي‌خواهند انسان‌هايي متدين و با اخلاص، مديريت جامعه را در دست داشته باشند.

معظم له با اشاره به وضعيت بد اقتصادي و مشكلات طاقت‌فرساي محرومان فرمودند: مسأله اول، اقتصاد و حل مشكلات اقتصادي است. گراني اجناس به خصوص كالاهاي اساسي و كمبود دارو براي مردم زيان‌بار است. تورم و فشار اقتصادي زيبنده‌ي كشور اسلامي كه داراي اين همه منابع و ثروت‌هاي خدادادي است نمي‌باشد.

معظم له در خاتمه‌ي بيانات خود فرمودند: امّيدوارم آنچه خير شما و مردم است، پيش بيايد و همه بتوانيم رضاي خاطر انور آقا امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف را فراهم نماييم.

موضوع:

جمعه / 10 خرداد / 1392